Şimdi Ara

En uzun motor ömrü?????Bindiğiniz en yüksek km'li araba??? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
128
Cevap
3
Favori
67.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NiqT

Konuda hep fiatlar çok yüksek kmlerde özellikle albea

multijet serisi mi ? eğer evet ise o multijet serisi fiat ın özel serisi eskiden beri onun üzerinde çalışıyorları önceleri az yakar 3. vitese kadar aşırı kaçardı sonrası yoktu şimdi ise daha da geliştirildi ki o yıllarda dizel sallıyorum 200000 km mi multijet ise motorun dayanıklılığı 300-350000 km. de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D84605DF8

bizim bir focus station vardı 2003 model 220bin kmdeydi (resmen haşat vaziyetteydi), 2010 yılı sonu sattık, ilanını gördüm arabaya 120bin kmdedir yazmışlar.
    Araba: 1966 Volvo P-1800S

Sahibi: Irvin Gordon

Yaptigi Km: 3.572.342Km

2004 te hala da yol yapmaya devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

Araba: 1966 Volvo P-1800S

Sahibi: Irvin Gordon

Yaptigi Km: 3.572.342Km

2004 te hala da yol yapmaya devam ediyor.

http://www.autos.ca/car-history-and-auto-shows/feature-irv-gordons-volvo-p1800s/

4 milyonu geçmiş. 2008 röportajı
  • quote:

bizim bir focus station vardı 2003 model 220bin kmdeydi (resmen haşat vaziyetteydi), 2010 yılı sonu sattık, ilanını gördüm arabaya 120bin kmdedir yazmışlar.
    http://forum.donanimhaber.com/m_54015787/tm.htm

• quote:

500.000 KMH Hyundai H-100 5 kere motor yapmışızdır :D

VW Bora 200.000 de mecburiyetten sattık çok iyi durumdaydı motoru

Fiat Doblo 350.000 KMH de idi sattık motor durumu %65-70 idi

Kia Bongo 2.7 150.000 kmh 2 kere motor istedi
  • 600.000 kmde accent admira,400.000-500.000 km arası symbol ve albea ya bindim hepside taksi idi.mevcut aracımda zaten 250.000 kmde 50.000 kmdir bende daha maşallah tık yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

600.000 kmde accent admira,400.000-500.000 km arası symbol ve albea ya bindim hepside taksi idi.mevcut aracımda zaten 250.000 kmde 50.000 kmdir bende daha maşallah tık yok.
    yeni çektim bu fotografı 2004 model fiat doblı 1.9 jtd

En uzun motor ömrü?????Bindiğiniz en yüksek km'li araba???
  • quote:

Orijinalden alıntı: konyalı alli

yeni çektim bu fotografı 2004 model fiat doblı 1.9 jtd

Alıntıları Göster
    walla ford 1 mılyon motor en kotu kullanımda 500.000 ama bazılar kamyon demıs uzun yolda calısan araba 4 mılyonda yapar 5 mılyonda cunku uzun yolda 5. vıteste rolantıde normal hıc yorulmadan gıdıyor yanı degısırbuyuk vıteste uzun yolda mılyonu devırır kesın verıyorum arabalar ıcın

• quote:

düzgün kullanılmış yağına suyuna bakılmış zorlanmamış her araç 1 milyonu geçer, örnek vereyim bir tanıdıkda 2006 accent var adamdüzgün kullanır yormaz 120bin km'de araç servise gittiğimizde bilgisayara bağladılar adam motor durumu %91 iyi dedi yani bu araç 120bin km'de %91 olduysa motor durumu düşünün yani sizce bu araç daha ne kmler yapar. Herşey kullanıma bakıma bağlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

düzgün kullanılmış yağına suyuna bakılmış zorlanmamış her araç 1 milyonu geçer, örnek vereyim bir tanıdıkda 2006 accent var adamdüzgün kullanır yormaz 120bin km'de araç servise gittiğimizde bilgisayara bağladılar adam motor durumu %91 iyi dedi yani bu araç 120bin km'de %91 olduysa motor durumu düşünün yani sizce bu araç daha ne kmler yapar. Herşey kullanıma bakıma bağlı

Alıntıları Göster
    650.000 e dayanmış lpg li clio motor yapılmamış

evet renault un dandikliği

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekne Kazıntısı

650.000 e dayanmış lpg li clio motor yapılmamış

evet renault un dandikliği

Alıntıları Göster
    kullandığım en yüksek kmli araç şirketin megane2 dizel 80hp lik aracıydı 320.000 kmdeydi ve hala saat gibiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocco86

kullandığım en yüksek kmli araç şirketin megane2 dizel 80hp lik aracıydı 320.000 kmdeydi ve hala saat gibiydi

reno dandik flan diyenler birşey bilmiyorlar, aldırma onlara babamda megane1 var süper araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: rocco86

reno dandik flan diyenler birşey bilmiyorlar, aldırma onlara babamda megane1 var süper araç

Alıntıları Göster
    2006 Focus 1.6Tdci 110Ps
    21 kağıda almıştık galeriden
    160.000km kusursuzdu yıpranmamış yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: KD69

2006 Focus 1.6Tdci 110Ps
    21 kağıda almıştık galeriden
    160.000km kusursuzdu yıpranmamış yani

Alıntıları Göster
    Ortadoğu ülkelerinin büyük kısmı dümdüzdür, yokuş neredeyse yoktur. Bir de çöl iklimi nedeniyle nem, yağmur, kar vs. hiç olmaması araçları yıpratmıyor.

Şehirler ise apartman olmaması veya çok az olması nedeniyle çok çok geniş alan kaplıyor. Bir de benzin çok ucuz. Son zamlardan sonra bile Irak'ta ortalama bir depo 15-20 dolara doluyor. (eskiden 1-2 dolara dolardı)

Dolayısı ile bu kadar geniş alanda ve yakıt ucuz olduğu için araçlar çok fazla km. yapıyor. Bizim çalıştığımız fabrikada, ambargo nedeniyle yeni araç alınamıyordu, 15-20 yıllık araçlar kullanılıyordu. Mercedes 500 SEL, Toyota landcruiser gibi arabaların kmleri 1.5-2 milyon vardı. Km saatlari bozuktu ama hergün ortalama 200-250 km yol yaptıkları hesaplanırsa en az 1.5 milyon yapmış oldukları sonucu çıkıyordu. Bunlar devlet arabası olduğu için 3000 kmde yağ değiştiriliyordu ama doğru düzgün yedek parça ve servis olmadığından başka da ne tamir, ne bakım görüyorlardı. Rektifiye falan da hak getire,motor bitince arabalar çoğunlukla hurdalığa atılıyordu.

Benim gördüğüm normal kullanımda yüksek km'ye en dayanıklı arabalar Mercedes, BMW ve Toyota'nın büyük modelleri. Zaten zengin arap ülkeleri ağzına kadar bu arabalarla doludur. VW grubu araçlar çok az var ve o ortamda dayanıklılık imajı yok. Peugeot, Fiat, opel vs. de hemen hemen hiç yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levent_Kuzey

Ortadoğu ülkelerinin büyük kısmı dümdüzdür, yokuş neredeyse yoktur. Bir de çöl iklimi nedeniyle nem, yağmur, kar vs. hiç olmaması araçları yıpratmıyor.

Şehirler ise apartman olmaması veya çok az olması nedeniyle çok çok geniş alan kaplıyor. Bir de benzin çok ucuz. Son zamlardan sonra bile Irak'ta ortalama bir depo 15-20 dolara doluyor. (eskiden 1-2 dolara dolardı)

Dolayısı ile bu kadar geniş alanda ve yakıt ucuz olduğu için araçlar çok fazla km. yapıyor. Bizim çalıştığımız fabrikada, ambargo nedeniyle yeni araç alınamıyordu, 15-20 yıllık araçlar kullanılıyordu. Mercedes 500 SEL, Toyota landcruiser gibi arabaların kmleri 1.5-2 milyon vardı. Km saatlari bozuktu ama hergün ortalama 200-250 km yol yaptıkları hesaplanırsa en az 1.5 milyon yapmış oldukları sonucu çıkıyordu. Bunlar devlet arabası olduğu için 3000 kmde yağ değiştiriliyordu ama doğru düzgün yedek parça ve servis olmadığından başka da ne tamir, ne bakım görüyorlardı. Rektifiye falan da hak getire,motor bitince arabalar çoğunlukla hurdalığa atılıyordu.

Benim gördüğüm normal kullanımda yüksek km'ye en dayanıklı arabalar Mercedes, BMW ve Toyota'nın büyük modelleri. Zaten zengin arap ülkeleri ağzına kadar bu arabalarla doludur. VW grubu araçlar çok az var ve o ortamda dayanıklılık imajı yok. Peugeot, Fiat, opel vs. de hemen hemen hiç yok.

Alıntıları Göster
    Babamın LPG li 99 Megane1 i 400 bin km yi devirdi.. Bazen km saati çalışmıyor o zaman km ilerlemediği için sayaç duruyor.. En az 20 bin Km de öyle yapmıştır herhalde

Herhalde dünya rekoru bu adamındır.. Yunan taksici Gregorios Sachinidis 1976 Mercedes-Benz 240 D otomobiliyle tam 4.6 milyon km yapmış.. Mercedes arabayı adamdan satın alıp Mercedes-benz müzesine koyuyor

http://www.worldcarfans.com/104092910195/proverbial-longevity-in-46-million-kilometers

• Bende arkadaşımın aracıyla kaza yapan 92 model 980bin km de Mercedes gördüm. Adam ilk sahibimiş ve sürekli yollardayım demişti. Ufak tampon kırılması dışında hasar yoktu devam ettik yollarımıza.
    Birde otobüs gördüm 1400000 km civarında
  • quote:

edit:ekleme
    araç sadece normal bakıma gitmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GTX870M -- 10 Ocak 2013; 12:40:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GTX870M

edit:ekleme
    araç sadece normal bakıma gitmiş

Alıntıları Göster
    Mitsubishi Carismalar 500.000 km motor ömrü garanti ediyorlardı reklamlarında yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

almanya'daki merc.-benz müzesinde, 4 milyon km'lik 80'-90' model yılı aralığında bir araç var. taksi olarak kullanılmış.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.