Şimdi Ara

Engelli indirimiyle Civic almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abimin %90 üstü engelli raporu var. Bir araba almak istiyoruz araştırdım bayağı mazda 3 için karar kılmıştım ama malum servis azlığı vs civice yöneldim.

Şimdi 5 sene satmayacağız zaten o yüzden uzun ömürlü bir şey lazımdı turbo dsg problem hep bu yüzden şu anki civic gayet uygun. Hem hız vs tutkum yok bir yerden bir yere gitmek yeterli benim için.

Ama aklımda bazı problemler var. Bu araç 81-83 bin görünüyor ÖTV hiç ödemeyeceğiz ama kaça gelir onu merak ediyorum. Kdv olayında onu çıkarıp ÖTV yi indirip tekrar ekliyorlar diye bir şey okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bu araç kaça mal olur bize ve ne kadarı nakit ne kadarı kredi olarak alınabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracın fiyatını 150 ye bölersiniz ötvsiz fiyatı bulursunuz misali 90000 tl lik bir araç size 90000/150=60000 tl ye gelir.
    Aracı 5 yıl dan önce satarsanız aldığınız indirimi maliyeye geri ödersiniz

• Diyelim ki 81392 olan arabayı almak istiyrosunuz. önce kdv yi cıkarıyoruz. 81392/1,18=68976 sonra ötv yi cıkarıyoruz.68976/1,50= 45984 . sonra bu fiyata kdv yi ekliyoruz. 45984*1,18= 54261 ödersiniz. kabaca bir hesapla alacagınız arabanın fiyatının yüzde 66,6 sını ödersiniz. Bende Ötv indirimi ile almayı düşünürken vazgeçtim. Çunku engelli maası kesiliyor. Ve araba ile kaza yapmanız durumunda sıkıntılı durumlar ortaya cıkabiliyor.
  • eniaccroy kullanıcısına yanıt
    Anladım çok sağolun diğer arkadaşa da teşekkürler. Bunun peki ne kadarını peşin ödemek zorundayız

• hayirili cumalar
  • eniaccroy kullanıcısına yanıt
    Engelli üzerine ev veya arsa varsa zaten maaş almıyor. o durumda bir kesinti de olmuyor. o durumda olanlar için avantajlı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.