Şimdi Ara

Entelektüel insan ne tür müzik dinler ? Paylaşıyoruz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
8
Favori
5.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi müzik zevkini başkasına dayatamazsın herkes istediği müzigi dinler ve müzik türünden kişilik analizi yapılmaz.Hip hop anadolu rock eski klasikler arabesk her türlü dinlerim yani bu benim nasil biri olduğumu anlatmaya yetmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kendi müzik zevkini başkasına dayatamazsın herkes istediği müzigi dinler ve müzik türünden kişilik analizi yapılmaz.Hip hop anadolu rock eski klasikler arabesk her türlü dinlerim yani bu benim nasil biri olduğumu anlatmaya yetmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Coldplay, imaginers dragons, scorpions, barış manço, cem Karaca şarkılarını çok severim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppose27now

Tame Impala
    Beatles
    Frank Sinatra
    Michael Jackson
    Luciano Pavarotti
    Dean Martin
    Enya
    Enrico Macias
    Suzanne Vega
    Loreena Mckennitt
    Roy Orbison
    Therion
    Judy Collins
    Kiss
    Led Zeppelin
    Bob Marley

Enstrümantal olarak:

Valentina Lisitsa (piyano)
    Harp twins (arp)
    Khruangbin
    Wojciech Kilar
    Chopin
    Jesper Kyd
    Zbigniew Preisner
    Antonio Dvorak
    Dmitri Shostakovich

Nathalie et Christine avec Les vibrations femmes parçası ayrıca çok güzeldir enstrümantal olarak

Sana tavsiye olarak verebileceğim bazı isimler. Bazılarını duymuş bazılarını ise hiç duymamış olabilirsin. Çok güzel şeyler keşfetmen olası eğer bakarsan. İsmini verdiğim kişilerden başka kişilerde keşfetmen olası. YouTube bir video izlediğinde aşağıda önerilenler kısmında baktığın müziğe benzer başkalarının da müzikleri oluyor böylece eğer beğenirsen beğenebileceğin başka şeyleride bulman olası

Benim favori sanatçımı sorarsan Frank Sinatra derim. Türkiye'de bir tek bende olduğunu düşündüğüm bir Sinatra arşivim var.
    Listede farklı isimler gördüm ; )

Yarın bakarım : )

• quote:

Hocam şu enstrümantal müziği dinlemiş miydiniz? Oldukça ilginç bir soundu var tavsiye ederim. Bu arada bana göre Bossa nova nın ustası tabiki onu oluşturan Antonio Carlos Jobim'dir. En iyi albüm ise Frank Sinatra ile yaptığı albümdür.

Kuş tanıdık geldi kesin dinlemişimdir.

Edit: Summer Samba Kemal Sunalın Sahte Kabadayı filminde çalıyordu hocam

Güzel müzik ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 9 Aralık 2019; 1:15:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bulanıklı499

Kendi müzik zevkini başkasına dayatamazsın herkes istediği müzigi dinler ve müzik türünden kişilik analizi yapılmaz.Hip hop anadolu rock eski klasikler arabesk her türlü dinlerim yani bu benim nasil biri olduğumu anlatmaya yetmez.
    Kişilik analizi yapmıyoruz entel adam. Sakin ol seni dışlayan yok.

Niye bu kadar takıntılısınız yahu :d
  • quote:

Hocam şu enstrümantal müziği dinlemiş miydiniz? Oldukça ilginç bir soundu var tavsiye ederim. Bu arada bana göre Bossa nova nın ustası tabiki onu oluşturan Antonio Carlos Jobim'dir. En iyi albüm ise Frank Sinatra ile yaptığı albümdür.

Aynen hocam ben de ki çoğu parça Jazz da dahil Antonio Carlos Jobim'e ait. Stoneflower albümü benim favorim. Çok seçici bir insan olduğum için Antonio'nun bile her şarkısını dinlemiyorum. Ama bu aşağıdaki parçaları siz de konu sahibi arkadaş da bi dinlesin bence çok güzel parçalar. Attığınızı da dinlemedim sanırım eve geçince bakarım.

Entelektüel insan ne tür müzik dinler ? Paylaşıyoruz
    (Alttaki ikisini atmıştım zaten önceki mesajımda. Siz diğerlerini dinleseniz de olur.)

Bu arada ne güzel konu oldu ya :D Daha önce de böyle metalle ilgili bir konu açılmıştı ama silindi sanırım. Şimdi ilk fırsatım olduğunda tüm parçaları dinleyip beğendiklerimi indiririm 50 şarkı gelir gibime geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cheritto

Ben eskiden (amatör) hip hop'çuydum (2002 - 2006 dönemi) ama çok oldu bırakalı. Rapi hala severek dinlerim ama batılı müzikler.

Hip hop sadece müzik dinlmek değildir daha çok bir yaşam ve kültür biçimidir

Alıntıları Göster
    Hocam son dönemlerin sanatçıları korkunç

• quote:

Orijinalden alıntı: baltalimanı seks ofisi

Hocam son dönemlerin sanatçıları korkunç

Alıntıları Göster
    Tam felaketler hocam. Beyinleri sulandırmaktan başka bir halt yok.

Ayrıca yeni tarzlar çok çocuksu (TOY) ve YAPMACIK.

• RundeLL kullanıcısına yanıt
    Forumdan flört ettiğim entelektüel kadın

Ben: Bir dansa ne dersiniz

Onun cevabı: Tabiki

Ben: Cevabınız beni şaşırttı dogrusu Dmitri Shostakovich'in benzersiz eseri ve samimiyetiniz için size teşekkür borçluyum. Teşekkür ederim bu nezaketinizi hiç unutmayacagım

O: Rica ederim. Dans demişken

Kadın beni bu cevapla bu dansla yedi bitirdi. Ben neymişim be abi

Anılar anılar şımdi gözümde canlandılar...

https://forum.donanimhaber.com/geceye-bir-sarki-birak--118979064-2

Hatun ağzının tadını biliyo aga

• RundeLL kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, Antonio Carlos Jobim'in albümlerine ve parçalarına daha önce bakmıştım. Bir Sinatra dinleyicisi olarak Sinatra ile 1967 ve 1969 iki albüm çıkarttı toplam 20 şarkı. Bir iki şarkı Amerikan müziğinin Bossa novaya uyarlanmasıydı. Onun dışındakiler Jobim'in kendi parçaları Sinatra da İngilizce'ye çevrilmiş halini okudu. Jobimin kayıtlarına bakınca pek kaliteli olduğunu göremiyorum belki o zamanlar Brezilya'nın ekonomik durumundan dolayı iyi ekipmanlar kullanılmamış olabilir. Ama hep diyorum Sinatra ile yaptığı kayıtlar sanki bugün çıkarılmış gibi kaliteli haldeler remastared edilince. Sinatra'nın kayıtlarının çoğu böyle bir iki albüm hariç. En iyi ekipmanlar mikrofonlar kullanılmış zamanında. 1967 de yaptıkları albümü Claus Ogerman yönetti. Jobim zaten bu adamla daha önce çalışmıştı. Bu albüm bir çok ödül kazandı o sene. 1969 da yaptıkları albümü ise Eumir Deodato yönetti. Bu iki albüm arasında ki sound farkı hissedilir biçimde. Besteleyen ve yöneten kişi değişince seste değişiyor. İlk albüm melankoli ağırlıkta, 6 tane melankoli 4 tane de hızlı enerjik parça var. Bossa nova da sadece elle ritim veriliyor bunu seviyorum. Müziğin içinde ki her şeyin yumuşak oluşu o melodiler falan alıp götürüyor. Müziğin hem üzgün hem mutlu tarafı var ve ikisi de harika. İkinci albüm ise 5 melankoli 5 hızlı parçaya sahip. Lakin bu albüm ilk albüm kadar ağır bir melankoli havasına sahip değil. Daha farklı bir hava var. İlk albüme göre melankoli az ama hızlı mutlu parçalar daha fazla ileride. Optimistlik daha fazla hissediliyor. Melodiler daha yumuşak.

• Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt

Shostakovich in bende böyle bir albümü var.

Güzel eserler var gerçekten.

• entellektüel insan müzik dinlemez,müzik yapar.

bkz:imzam
  • quote:

Shostakovich in bende böyle bir albümü var.

Güzel eserler var gerçekten.
    Albümün sesi baya iyimiş. Tebrik ettim

Dinamik aralıklar harika. 14, 15, 16 hatta 17 DR parçalar mevcut.

Siz işi biliyosunuz hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 9 Aralık 2019; 14:7:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RASYONALIST

entellektüel insan müzik dinlemez,müzik yapar.

bkz:imzam
    Dinler hemde bal gibi :)

Herkes müzik yapmak zorunda değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cheritto

Tam felaketler hocam. Beyinleri sulandırmaktan başka bir halt yok.

Ayrıca yeni tarzlar çok çocuksu (TOY) ve YAPMACIK.

Alıntıları Göster
    Hocam ben gangstayım sizi döverim varya ben çok bad boyum diye şarkı yapıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.