Şimdi Ara

Enes Batur için şok hırsızlık iddiası: Tüm videoları çalıntı! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
4
Favori
52.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir şey değil ki bu. YouTube'daki kanalların %99'ı çakma zaten, kaç tane özgün Türk kanalı var ki YouTube'da?
  • Arkadaşlar Enes Batur'dan ne bekliyorsunuz ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gıreykınayt

Bu mesaj silindi.
    Enes abini mi izliyordun? Kusura bakma, rahatsız ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalıntı zaten Enes baturu hiç izlemedim izlettirmemeye çalışıyorum , fakat bizim bu türk youtuberler kendileri bir fikir oluşturamayıp , gidip yabancılardan çalıyorlar.. ee mantık güzel bizim halkımız biraz cahil zaten , nerden anlayacak ki çalıntı olduğunu..

PewPewdie abimiz umarım cezalandırır.
  • Acun da yurtdışında ki programları çaldı kimse çıkıp o çalıyor demiyor tv olunca sıkıntı olmuyor mu

O ses yeteneksizsiniz var mısın yok musun hepsi çalıntı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dağı taşı yaran karakter yapıyorlar tahta kapıyı açamıyor.
    Kim uğraşcak okadar emek (zaman + oyun) veremem.
    Zaten dümdüz koridorda koşup koşup duruyorlar.
    Videoları izledim bitti.

bir kaç gün de Devil may cry ve Darksider serileri için aldım çekirdeği cipsi ohh misss.... hiç oynamasamda olur.
  • Bunun en büyük örneği acundur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Acun da yurtdışında ki programları çaldı kimse çıkıp o çalıyor demiyor tv olunca sıkıntı olmuyor mu

O ses yeteneksizsiniz var mısın yok musun hepsi çalıntı
    Bu çalmak değil, lisansını alıp kendisi yapıyor programı. Aynı adda TV programı yapacaksın ve tonla para kazanacaksın, kimse de sana demeyecek kardeş bu ne diye.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Çalıntı değil lisans parası ödeniyor anlaşılıyor gördüğünüz her formatın bir yapım ve üretici firması var ve bunu kendi ülken'de yapmak için o firma ile anlaşıp telif ücreti ödüyorsun ve kendi ülken'de yapabiliyorsun o gördüğünüz her programın parası ödenmiş alınmış şeyler

• Yahu adam çalsın yada çalmasın ne fark ediyor be kardeşim ? :) Çaldığı şeylerde kainat şifresi değil ki ?

Youtube dediğin mecrada içeriğin çoğu böyle zaten, adam milyonlarca aboneye ulaşmış, kalkıp ekran önünde video izlese bile milyonlar izleyip parasını kazanıyor. İyidir kötüdür ayrı tartışma fakat bir marka oluşturmuş, bu saatten sonra yazdığınız her cümle kötü bile olsa reklamını yapar.

İnternet fenomenleri hakkında öyle derinlemesine analizler, beyin fırtınası yapmaya gerek yok beyler...

Mesela kim kardashian diye bir kadın var :) Aga sizlere soruyorum bu kadının olayı ne ? :) fakat dünyanın en ünlü kadınlarından birisi ve belki en çok kazananlardan biri de olabilir. Kalkıp mantıklı mantıklı bu kadını sabaha kadar tartışsak ne fark eder aga ? :)

Enes Batur mevzusu da aynı, adam çalıyorsa sıkıntıyı çaldıkları yapsın da :) milyonlarca kitlesi olan adamın videoları çalıntı diye mi bırakacaklar ? İçerikten rahatsız olmayan adam, çalıntı olmasından mı rahatsız olacak...

Bu konuda o arkadaşın reklamını yapıyor, bu kadar basit...

• Hiç şaşırmadım, bu sevimsiz nasıl bu kadar ünlü oldu hiç anlamış değilim
  • Kendi çapımızda bir kanalımız var. Milletin yapmadığı şeyleri bulup çekiyorum. bizi beğenen kimse yok. Demek ki neymiş yotube da para kazanmak istiyorsan hırsız olacaksın.
  • Zerre sevmem ama şaşırılacak ne var ki? :) ŞOK ŞOK diye bir durum yok.

Günümüz klip, dizi konuları, film konuları vs vs. alayı çalıntı zaten. He bir de tv programları :) Acun bey iyi bilir. Alıntıda diyebiliriz.

Özgün içerik üretmiyoruz. Çok nadir yani.
  • Aptallar, aptalları meşhur ediyor. Şu youtube var ya...
  • Youtube bir eğlence mekanıdır. İçerik üretenler mesleğini yapıyor ve orası bir sahne. Bunu kabullenirseniz, her şey daha mantıklı gelecek. Nuri Alço gerçek hayatında gazoza ilaç atmıyorsa, herhangi bir youtube içerik üreticisi gerçek hayatında gerizekalı gibi takılmıyor yada Barış Özcan devamlı bilgilendirici konuşmuyor. Aylık 100 bin liradan bahsediyoruz burada.

Enes Batur sevmem, izlemem ama youtube artık maalesef özgün içerikten öte paraya oynama platformu oldu. Peki olayı ne? İzlemezsin olur biter. Enes çıkıp ben özgünüm demiyordur büyük ihtimal.

• Çoğu kişi olayı anlamamış. Ben anladığım kadarıyla anlatayım.

Evet şuan özgün içerik üreten çok az herkes birşeylerden esinleniyor,telif ücretini ödeyerek belli programları tv de vs. yayınlıyor.

Yalnız enes batur içeriği direk kopyalamış bazı videolarında. Video resmi, ismi, içeriği bile neredeyse aynı yani.Sıkıntı burada işte. Yani neredeyse hiçbir emek sergilemeden başkalarının çektiği videolar üzerinden para kazanıyor.

https://youtu.be/nhpoc9nhxgg

Sadece şu videoyu izleyin, başka söze gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.