Şimdi Ara

Enteresan Bir Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İlginç ve ne olduğunu anlamadığım bir sorunla karşı karşıyayım.Daha önce karşılaşan vardır belki diye sormak istiyorum.
    Aslında sorunun ne olduğunu da anlayabilmiş değilim de yine de neler olduğunu anlatayım...

Öncelikle yüklediğim software'ler bir süre sonra yüklenmemiş olarak karşıma çıkıyor.Yüklenmemiş dediysem Program Files'da ve diğer kısayollarda sorun yok.Sadece exe'leri buhar oluyor.Masaüstü ve başlat menüsündeki kısayolları dahi duruyor.

Örneğin Office (2003) yükleyip Outlook'u çalıştırdım.Daha önceden varolan kişisel klasörlerimi filan atıp maillerimi karşımda buldum.PC'yi kapatıp açınca Outlook çalışmadı.Yeniden CD'yi takıp onar dedim.Maillerim onarmadan sonra karşıma geldi.Aynı durum diğer yazılımlarda da var.Mesela Winamp'da mesela Winrar'da ve dahi Firefox'da.Virüs olabileceğinden şüphelenip 4 farklı AV ile baktım ama birşey çıkmadı.Sadece Avast şu an adını hatırlayamadığım bir win 32 alarmı verdi.Ha unutmadan PC yeni formatlandığı için virüs olması imkanı pek yok.Programlarda virüs olabileceği ihtimalina karşı da aynı programları başka bir PC'de örneğin şu an yazdığım makinede kullandığımı ve herhangi bir sorun çıkmadığını da eklemeliyim.Şu an kurduğum 12 programdan 11'inin bu durumda olduğunu ve tekrar kurmanın bir işe yaramadığını,format önerecek arkadaşlar için de bunun da çözüm olmadığını belirteyim.

Unutmadan Windows güncelleştirmesi önerecek arkadaşlar için de ilk format denememde tüm Windows güncelleştirmeleri yaptığımı ama bunun da derde deva olmadığı bilgisini vereyim.

Bu durumun ne ile ilgili olduğunu gerçekten çok merak ediyorum.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

İyi günler,iyi çalışmalar dileklerimle

edit:
    Şunu eklemeyi unutmuşum,

Ctrl+Alt+Del yapıp görev yöneticisini açmak istediğimde çok kısa bir süre ekranda görünüp sonra kayboluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaoX -- 14 Ağustos 2007; 11:50:52 >

• Exe lerin silinmesi kullandığın antivirüs programından kaynaklanmaktadır.En iyisi onu silip NOD32 kur makinaya bi daha aynı sorunla karşılaşmazsın.Silinen exeler içinde birşey yapamazsın.Exe'si silinen programların Hepsini baştan kurman gerekebilir.(kiminin exe sini internettende bulabilirsin belki.)

Edit: Çok düşük bir ihtimal makinana Winfile virüsü girmiş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocabiyik222 -- 14 Ağustos 2007; 14:49:42 >
  • Başlat > Çalıştır > msconfig yaz ve açılan pencerede başlangıç sekmesine geçtikten sonra bilgisayar açıldığında kendiliğinden çalışan YAZILIMLARI göreceksin. oradan bilmediklerini hatta bildiklerini de kaldır. Sonra açılışta lazım olanları tekrar işaretlersin.

Görev yöneticisi gibi açılmazsa Bilgisayarını Güvenli Mod 'da açıp bunu deneyebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.