Şimdi Ara

Epson L382 Tarayıcı + Fotokopi Mürekkep Tanklı nasıl? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
22.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazı bende bugün aldım ama bir türlü doluma geçmiyor yönelgeleri okumama rağmen.

ilk açılışta çırttt diye bir ses çıkıyor ama başlatma düğmesi devamlı yanıp sönüyor dakikalarca.

Canon alsaymışım keşke acilde ihtiyacım vardı valla.
  • Dolum yirmi dakika kadar sürer, ışığın yanıp sönmesi normal, ışık sabitlenene kadar beklemek gerek.
  • Olay çözüldü arkadaşlar.

Içerisinde surgu mekanizmasinda bant varmis.Onu soktum ilk açılışta olan problem gitti.Sonra doluma gecti ama bekleyemeden diger printer ile isimi halledip ciktim.

Bakalim yarin deneyecegim etrafli bir sekilde.

Fotograf icin onerebileceginiz kagit turu varmi kullanici arkadaslardan tavsiye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gündür L382 Kullanıyorum.

Baskı hızı yavaş , Yaklaşık 3 dk. yı buluyor a4 renkli sayfa, Renkler normal printer kağıdı olmasına ragmen ( 80gr) çok iyi.

Canon G2400 ve 3400'de hız nasıl bilmiyorum ama Renkli baskı almak için 3 dk. resmen ömür törpüsü.

Ayrıca epey sesli bir makine. Verdiğim paraya ( 600 TL ) şuan için pişman değilim özellikle yedek tüpler ile siyah 1300 renkli 7000 sayfadan bahsettiği için

• quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Biz bir alt model olan l220'yi şirkete aldık. Kurtulduk renkli yazıcı kavgasından.
    Memnunuz şimdilik. Baskı maliyeti çok iyi. Ürün kaliteli. Tek olay mürekkep alırken ya orjinal alacaksınız yada orjinal kadar iyi bir malzeme alacaksınız. Dandik mürekkep eklerseniz kuruma ve tıkanma yapar. Yazıcıdan olursunuz...

Hangi mürekkebi kullanıyorsunuz? Orjinal yerine geçecek mürekkep tavsiye eder misiniz?
    Piyasada orjinal mürekkebini göremedim, mürekkep bitince ne almak lazım?
    Teşekkürler.
  • Kesinlikle orjinal mürekkep kullanın. Zaten bayağı uzun gidiyor mürekkebi.

Ben bu firmadan aldım mürekkepleri. Orjinal satıyorlar.
    http://urun.n11.com/kartus/epson-t6642-l100l200-70ml-mavi-murekkep-P152256857
  • Ozbi kullanıcısına yanıt
    Photoink mürekkep kullanıyorum, A4 çıktılar alıyorum, 27000+ çıktı almış olmama rağmen bir problem de yaşamadım.
  • mcake± kullanıcısına yanıt
    Orjinalle - photoink set arasında 25TL fark var. Orjinal almak mantıklı gibi
    http://www.hepsiburada.com/photo-ink-epson-claria-ve-l-serisi-4x1000-ml-murekkep-seti-p-BSBIT11019

Ben bunu kullanıyorum, 4x1 Litre ve sadece 109 TL. Hangi orjinal setle bunun arasında 25 TL fark olabilir?..
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Baya hesaplıymış dostum sağol. 140TL'ye ancak 70 ml x 4 = 280ml alınabiliyor.
    ben Ml değerlerine bakmamışım
    100TL'ye 4 Litre mürekkep, gerçekten kıyaslanmayacak kadar çok fiyat farkı var.
    4 Litre nerde 280ml nerde

Selam hocam
    Tam olarak hangi satıcıdan aldın bir yerde 109 TL bir yerde 241TL? Makineyi bozmaktan çekiniyorum, photoinkte sahtesini elan yapmış olamazlar herhalde.http://www.hepsiburada.com/photo-ink-epson-claria-ve-l-serisi-yazicilar-icin-uyumlu-4x1000-ml-murekkep-seti-p-HBV000002BSTC
    http://www.hepsiburada.com/photo-ink-epson-claria-ve-l-serisi-4x1000-ml-murekkep-seti-p-BSBIT11019

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125649274

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 19 Nisan 2017; 14:2:36 >

Ben N11'den almıştım, şu an satıştan kaldırılmış. Fiyatı 120 TL civarı olandan almıştım. Farklı satıcılardan da aynı mürekkebi aldık, sorun çıkmadı. Mürekkepler Bursakartuştan gönderiliyor. Fiyatlar satış politikası sanırım bunların hepsi aynı mürekkep bence. Belki üretim tarihi farklı olabilir. İstersen Bursakartuş'a bir sor.
    Yakında, bu linkteki mürekkebi aldım, henüz kullanmadım ama resimdekinin aynısı geldi. Şu an kullandığım da aynı mürekkep zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: metal37

Epson l365 kullanıyorum iki yıldır. Wi fi çok rahatlatıcı oluyor , kablo karmaşası , yazıcının yanına gitme vb. zorluklar ile karşılaşmıyorsunuz.Tatil çocuk fotolarını artık evimde basıyorum. Çok ekonomik çıktı vermekte.

Ancak siyah yazdırdığımda bir çizgi şekilde boş alan bırakmaya başladı bir kaç satırda bir.Kafa temizleme yaptırdım bir kaç kez çözüm olmadı.Fotoğraf basarken sorun yok yalnız siyah normal çıktı alırken bu durum yaşanıyor.Öyle çok dert edecek bir durum değil ama çözümünü nilen paylşırsa sevinirim.

Sonuç olarak tavsiye ederim.

Merhaba, bende l365 kullanıyorum 1 yıldan uzun bir süredir. Ürün çok güzel 500e yakın fotoğraf baskısı yaptım en yüksek kalitede hala mürekkepler yarının altına düşmedi. Ama yazıcının şöyle uyuz bir tarafı var wifi şifresini değiştirdiğinizde tekrar yenisini yazıcıya bilgisayar üzerinden tanıtmak tam bir işkence :) Bir defa denedim tam 2 saat uğraştım ilk defa yaptığım için. Wifi olması gerçekten çok güzel evin her yerinde kullanabiliyorum :)

Siz kenarlıksız baskı almayı hiç denediniz mi?

• Kenarlıksız baskı modelin yeni versiyonu olan l386 da varmış.ben l365 te alamadım maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metal37 -- 22 Nisan 2017; 23:22:15 >
  • L386 modeli için heosiburadada sepette 50 TL indirim var.

• bende L382 yi bugün aldım kurulum yapıyorum bakalım inşallah beni hayarl kırıklığına ugratmaz vatandan 520 tl indirimli aldım bakalım
  • Dün bu yazıcıdan aldım kurdum gayet güzel herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Fotoğraf çıktıları amatör kullanıcılar için yeterli.Ben çok sık baskı yapmayacağım aylık ortalama 50 60 sayfa kağıt çıkartırım. Bu yazıcıyı almakla hata mı ettim. Lazer alsaydın diyenler var ama ben renklide olsun istiyordum. Bu yazıcıyı 1 senedir kullanan tanıdığım önerdi araştırdım beğendim.Kafama takılan tek şey mürekkep fiyatları. Mürekkebin şişe fiyatı ortalama 35 TL. Yazıcıya zarar vermeyecek ucuz mürekkebi nasıl bulabilirim.Mesele Canon un seti var 40 TL bu mürekkepleri koysam ne tür bir sıkıntı olur ? Yukarıda biri yazmış 4 litresi 100 TL diye acaba biraz daha bilgi verebilir misin nasıl memnun musun ?
  • zodyaks34 Z kullanıcısına yanıt
    Ben A4 çıktı alıyorum. Yazıcıyı düzenlı olarak kullanıyorum. 40000 sayfayı geçtim, sorun yaşamadım. Foto ile uğraşmadığımdan o konuda bir şey diyemem. A4 çıktılar da renkler de orjinalinde aratmıyor.

• zodyaks34 Z kullanıcısına yanıt
    niçin hata etmiş olasınız ki gayet iyi bir cihazınız var makul kalitede fotoğraf bile basabileceleceksiniz. aylık 50 60 sayfa için lazere hiç gerek yok emin olun. muadil mürekkepte kendi içinde kalite farkları var tabi ancak canon mürekkep koymayın epsona tamamen farklı mürekkepler epson için 4 renk L serisi uyumlu muadil mürekkeppelre bakın bizim bu cihaza verdiğimiz uyumlu mürekkep linki aşağıda incelersiniz.

https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/epson-l382-murekkep-t6641-t6644-4x100-ml-set-ucretsiz-kargo-P174205847

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    40 000 mi ? Gerçekten iyi bir sayı güle güle kullanın. Mürekkebi nasıl tedarik ediyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.