Şimdi Ara

Honda Accord ile 1 milyon mil (~1.6 milyon km) :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
3.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1990 model Accord ile 1.6 milyon km yapmış adam. Sırrı düzenli bakımlar, kaliteli parçalar kullanması ve güvenli sürüş kurallarına uymasıymış.

http://consumerist.com/2011/10/man-drives-honda-1-million-miles.html

• bende bişey sandım daha dur motor yeni açılıyor
  • uçak yerine arabayla gtmş heralde her yere
  • ortalama yılda 80.000 km yapmış amca
  • honda için bir sey değil bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

bende bişey sandım daha dur motor yeni açılıyor

• Yuh artık harbiden yağını suyunu koymuş adam tuvalete bile arabayla gitmiş anlaşılan.....
  • honda motor konusunda çok iyi

mitsubishi öyle sanırım

bizde bir l300 vardı en az 150,000 km biz kullandık km bir kaç kez düşürülmüştü en az 500,000 km devşrmişti diyim size 2002 model oda taş gibiydi bir kaç kez yağ sızması oldu motordan onuda yaptırdık onun haricinde bir sıkıntısı yoktu

honda motor kalitesi çok iyi ama bunda benzinli motor olduğu gerçeğide var dizel olsa bence çok zor
  • Amerika'da mesafeler uzun olduğundan ve benzin ucuz olduğundan 80.000km çok değil yılda.

Her şehirde metro da yoktur.
  • Kilometreyi ileriye almis olmasin:)
  • atmosferik benzinli motorun rektefiyesi çok kolay, benim iş yerimin yakınında küçük bir tamirci var. arada söküyor dışarda, uğraşıyor 2 ügnde bitiriyor. (malum tornayı başka yerde yaptırıyor) bu araçlardada yapılmadığı ne malum. kimse anlayamaz...
  • motor olarak hondaya laf yok
    bakıyorumda yeni accorda düzenli bakımları olsun km farketmez 20 -25 sene rahat binilir eskimez gibi geliyor bana
    bu arada ibret olsun 100 000 km psikolojik sınırı olanlara
  • Yollar dümdüz, araba sürekli sabit hızda gitmiştir.Tabi genede helal olsun.

Yalnız km sayacından başka foto göremedim.Aracın iç döşemelerinin, kaportasının halinide görmek isterdim.
  • maşallah
  • İstanbulda gidebilir mi yağını suyunu koyup 1.6 milyon

Gene de honda yaparsa en iyilerinden yapar
  • Zor ama yapılamayacak bir kilometre değil. Motorun da bu kilometreyi görmemesine şaşmamalı. Fabrikada Ar-Ge kapsamındaki testler esnasında motorlar birkaç milyon km yapıyor zaten. Günde 219 km yapıyor ki, abartılacak bir değer olmadığını düşünüyorum.
  • 1,6 milyom km de motor biter, Vtec başlar. :D
  • Acikcasi cok sasirmadim istanbulda bile 500-600binde albea,doblo taksilerin daha motora anahtar degdirmedigini gordum.Bu araclar birde istanbulda kullanilan turbo dizel araclar.
  • amerikada mesafeler inanılmaz uzun, ve şehirden uzak yerleşim yerleri de bayağı popüler. eniştemin kardeşi şehir merkezinden 100 km uzaktaki bir yerleşim yerinde oturuyor ve şehirden o kadar uzak olmasına karşın bayağı da kalabalık. amerikada böyle banliyolerde oturmak statü göstergesi bile oluyormuş. adam günde rahat 200 km yapıyor sadece işe gitmek için. yollar kaymak gibi, trafik sıfır istanbul trafiğinde harcadığım süreden daha az süre ile 100 km ötedeki işime daha rahat bir şekilde gelip gidiyorum diyor.

ondan zaten amerikada motor hacmi büyük, ve iç hacmi de büyük arabalar popüler. iç hat uçuşları da bayağı pahalı olduğu için eğer ailecek bir yere gideceklerse arabayla yola çıkıyorlar. dedi ki bir arkadaşı kız kardeşinin düğününe gitmek için kıtanın öbür ucuna araba ile (south carolinadan seattle) toplamda 6000 bin mil yapmışlar (yani neredeyse 10 bin kilometre ve sadece düğüne gitmek için)

• haberde aracta emniyet kemerleri, ic doseme, direksiyon ve benzin pompasinin degistigini, Motor ve sanzimanin orjinal oldugu yaziyor. Sahibi tamirciymis zaten. Aracin O kmyi yapabilmesinden cok Surucunun o kadar cok km yi ayni arabada sikilmadan yapabilmesi basari bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.