Şimdi Ara

Epic Games PS5'in Sistem Tasarımında Bir Başyapıt Olduğunu Söylüyor (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunları sistemin el verdiği maksimum değerde üretebilirler. Hem yeni nesil gibi gözüküp hem 60 fps çoğu oyunda veremeyecek ps5 bu kadar basit.
  • 60 FPS ve üstü fan club kurunda üye olalım. Ya da 30 FPS lanetleyenler kulübü de olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

Şu sıralar Last of us 2 yi oynarken diyorum ki adam haklı dağılın.Ps4pronun bu gücüyle bile enfes bir ortam atmosfer grafik yaratmışlar.Bunda bunu yapanların ps5te artık grafik ötesi bir gerçekçilik yapamaması için hiçbir sebep yok.Unreal engine 5 demosu da ileride olabilecekler için az da olsa ipucu verdi.
    Hocam o öyle olmuyor ama.
    Laat of us 7 yıllık PS4 un en son sonucu.
    Yani şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki 4k çözünürlük harici last of us 2 nin kalitesine Sony exc lerden bile ps5 in ilk 3 yılında yaklasabilecek oyun olacağını sanmıyorum. Teknik anlamda last of us u diğer oyunlardan ayrı tutmak lazım çünkü firma varını yoğunu ortaya koyup öküz gibi oyuna odaklanmış minimum 5 yıl uğraşılmış bir oyun ve bunu oyunun her saniyesinde.senin suratına çarpıyor. Mesela örnek Resident evil 7 I oynadık güzel ama last of us 2 de sıradan yüzlerce evden binadan biri bile re 7 I oluşturan tek malikaneye neredeyse kalite anlamında eşit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 30 fps 30 fps lafı dönüp duruyor. Arkadaşlar aldığınız bir konsol 3A oyunları 30 fps oynatabiliyor ne yapsın. Almayın konsol falan o zaman çok mu lazım. Yada 30 fps diye yakınmayın anlamıyorum vallahi :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ya şu cs gocu tayfa fps ile kafayı bozmuş
    Fps kimsenin umrunda değil
    Sistem kaynakları daha önemli şeyler için harcanmalı mesela animasyonlar mesela fizikler mesela etkileşim

• Konsol fanboyları yine doluşmaya başlamış. 60 fps isteyenleri eleştirmeye. Biri çıkıp konsolu övüyorsa sorarlar tabi 60 fps mi çıkacak oyunlar. Yoksa traş yapma dersin. Lakin fanboylar az ile yetinmeye alıştığından çok şaşırtmıyorlar.
  • Sistem tasarımında başyapıt ise artık 60 fps versin bir zahmet. Böyle övüyorsunuz sonra sorunca yok idare et kardeşim diyorlar.

• epic sony ile anlaşması var sanırım sürekli öve öve bitiremiyor halbuki güç olarak xbox ps5ten üstün onun için iki kelime etmiş mi zaat!
  • Yaa moruk neyi Tartışıyorsunuz, Yeni nesil oyunlarda 4K 30 - 2K 60 Fps verecek işte..Pro'su gelirse 4K 60 Fps olayına Tam girersiniz..Ben 1080p TV'imde oynayacağımdan her türlü 60Fps alacam..Hiç Fps oranını düşünme derdim olmayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Hocam o öyle olmuyor ama.
    Laat of us 7 yıllık PS4 un en son sonucu.
    Yani şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki 4k çözünürlük harici last of us 2 nin kalitesine Sony exc lerden bile ps5 in ilk 3 yılında yaklasabilecek oyun olacağını sanmıyorum. Teknik anlamda last of us u diğer oyunlardan ayrı tutmak lazım çünkü firma varını yoğunu ortaya koyup öküz gibi oyuna odaklanmış minimum 5 yıl uğraşılmış bir oyun ve bunu oyunun her saniyesinde.senin suratına çarpıyor. Mesela örnek Resident evil 7 I oynadık güzel ama last of us 2 de sıradan yüzlerce evden binadan biri bile re 7 I oluşturan tek malikaneye neredeyse kalite anlamında eşit

Alıntıları Göster
    Ben gördüğümü söyledim hocam.İnşallah ahan da tam bir ps5 oyunu diyebileceğimiz oyunları görmek için 3 yıl kadar beklemeyiz.Ki ps5in oyun geliştiricileri açısından şu ana kadar ki en en verimli en kolay sistem olduğu da daha önce hep söyleniyordu.Her oyunun grafiğine hikayesine bir LOU2,RDR2 kadar detaylı abansalar zaten gözler gönüller bayram eder.Özetle şu sistemde yapılanları görünce yeni nesilde ilerideki aaa veya bazı exc.oyunlarda bu grafik değil gerçek dedirttirebilirler onu dedim.Tabi bu tarz oyunları görebilmek için dediğin gibi ne kadar sabredecez orası muamma

• quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

Ben gördüğümü söyledim hocam.İnşallah ahan da tam bir ps5 oyunu diyebileceğimiz oyunları görmek için 3 yıl kadar beklemeyiz.Ki ps5in oyun geliştiricileri açısından şu ana kadar ki en en verimli en kolay sistem olduğu da daha önce hep söyleniyordu.Her oyunun grafiğine hikayesine bir LOU2,RDR2 kadar detaylı abansalar zaten gözler gönüller bayram eder.Özetle şu sistemde yapılanları görünce yeni nesilde ilerideki aaa veya bazı exc.oyunlarda bu grafik değil gerçek dedirttirebilirler onu dedim.Tabi bu tarz oyunları görebilmek için dediğin gibi ne kadar sabredecez orası muamma

Alıntıları Göster
    Sen söylenenlere hyplera pek 100 yüz kanma oyun dünyası da siyaset dünyasına benziyor menfaati olan olduğu şeye milleti hypleyip duruyor.

Abanma konusuna gelirsek abanmaninda bir bedeli var.
    Yüksek giderler. Atıyorum 300 kişilik bir ekibi 5 yıl bir oyun için çalıştırıyorsun ama bu bir tek firma çalışanları ve firma sahibi ile kalmıyor bir sürü oyundan anlamayan iş ortakları olaya sadece normal olarak para gözüyle baktıkları için bunu yapan firma çok çok az. Firmaya ne istersen yap sana güveniyorum diyen firma sahibi şirketler çok az o yüzden bir gow rdr GTA gibi olamıyorlar sirketler. En son çıkan re 3 remakeyi oynadın mı bilmiyorum oyun resmen katledilmiş. Teknik anlamda oyun çok iyi ancak zaman kisitlamasina maruz kaldığı ve çoğu şeyi bir kaç ay da tamamlanip piyasaya sürüldüğü o kadar belli ki.

• Pubg, Fortnite gibi bedava oyunlar oyun sektörünü bitirdi. Grafik ve kalite olarak ileri gidilecek diye beklerken 20 yıl geriye gidildi oyun kalitesinde. Aslında iyi de oldu gibi. Ama önceden PC kaldırmadığı için oynayamadığım oyunlar olurdu üzülürdüm şimdi o kalitede oyun yok.
  • Cihazın mühendisliğini bilmem ama Sony güzel reklam yaptı, global da durum nedir habersizim ama Xbox tanıtıldı bir iki hafta çok konuşuldu PlayStation ın tanıtımı olmadan konuşmalar başladı ve hallen de konuşuluyor, haftada bir Xbox haberi geliyorsa bu sayı Playstation için 10, önemli olan insanların kafasın da güzel bir algı oluşturmak ve Sony bunu çok iyi yaptı.
    Not: Para yediriyor diyen insanlara cevabın rakibi de yedirsin pepenin masum dünyası değil burası insanlar sonuca bakar oraya nasıl ulaştığına değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Sen söylenenlere hyplera pek 100 yüz kanma oyun dünyası da siyaset dünyasına benziyor menfaati olan olduğu şeye milleti hypleyip duruyor.

Abanma konusuna gelirsek abanmaninda bir bedeli var.
    Yüksek giderler. Atıyorum 300 kişilik bir ekibi 5 yıl bir oyun için çalıştırıyorsun ama bu bir tek firma çalışanları ve firma sahibi ile kalmıyor bir sürü oyundan anlamayan iş ortakları olaya sadece normal olarak para gözüyle baktıkları için bunu yapan firma çok çok az. Firmaya ne istersen yap sana güveniyorum diyen firma sahibi şirketler çok az o yüzden bir gow rdr GTA gibi olamıyorlar sirketler. En son çıkan re 3 remakeyi oynadın mı bilmiyorum oyun resmen katledilmiş. Teknik anlamda oyun çok iyi ancak zaman kisitlamasina maruz kaldığı ve çoğu şeyi bir kaç ay da tamamlanip piyasaya sürüldüğü o kadar belli ki.

Alıntıları Göster
    Aynen,mesele eldeki malzemeyi sonuna kadar kullanıp ortaya bir sanat eseri çıkarabilmek.LOU2,RDR2,GoW tarzı hikayesi grafiği enfes oyunlar pek çıkmıyor,çıksa da 4-5yılda bir,çoğu firmanın önceliğiyse milletin cebinden parasını en kısa nasıl alırım derdinde.O yüzden grafikler de hikayeler de yerinde sayıyor.Bu piyasada gene tek umudumuz PS5.Nesil sıçraması yaparsa Sony yapar.

• quote:

Orjinalden alıntı: smartboy38

Aynen,mesele eldeki malzemeyi sonuna kadar kullanıp ortaya bir sanat eseri çıkarabilmek.LOU2,RDR2,GoW tarzı hikayesi grafiği enfes oyunlar pek çıkmıyor,çıksa da 4-5yılda bir,çoğu firmanın önceliğiyse milletin cebinden parasını en kısa nasıl alırım derdinde.O yüzden grafikler de hikayeler de yerinde sayıyor.Bu piyasada gene tek umudumuz PS5.Nesil sıçraması yaparsa Sony yapar.

Hepsinin meselesi milletin cebinden parasını en kısa nasıl alırım. Sony sadece oyun şirketi değil. Bu sektörde ki Microsoft ve Sony dışında kalanların büyük çoğunluğu oyun dışında bir iş yapmıyor gelirleri oyun yani. Çoğunda Sony'nin ND için yaptığı gibi bol para ve zaman ayıramaz, imkanda sağlayamaz bugün Ubisoft ve bilimum stüdyo ND şartlarına sahip olsa tozu dumana katarlardı. Bu işler parayla dönüyor arkadaşım. Stüdyo'ya dersen bu oyun 2 yıla çıkacak onlarda ona göre yapar tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

quote:

Hepsinin meselesi milletin cebinden parasını en kısa nasıl alırım. Sony sadece oyun şirketi değil. Bu sektörde ki Microsoft ve Sony dışında kalanların büyük çoğunluğu oyun dışında bir iş yapmıyor gelirleri oyun yani. Çoğunda Sony'nin ND için yaptığı gibi bol para ve zaman ayıramaz, imkanda sağlayamaz bugün Ubisoft ve bilimum stüdyo ND şartlarına sahip olsa tozu dumana katarlardı. Bu işler parayla dönüyor arkadaşım. Stüdyo'ya dersen bu oyun 2 yıla çıkacak onlarda ona göre yapar tabi.
    Dediğin doğru olsa şu an MS en güzel oyunları yapıyor olurdu başardı parayı. O işler öyle olmuyor. Sony bir yere kadar atıyorum zarar eden bölümüne kar eden bölümden para aktarabilir ama bir yerden sonra olmaz kapatır gider. Burda asıl olan sahip olduğun firmalardan biri sana geldiğinde şu oyunu yapmak istiyorum diye senin eski deneyimlerini de kullanarak o işin tutup tutmayacagini bilmek ve sonrasında firmaya karismadan işini yapmasına müsaade etmek. Bakin MS ye yaptığı iş piyasada kim yükseldi ise yazılımdan gelen gücünü ve orda ki çözüm olan büyük balık küçük balığı yutar motyosunu kullanmak . O oyun sektöründe yemedi. Gitti Minecraft i aldi. Yani şimdi bunu düşünmek için harwerd falan bitirmeye gerek yok ancak kojima ayrıldığında hemen ona bir studio açıp gel ya bana da bağlı kalma vs istediğin şeyi yap demek uyanıklık tır. Yada parkur öğelerinden kendini Xbox oyununda kanıtlamış Spiderman firması insomniac games e sunset driver Dan sonra Spiderman I yaptırıp önce test Edip sonra almak zekiliktir. Yoksa git rockstar I al bunu para ver bende yaparım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Kasatka

Dediğin doğru olsa şu an MS en güzel oyunları yapıyor olurdu başardı parayı. O işler öyle olmuyor. Sony bir yere kadar atıyorum zarar eden bölümüne kar eden bölümden para aktarabilir ama bir yerden sonra olmaz kapatır gider. Burda asıl olan sahip olduğun firmalardan biri sana geldiğinde şu oyunu yapmak istiyorum diye senin eski deneyimlerini de kullanarak o işin tutup tutmayacagini bilmek ve sonrasında firmaya karismadan işini yapmasına müsaade etmek. Bakin MS ye yaptığı iş piyasada kim yükseldi ise yazılımdan gelen gücünü ve orda ki çözüm olan büyük balık küçük balığı yutar motyosunu kullanmak . O oyun sektöründe yemedi. Gitti Minecraft i aldi. Yani şimdi bunu düşünmek için harwerd falan bitirmeye gerek yok ancak kojima ayrıldığında hemen ona bir studio açıp gel ya bana da bağlı kalma vs istediğin şeyi yap demek uyanıklık tır. Yada parkur öğelerinden kendini Xbox oyununda kanıtlamış Spiderman firması insomniac games e sunset driver Dan sonra Spiderman I yaptırıp önce test Edip sonra almak zekiliktir. Yoksa git rockstar I al bunu para ver bende yaparım.

Kardeşim Microsoft için exc. olay işin tuzu biberiydi. Xbox çıktı çıkalı vizyonları çoklu oyuncu oyunlarıdır. Tek kişilik oyunları 2'inci plandaydı. Bu tutumları o kadar işledi ki kullanıcı profillerine, kitlelerine. Sonunda yaptıkları, çıkardıkları tek kişilik oyunların satışları dahi düşmeye başladı çünkü kitleleri tek kişilik oyunlarla çok ilgili değildi. Yıllarca multipye güvendiler ve exc. yatırım yapmadılar ama ters tepti. Çünkü rakipleri de online yatırımını arttırdı ve ellerinde ki avantajı kaybettiler. Para çözüyor bu işleri birde vizyon. Sony exc. oyunlarını bir reklam aracı olarak kullandı, kullanıyor. Microsoft'un ise anca kafasına dank etti stüdyo işlerine girdiler. Sony için oyun bölümü büyük önem taşırken Microsoft için aynı değeri taşımıyordu fakat batırmakta istemiyorlar çünkü pazar büyük. Micro vizyonsuz yöneticilerin kurbanı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Geldimmigordun

Ya şu cs gocu tayfa fps ile kafayı bozmuş
    Fps kimsenin umrunda değil
    Sistem kaynakları daha önemli şeyler için harcanmalı mesela animasyonlar mesela fizikler mesela etkileşim
    Kesinlikle, grafik ve efekt detayları üst seviye olan bir oyunda ortalama 60fps ve üzeri yeterli gelir. BFV gibi multiplayer bir oyunun bile fazla yüksek sistem istediği söylenemez. Yani herşey oyun motoruna bağlı. Yeni nesil konsolların çıkması iyi oldu. Birkaç sene içinde gerçekten emek harcanmış oyunlar görebiliriz.
  • Epic games ağır Sony yalakasıdır anlaşılan yine maaşlar yatmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

quote:

İşin içinde para,zaman,imkan,istek vs. gibi birçok etmen var dediğin gibi.Firmaların da asıl amacı kâr etmek.Kimi online kimi single,herkes gidişata göre stratejini gözden geçirip ona göre hamle yapıyor.Microsoftun da sony yolundan gidip stüdyolar alarak hikayeli oyunlara biraz yönelmesi iyi.Rekabet iyidir birbirlerini daha çok kamçılasınlar da bize de daha çok el emeği göz nuru oyunlar gelsin.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.