Şimdi Ara

Epic Store'un ücretsiz GTA 5 kampanyasının ardından Rockstar'ın gelirleri yine arttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epic Store'un ücretsiz GTA 5 kampanyasının ardından Rockstar'ın gelirleri yine arttı

Rockstar'ın popüler oyunu GTA 5 bir türlü durmak bilmiyor. Epic Store'un milyonlarca ücretsiz kopya dağıtmasının ardından yayıncı Take-Two'nun oyundan kazandığı gelirler yine arttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Take-Two, son iki aylık süreçte GTA 5'in yeni gelir rekorları kırdığını söyledi.

Satışlar arttı, GTA Online rekor kırdı

Epic Store geçtiğimiz Mayıs ayında bir haftalığına ücretsiz GTA 5 dağıtmıştı. Bu kampanyanın ardından Haziran ayının sonuna kadar olan altı haftalık süreçte GTA 5 satış rakamlarının daha da arttığı ve önceki yılların aynı dönemlerine göre yeni bir rekor kırıldığı belirtildi. Ayrıca GTA Online tarafında da tahmin edebileceğiniz gibi müthiş bir büyüme görülmüş.

Ayrıca Bkz.GTA 6'nın çıkış tarihiyle ilgili ilginç gelişme: 2023'te mi geliyor?

Take-Two'nun açıklamalarına göre GTA Online, yeni oyuncu sayısı rakamlarında 2013 yılının ardından en büyük büyümeyi geride bıraktığımız çeyrekte gerçekleştirmiş. Take-Two bu müthiş oyuncu akımının ardından ayrıca gelirlerin de katlandığını söyledi. Epic Store kampanyası sayesinde GTA Online'da yeni bir kazanç ve etkileşim rekoru kırılmış. 

Take-Two son olarak GTA 5'in toplam satış rakamının 135 milyonu geride bıraktığını duyurdu.

GTA 5 artık neredeyse yedi yıllık bir oyun ancak hala adeta para basmaya devam ediyor. Epic'in ücretsiz kampanyasıyla birlikte satış rakamlarında biraz yavaşlama bekleniyordu ancak aksine satışlar daha da artmış. Ayrıca GTA Online tarafında da beklendiği gibi yeni rekorlar kırılmış. Zaten Take-Two'nun ücretsiz GTA 5 anlaşmasının daha çok GTA Online'ın oyuncu havuzunu genişletmeye yönelik atılmış bir hamle olduğu düşünülüyordu.

Kaynak:https://www.vg247.com/2020/08/04/gta-5-epic-store-free-strong-sales/

• Bilgisayar alanın ilk işi gta 5 yüklemek oluyor heralde. Başka açıklaması yok.

• bilgisayarı alanın ilk işi gta'yı yüklemek mi oluyor anlamadım ki. Benim bilgisayar zor kaldırıyor

• Bedava dağıttı ama asıl amacı bu bedavacılara online da satış yapmaktı. Görünen o ki amacına ulaşmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasıl bir oyunmuş ya bu. Bedava dağıtılıyor yine para kazanıyo pizvenkler. Ben hiç online da bişey satın almadım. Hadi kim satın alıyo bunları. Zenginlerin çöpe atacak parası mı var yoksa yurt dışında milletin parası mı çok anlamadım. Ben 1€ bile vermekten çekindim.

• Epic verdi geçen almıştım indireyim dedim bayada uzun sürüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaç yıl oldu yav ps3 oyunu gta 5 ki ps4 nesli bile bitti hala gta 6 çıkarmadı adamlar

• Olm biz oyuncularda akıl yok. Köpek gibi oyna oyna hala şu oyuna para harca ve hala rekor üstüne rekor kırsın sonra da “yok efendim getea 6 neden çıkmıyor”. Neden çıkarsın?

• Oyunu game pass'teyken oynamıştım ama hiç online'a giresim gelmedi, millet bir de orada para döküyor çok lazımmış gibi.

• GTA 5 oynuyorum arada açıp hala daha grafikleriyle ve oynanisiyla kendine çeken bir oyun. Ben online oynamiyorum ama online modda çok daha fazla yapacak şey var sınırsız bir dünya gibi bu rakamlara ulaşması gayet normal.

• Evet öyle

Geçen hafta PC Topladım ilk yüklediğim oyun bu oldu.

Çoğu oyun belli bir süre sonra sıkıyor ama GTA ve Odyssey sabaha kadar oynattırıyor. Eşek gibi adam olduk ama GTA'da araba sürmek bile mutlu ediyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.