Şimdi Ara

EPLAN??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Evet
    ???
  • pm attım
  • eplan nedir diye sorsam? merakımı yenemedim de
  • evet bende merak ettim konuyu acan arkadas biraz aciklarsa memnun olurum tesekkurler...
  • tek hat- 3 hat şeması çizmek için bir yazılım.Çok pratik ve çok hızlı çizimler yapabiliyosunuz, makro arayüzü ile excel listesinden aldığınız I/O yada malzemeler ile otomatik çizim yaptırabiliyosunuz.

Standartlarda bile adı geçen bu programın Türkiyede çok fazla kullanan yok...
  • Arkadaşım PM attım diyerek ne kasdediyorsun acaba kısaltma kullanmasan... Yardımcı olabileceğim bir konuysa yardımcı olabilirim sanıyorum.
  • NEDİR BU EPLANN BENDE DUYDUM AMA BURDAKİ CEVAPLAR PEK TATMİN EDİCİ DEĞİL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sberkil -- 19 Mayıs 2006; 0:34:19 >
  • EPLAN daha çok Otomatik kumanda devrelerinin çiziminde kullanılır... Örneğin Oyak-Renault otomobil fabrikasındaki hemen hemen tüm makinaların Otomatik Kumanda devreleri EPLAN da çizilir...
    Daha çok asenkron motorların güç ve kumanda devrelerinin çiziminde kullanılır.... Yani start-stop butanları ,sınır anahtarları ,sensorler, Yıldız-üçgen bağlantılar ,Otomatik sigorta ,Şalter bağlantıları vs...
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Legolas*

Arkadaşım PM attım diyerek ne kasdediyorsun acaba kısaltma kullanmasan... Yardımcı olabileceğim bir konuysa yardımcı olabilirim sanıyorum.

legolas biraz yenisin galiba. PM demek özel mesaj demektir. yani sana özel mesaj atmış. yukarıdaki "gelen kutusu" na tıklarsan özel mesajlarını görüntüleyebilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: marvin

tek hat- 3 hat şeması çizmek için bir yazılım.Çok pratik ve çok hızlı çizimler yapabiliyosunuz, makro arayüzü ile excel listesinden aldığınız I/O yada malzemeler ile otomatik çizim yaptırabiliyosunuz.

Standartlarda bile adı geçen bu programın Türkiyede çok fazla kullanan yok...

marvin öğrenmek için bikaç soru sorabilirmiyim.tek hat-3 hat ne demek? tek fazlı ve 3 fazlı sistemlerden mi bahsediyosun acaba? birde standartlarda adı geçiyor demişsin, bu standartları nerden öğrenebiliriz
  • mesutelb eksik biliyor galiba. Dünyadaki bütün Renault fabrikaları, kendileri için özel yazılmış XELEC çizim programını kullanırlar. Sadece Pres bölümü ve Motor fabrikalarında bazı makinalar Eplan kullanır.
  • e plan yeni çıkan 2.7 sürümünde çizilen bir projeyi 1.8 sürümünde açamıyorum. bu sürümü eski sürüm yani 1.8 e çevirebilmem için ne yapmam gerekiyor acil bilgi istiyorum lütfen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.