Şimdi Ara

engelli raporu ile ötv indirimi ile araba almayı planlıyoruz acil yardım lütfen (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
47.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaslar selam.oncelikle bazi arkadaslar kulaktan dolma bilgilerle diger arkadaslarimizi yanlis yonlendirici mesajlarda bulunmus.daha once yazilmis ama acik ve net olarak basimdan gecenleri ozetlemek istiyorum.benim ozurum sol bacagimda.sol ayak bilegim donduruldugu icin debriyaj kullanamiyorum.yetkili bir devlet hastanesine gidip saglik kuruluna otomatik vites arac kullanabilir, h sinifi ehliyet alabilir raporu icin dilekce doldurdum.ozru baska olanlar ozel tertibatli arac kullanabilir ibaresini tercih edecekler.hastanedeki saglik kurulu sekreteri yardimci oluyor zaten.goz kulak ortopedi vs doktorlarina gorunuyorsunuz.ortopedigin disinda bir sorunum olmadigi icin digerleri en fazla 5 dakika surdu.burada onemli olan ortopedi doktoru.derdimi anlattim istedigim ibareleri ekleyecegini soyledi.ertesi gun otv indiriminden faydalanabilecegim yuzde 16 oranli bir rapor aldim fakat is burada bitmiyor.h sinifi ehliyeti muraacati icin emniyete gittimde rapora bilmem ne sayili trafik kanunu geregince h sinifi ehliyet alabilir ibaresi istendi.allahtan ortpedi doktoru babacan bi adamdi da halletti isimi.oradaki sekreterlere ve hemsirelere kalsa alamayacaktim.bu işi de hallettikten sonra h sinifi ehliyetimi aldim.bundan sonrasinda herhangi bi otomotiv bayiisine gidip raporun asli ile noter onayli fotokopisini verip aracinizi otv indirimli bir sekilde aliyorsunuz.raporun asli sizde kalacak, kesinlikle kimseye vermeyin.aslinda umraniyedeki vergi dairesine gidip butun evrak islemlerini ben hallettim.bayiidekiler pek anlamiyordu.bi onemli husus da bayiinin otv indirimi icin basvurdugunda mutlaka oto.vites ibaresi yazmasi gerekli.benimkinde cvt yaziyordu sikintili oldu biraz.diyecegim o ki eger arac kullanmaya bir engeliniz var ise raporunuzdaki oran isterse yuzde 5 olsun.onemli olan raporda yazan ibareler.eger ortopedik engeliniz yok ise yuzde 90 istiyorlar.onlar biraz daha teferruatli.engelliler.biz forumunda sorarsaniz yardimci olurlar.

Eger raporunuzda hersey net yaziyor ve sorun cikariyor ise memurlari bimer e sikayet edin.mutlaka gec olsa da donus yapiliyor.biraz bilincli birini gorunce hemen geri adim atiyorlar.inanin bana 20 bin liram daha olsa da bu memurlari tokatlasam dedigim cok oldu.aynisi kaynimda vardi alamadı sen nasil aliyorsun diyen bile oldu.ilk basta saka yapiyor sandim..sakat halinizle kafadan sakat insanlarla ugrasiyorsunuz :) allah yardimciniz olsun.uzun ve meşakkatli bir surec.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kinadangelencerez -- 22 Nisan 2016; 12:02:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.