Şimdi Ara

EPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler Eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
1.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar L386 Aldım ancak daha kurmadım bunun atık pad'i dışarı alınabiliyor mu?Şöyle bir baktım ama hortumu bulamadım?

EPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler EklendiEPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler Eklendi

EDİT:Yazıcının altından geçen şeffaf bant gibi şeyin altında 2 hortum buldum bunlardan hangisini çıkarmalıyım fikri olan var mı help me pls..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 4 Şubat 2017; 2:9:9 >

• L386 bu videoda yok ama büyük ihtimal aynıdır diye tahmin ediyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=iQsWn5FryfY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 3 Şubat 2017; 14:49:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

L386 bu videoda yok ama büyük ihtimal aynıdır diye tahmin ediyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=iQsWn5FryfY

Hocam haklıymışsınız.Sabah o vidayı söktüm ancak fazla zorlamak istemedim.Meğer tankın olduğu yönden diğer tarafa azcık ittirince kapak yerinden çıkıyor.Sıra geldi hortumu ve ucuna takacağım eki bulmaya ...Fikri olan var mı ölçü hakkında?Akvaryumcudan alacağım hortum olur mu acaba?

EPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler EklendiEPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler EklendiEPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler EklendiEPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler EklendiEPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler Eklendi
  • nirvanha kullanıcısına yanıt
    Daha önceden araştırmıştım.

"Boruyu çıkarmak için pense yada tırnağınızı kullanabilirsiniz boruya zarar vermek istemiyoruz.

Atık mürekkep borusunu bağlamak için infüzyon seti denilen serumların ucuna bağlanan borulardan yada petshoplardan akvaryum için su devridaim borusu kullanılabilir." diye yazıyordu bir yerde.

Not: Bendeki Epson M200 yazıcıda 50000 sayfayı geçmeme rağmen hala buna gerek duymadım. ÇÜnkü yazıcı hala uyarı vermedi. Bu yüzden bu işlemi hiç yapmadım.

Birkaç resim ekliyorum. Şişe yerine saklama kabı tercih edilmiş:

EPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler EklendiEPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler EklendiEPSON L386 Atık Hortumu Bulundu Resimler Eklendi[simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 4 Şubat 2017; 12:35:56 >
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Bunları bende görmüştüm de o kadar para vermeye gerek yok sadece uygun çaplı dirsek boru lazım.

Zaten delmek icap ediyor bu modelde ,şimdilik yapmayacağım garanti dolana kadar.

50000 sayfa 'da hiç kafa temizleme yapmadınız mı ilginç.

Birde bu L386 için reset yuazılımı olan konuyu yeşillerdirirse iyi olur :)
  • nirvanha kullanıcısına yanıt
    Kafa temizleme yapıyorum. Çünkü bazen 2-3 hafta ara verdiğim oluyor. Özellikle resimli sayfalarda beyaz düz çizgiler göründüğünde kafa temizleme yapıyorum. Ya da bazen bir günde binlerce çıktı aldığım oluyor o zaman da böyle bir durumla karşılaşınca kafa temizleme yapıyorum. Yine de ped dolmasın diye mümkün olduğunca az kafa temizleme yapmaya dikkat ediyorum. Çümkü M200 için reset programını henüz bulamadım.

Merak edenler için yazayım, 4 farklı markanın mürekkebini kullandım hiç sorun yaşamadım. Mürekkeplerden biri nerdeyse gri yazıyordu, su mu kattılar artık bilemiyorum. Yine de hiçbir sorun çıkmadı.

Muadil mürekkep kullanınca M200 için 1000 sayfanın mürekkep maliyeti 1 TL bile değil!..
  • merhaba arkadaşlar

Bende bugün canon e484 akmak için gittiğim medya markttan epson L386
    Alıp çıktım içinde kartuş yok kurulumunu mürekkep dolumunu orda yaptırdım
    Eve geldim kutudan çıkarırken biraz köpükleri kırdım öğle çıkardım
    Allahtan boya tankı biraz aşağıda kaldı okadar sıkıydıki naylonunu çıkarıp
    Atmışlar allahtan tankın hortumları kopmadı çıkmadı arka kağıtuzantısını bile tırnakdan çıkarmışım neyse onuda yerine taktım yuvasına kazasız belasız makineyi çıkarırken
    Parçalayıcaktım daha bismilah kapağa acık boya dökülmüş ya orda boşaltan
    Çocuk döktü yada ben çıkartırken hafiflçe eğince döküldü neyse temizledim
    Tankı güzelce yerleştırdim kurulumunu yaptım. Pc den ağ kurulumunu yaptım
    İpad tabletimede ıos epson uygulamasını samsung a8 telefonumada google playdan
    Epson iprint uygulamasını indirdim pc den tabletden telefondan wifiyle kablosuz
    Resim basıp A4 e büyük boy çıkardım resimler A4 kağıt olmasına rağmen hiçde
    Fena çıkmadılar dahada güzelleştirmek için ne yapabilirim

Birde yazıcının pc ye cd den yüklenen uygulamalarından işlev yapamadım nedense
    Acaba uygulamaları pc nin başlat düğmesinden L386 yazıcı Ayarlarını bulup aktifmi
    Etmeliyim
    Ben sadece resimlerimden direk bir resim seçip yazdırdıydım öğle çıktı aldım yazıcıdan resmi

Birde satıcı cocuk abi yazıcıyı uzun süre kullanmıyacaksan mutlaka 15 de bir yazıcıdan 1 renkli 1 de
    Siyah beyaz çıktı al unutma dedi daha uzun süre boya gider sana 2-3 sene diye söyledi
    Bakalım memnun kalıcazmı bu yazıcıdan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığınız A4 kağıt sıradan kağıt ise foto kalitesi beklemeyin. İyi kalitede A4 inkjet kağıdı ile ki markalara göre numune alın deneyin daha iyi sonuç alırsınız. İnkjet foto kağıtlarından ise tatmin edici sonuç alırsınız. Foto kağıtlarının RC (Resin Coated) tipleri mürekkepleri kendi içinde hapseder böylelikle sudan de etkilenmez. Rovi-Atak/Rayol ve star kağıtlarını test ettim bir de HP premium. Bayağı ıslattım Rovi yi banamısın demedi. En ufak deforme yok. Bende de 2 epson var bir de bir arkadaşımızın ofisine kurdum yazılımlar direkt sorunsuz çalıştı. Bence Epson update tool kurup internetten güncel sürümlerini indirip kurmasını sağlayın direkt görüp kullanması gerekli.

Her kağıt iyi sonuç vermediği gibi her kağıtta da aynı ayarlar iyi sonuç vermeye bilir. Kağıt tipine ve bastıracağınız şeye göre yazdırma menüsünde yazıcınıza ayar yapın mesela kağıt tipi ile baskı kalitesini resim yada farklı kağıtlar için değiştirmelisiniz yoksa yazıcı kağıt tipini ve istediğiniz kaliteyi otomatik seçemez.
  • Sozuak S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşm epson L386 orjınal mürekkep tanklı tazıcı aldım
    Fotoğraf kağıdı olarak öneriniz ne olur mat olucak
    Teşekkürler

• Kisa vadede kullandigim ilk kagit rovi marka oldu. Rovi alabilirsiniz bir de atak grup rayol kagit var. Her ikisinin de firmasi numune gonderir. 260gram ve ustu kagitlarindan alip kullanin hp premium rovi tum seri atak- rayol numunelerine 2 ay kadar once baski aldim hepsi guzel sonuc verdi. Uzun vadede tecrubem yok suan. Yillar once hp kullaniyordum hala saglam baskilari 90larin sonundan kalma ama pahali kagittir. Hakettiginden degil de satis politikasi sanirim.
    Teşekkür ederim arkadaşım zaten sizin son yorumunuzda yazdığınız roviyle
    Alakalı yazıdan sonra HB dan 12 kutu 50 lik 300 gr lık inci galiba 10X15 sipariş verdim
    Büyük A4 lerden elimde çok var hp nin 10x15 kalmamıştı 6 tane epsonun
    Kalmıştı ona telefondan resim basıp çıktı aldım harika resimler çıktı
    Yalnız ben çok parlak sevmiyorum hafif mat olursa daha güzel olıyor

• Rovi Premium İnci Fotoğraf Kağıdı - 300Gsm - 50Yp - 10X15cm

Aldığım kağıt budur parlakmı bu acaba

• O serinin matı kağıdınız. Dediğim gibi firmadan numune de isteyin. Bir de kendi sitelerinden daha ucuza alabilirsiniz cescesor.com oraya da bakın bir daha ki sefere Eski s/b foto dönemindeki gibi desenli yüzeyi olan advanced silk kağıdını da öneririm.
    Cevap ve bilgiler için çok teşekkürler arkadaşım
    Srvindim almış olduğum kağıdın mat olduğuna
    İnşallah baskısındanda memnun kalırım yorumlardan
    Okuduğum kadarıyla alan herkes nemnunmuş
    Zaten o yüzden işk etapda 12 paket aldım
    Haklısınız cescesor sitesine üye olup direk
    Kendilerindende numune isteyip alabilirim
    TEŞEKKÜRLER

• Rica ederim. Numune derken her modelden gönderiyorlar neredeyse böylelikle hangi tipinin sizin için uygun olduğunu tespit etmek için 50şer 50şer alıp deneme yanılma yöntemine başvurmanıza gerek kalmıyor. Hatta firmadan sipariş verirken diğer modellerden de numune istediğinizi belirtirseniz yanında yollarlar. Tavsiyem çok gerekmedikçe 200 gramlık everyday serisini almamanız. Geçici yada ucuza kısa süre kullanılması gerekli resimler için everyday serisi uygun, kesinlikle güzel baskı sonucu alırsınız ama çok uzun ömürlü olmaz kanımca.
    Kendi sitesinde advanced silk kağıdını göremedim

Tavsiyelerinizi kesinlikle dikkate alacağım teşekkürler

• HB dan aldığım inci foto kağıtlarım geldi gerçekten
    Çok kalite foto kağıtlarıymış teşekkürler arkadaşım
    Bir teşekkürde cescesora

• Gule gule kullanin. Premium ve advanced serilerine bakin. Bu serilerin altina da inmeyin sorun cikartmaz.
    Teşekkürler o serilerede bakacağım mutlaka artık üye oldum firmaya zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.