Şimdi Ara

EPC + Direksiyon + ABS ışığı yandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün buzlanma olan yokuşu çıkarken vites düşürüp biraz patinaj çekerken Epc, Direksiyon ve ABS ışıkları yandı kaldı, yokuşu çıktım gideceğim yere vardım, aracı kapattım 3 dk sonra tekrar çalıştırdım sorun yok.
    Işıklar yandığında da direksiyonda boşa dönme kitlenme falan yoktu, devirden güçten düşme de yoktu. yani hiç bir sorun hissedilmedi, önemli bişe olma ihtimali var mı?
    Yoksa buz la alakalı bir durum mu?
    2012 VW Polo 1.2 Benzin 95 oktan Opet benzini

• Önemli bir durum yok. Buzdan dolayı boşa dönen lastikler ile alakalı.
  • Servise telefonla sordum patinaj cekerken kar sensorlere gitmistir falan dedi.
  • bağışlayın'da servisiniz aptalca cevap vermiş. o'zaman o ışıklar yağmurlu havalar'da hiç sönmemeli..?.

sorunuzun cevabı..?. araç anti patinaja düşünce sistem boştaki yani patinajdaki lastikteki torku boşa bırakır

ve diğer, yani tork'u zemine daha emin basan lastiğe aktarır.? bu sebepten'de ekran'da anti patinaj ışığı yanar

söner.?..bu ışığın yanıp sönme anlamı sistemin tam çalıştığının işaretidir.?.

gelelim abs'ye ,abs ışığının yanması pek hayra elamet deyil.siz o servise deyil'de, başka bir servise frenleri baktırtın..

çünkü abs ışığı kolay kolay yanmaz..şayet yanarsa abs fren merkezinde problem olabileceğinin işaretidir..?.

dürüst güvenilir bilgili insanlarla karşılaşmanız dileğiyle...

esen kalın,sevgiyle kalın..

efsanemühendis...zkz...

HER'GÖZÜN BAKIŞINA,HER'SÖZÜN AKIŞINA İNANMAYIN.?.
    BİLDİĞİNİZ DOĞRULARI PAYLAŞIN.?.
    PAYLAŞMADIĞINIZ HER DOĞRU,BAŞKASININ YANLIŞINDAN DAHA DEĞERSİZDİR.?.

efsanemühendis...zkz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanemühendis -- 18 Şubat 2015; 23:49:41 >

• Tesekkur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.