Şimdi Ara

EPIC SCALE programı hakkında bilgi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
13.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Burda buldum..

Yukarıda söylemişler program data ..
    Klasör seçeneklerinden. Görünmez dosya klasörleri görünüryap. C ye girince. Program data açınca göremezsen tekrar klasör seçeneğine bak kayıyo bazen.

Benim ki inat etti 3 farklı programla da manulede deniyorum silinmiyo gavur Kafagöz dalacam çok sabırlıyım ya :D
    Bunu yazdıktan hemen sonra.

ÇÖZÜLDÜ! Benimki gibi bazı Sistemlerde İnat edebilir Silemeyenler için yazalım;

Öncelikle C:/Programdata yı açın Vebalı Haşereyi görün, EPİCSACELE size siz ona bakın!
    Sonra Haşere İlaçlayacakmış gibi sevinin.Pis bi Gülümsemeyle üzerine tıklayıp SİLİN!

(YİNEDE SİLEMEYENLER)
    Muhtemelen. zıkkımı birisi yada birşeyler zıkkımlanıyor. gibi uyarı alacaksınız. kenarda kıyıda köşede veba yaymaya çalışıyor olduğundan silemesziniz.

ctrl+alt+delete tuş kombinasyonu ile b planı uyguluyoruz.
    Görev Yöneticisini Başlatın. İŞLEMLER'e tıklayın. Ordaki listede Halkın arasına karışmış ve belki ikiziyle birlikte. Epicscale.exe leri göreceksiniz. Tutun Kaçmasın!! Şimdi EZİN KAFASINI!! Durdurun.. Sonra geri dönüp data klasörü içinden sağ tık SİL.
    Benden de selam söyleyin!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K3N06 -- 6 Mart 2015; 1:13:56 >

• sana teşekkür etmek için üye oldum eyw birader nesıl bir beladan kurtardın benı 5-10 saniyede bir cıkıyordu çok sağol :)
  • Acilen kurtulmak gerek bundan, hala silemeyen yada dursun ne zarar var diyen varsa yukarda arkadaş ayrıntılı anlatmış, silsin. Yeni bir virüs olma ihtimali çok yüksek.
  • K3N06 K kullanıcısına yanıt
    seni baya uğraştırmış seninki çok psikopatmış ben ekle kaldırdan 1 defada silmiştim ayrıca vürüs değil vürüs olsa sitesimi olurmuş yukarıda site linkini vermiştim zaten

güzel bilgiydi silemeyenler uygular

• bana da utorrent yükleyince geldi. her açılışta görev yöneticisinden sonlandırmak zorunda kalıyordum. az önce dosyalar arasında bulup sildim, umarım bir daha karşıma çıkmaz.
  • ben de revo uninstallerdan sildim. belki hakikaten çok yararlı ama güvenemedim yani
  • beyler konuyla ilgili şöyle bi haber var bi göz atın isterseniz. Bi çeşit bitcoin miner olduğu söyleniyor.

https://www.technopat.net/2015/03/06/torrent-kullanicilarinin-canini-sikacak-haberimiz-var/

https://www.technopat.net/sosyal/konu/epic-scale-nedir-zararl%C4%B1-m%C4%B1d%C4%B1r.168950/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtyper -- 7 Mart 2015; 13:02:40 >

• Bencede virüs değil zaten çaktırma kimse anlamaz :P

TAm bir Başbelası 0.. İnsanları sinir edip para para yardımı yapsınlar diye:P

Hiç unutmam bundan yılllaaarönce tam 2? kaç yılıydı ya?neyse..
    lisede hoca anlatırdı, virüslerden birkısmı insanlara bu virüsten kurtulmak için şu hesaba şukadar para yatırın v.s der.. Ozamanlardan daha eski tarihlerde bilgisayarların dünyaya hakim olacağı konuşuluyordu.İnsanlığı ele geçiren teknoloji diye :)

Şimdi virüsler çağ atladı Virüs olmak için illa zararlı mı olmak lazım.
    Yakaya yapışmış yüzsüz bir arkadaş durmadan para istiyor.Bana göre oda virüs.
    Ne olacak şu kardeşine yardım etsen diye başlayıp "varmı yokmu sormadan" bari borç ver diye devam eden türden :)
  • ben de sildim bazı sitelerde kayıt girişlerinin de silinmesini öneriyorlar
    başlat->regedit.exe->HKEY_CURRENT_USER\Software\EpicScale
    ne işe yaradığına dair bir fikrim yok
  • Torrent kullanıcıların en çok kullandığı program olan uTorrent beraberinde bir misafir yazılım ile birlikte geliyor.Son zamanlarda uTorrent kurduysanız veya güncelleme yaptıysanız bu yazılımın sisteminizde barınma durumu oldukça yüksek.

3.4.2 sürümü ile gelen bu yazılım ne yapıyor ? Öncelikle sessiz sedasız kurulması bir yana , sistem kaynaklarınızı sömürüp sisteminizin yavaşlamasına yol açıyor. Epic Scale yazılımı başkalarının bilgisayarlarını Bitcoin madenciliğinde kullanmak için geliştirilmiş bir yazılım. Size sormadan sistem kaynaklarınızı sömürdüğü yetmezmiş gibi, arka planda veri aktarımı için internet kotanızı da azar azar tüketiyor.

Bu yazılımı denetim masasından görüp kaldırsanız bile arkada registry girişleri kalıyor.Yazılımın tüm dosyalarını kaldırmak için düzgün bir anti-adware yazılım kullanarak temizlemeniz gerekecek.Bir sonraki torrent güncellemesinde bilgisayarınıza tekrar kurulma olasılığını göz önünde bulundurulmalı.

alıntı: technohane

• Ya bu virüsü kimse bilmiyormu ya bu para hırgızlığı yapıyo :D silin programı kaldırdan . kalıntılarınıda silin size MediaGet öneriyorum reklam yüklemiyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.