Şimdi Ara

Enigma2 için Buyukbang Panel Eklentisi - Turksat'a EPG yükleme ve daha birçok özellikler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Şimdi Turksattaki digiturk kanallarından epg bilgisini nasıl alacam? Eutelsat 7'den almayı biliyorum da turksattakinden kopyalamayı nasıl yapacam? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

@buyukbang merhabalar;

Şimdi Turksattaki digiturk kanallarından epg bilgisini nasıl alacam? Eutelsat 7'den almayı biliyorum da turksattakinden kopyalamayı nasıl yapacam? Teşekkürler

epg buketindeki kanal gruplarındaki kanalların yerlerini değiştir.

-
    show tv (7e)
    show tv (42)
    -

şeklindeyse. 7e olanla 42e olanın yerlerini değiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

@buyukbang merhabalar;

epg buketindeki kanal gruplarındaki kanalların yerlerini değiştir.

-
    show tv (7e)
    show tv (42)
    -

şeklindeyse. 7e olanla 42e olanın yerlerini değiştir.

yok demek istediğim şu: Turksatta digiturkün bir kanalı varmış. Turkmax mı ne? onun üzerinde bekletilince tüm epg bilgileri geliyormuş.. bu olayı bilmiyorum onu sormak istemiştim aslında..

• Bu söylediğiniz yöntemi kullanarak 42E'den EPG alan bazı kullanıcıların mesajlarını okumuştum. Ben 7E'den aldığım için kendim hiç denemedim. Aslında sizin için dener ve sonucu yazardım ama bir süredir işler o kadar yoğunki eve gelince cihazla uğraşacak vakit kalmıyor :( Eğer 7E'yi kullanma şansınız yoksa kendiniz bu sorunuza şu şekilde deneyebilirsiniz:

1- Öncelikle 7E çanağınız yoksa bile varmış gibi cihaza tanımlamak ve kanal listesini yüklemeniz gerekiyor. Bunun için forumlarda yayınlanan hazır kanal listelerini kullanabilirsiniz.
    2- Açılış kanalı olarak Turksat'taki digiturk kanallarından birini ayarlayın.
    3- epg.dat dosyasını silin (hdd takılıysa onun altındadır)
    4- Buyukbang Panel'de son versiyonda gelen EPG Dosyası İşlemleri menüsünden EPG dosyasını silin. Arayüz yeniden başlatılacaktır.

Arayüz yeniden başladıkta sonra bir süre (1-2 dk yeterli) açılış kanalında bekleyin. Kanal değiştirmeden EPG Browser ile 7E'deki (normalde çanağınız olmadığı halde hazır kanal listesiyle gelen) kanallara EPG gelmiş mi kontrol edin.

Bu işlemi 2. maddedeki kanalı değiştirerek birkaç kere tekrarlamanız gerekebilir. Sonucunu paylaşırsanız sevinim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 23 Ekim 2014; 11:14:20 >

• buyukbang kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Cevabınız için teşekkür ederim.

Hanım da ben de çalıştığımız içine çocuğa annem bakıyor ve bizde bu nedenle hafta içi babamın evinde kalıyoruz. Burda merkezi sistem olarak Turksat, hotbird ve eutelsat w3 uyduları mevcut. Kendi evimde ise yalnızca Turksat ve hotbird uyduları var. Uydu alıcımı da götürüp getiriyorum

Haftasonu evime geçince bu hususu deneyip bilgi vereceğim. İşe yaraması ümidiyle tekrardan teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 yıl sonra konuyu hortlatalım bakalım.
    Malum Enigma2 yazılımları güncelleniyor yıllardır ve son gelinen noktada openatv 7.1 yazılımında büyükbang eklentisi ne yazıkki çalışmadı. Muhtemelen pegi3 desteği olmadığı içindir. Buna yönelik bir çalışmanız olacak mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.