Şimdi Ara

En ucuz 88 tuşlu piyano-dijital piyano-org ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar Türkiye'de yada yurtdışında ama Türkiye'ye kargosu olan 88 tuşlu sesi iyi olan bir piyano-dijital piyano-org-midi sustainli sustainsiz vs.ben pek bilmiyorum öğrenmek için alıyorum ama ilerde de çalmak istiyorum öyle öğrendikden sonra hemen bir üst modelini alacak kadar bütçem yok anlayacağınız.İşi bilen önerileri olan arkadaşlar varsa çok çok yardımcı olurlar şimdiden teşekkürler

• Yamaha ydp serisi baslangic icin uygundur bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coreytoddgray2 C kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam peki bir şey merak ediyorum mesela dijital piyano alsak sustain pedalsız sonra ona 3 tane birden pedal ekleyebilirmiyiz ? atıyorum yamaha p45 alıp 3 pedal ekleyebilirmiyiz ? yoksa sadece 1 tanemi ekleriz birde takdir edersiniz piyanoyu bilmediğim için bu pedalların kullanımı çok mu zordur yani notaları okurken pedalların nerelerde kullanılacağı vs yazar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seriouslyman

Anladım hocam peki bir şey merak ediyorum mesela dijital piyano alsak sustain pedalsız sonra ona 3 tane birden pedal ekleyebilirmiyiz ? atıyorum yamaha p45 alıp 3 pedal ekleyebilirmiyiz ? yoksa sadece 1 tanemi ekleriz birde takdir edersiniz piyanoyu bilmediğim için bu pedalların kullanımı çok mu zordur yani notaları okurken pedalların nerelerde kullanılacağı vs yazar mı ?

Ya bu pedallarin 3une de gerek duyulmuyor elektrikli piyanoda. Neden derseniz gercek piyanodan esinlenilmis. normalde sagdaki sesin siddetini azaltmak icin kullanilir cunku gercek piyanolarda sesin siddetini azaltamazsiniz. Ortadaki yanlis hatirlamiyorsam sesin uzamasini azaltiyordu basili tutsaniz da notaya kesiyor kisa sure sonra, en azindan ben denedigimde oyle oldu. soldaki polifoni(adi buydu sanirim) pedali siz calarken -modele gore degisir- 64,128 notayi kesmeden devam ettirir. Bir cesit delay sayilabilir belki.

Bu arada solfejde hic pedal isareti gormedim.

2 sene kadar egitim aldim, hic pedal isareti ogrenmedim. Kendim beste yaparken de istege bagli kullaniyorum soldaki pedali. Bana kalirsa sadece sol pedali almaniz yeterli.

ha anladım hocam yani pedalı ruhun nasıl isterse öyle kullanıyorsun sanırım bu arada 64-128 dediğiniz polifoni değilmi ? soldaki tuşda internetteki videolarda yanlış hatırlamıyorsam biraz daha öne çıkarmak için vs.deniyordu sağdakide notayı uzatmak ortadakide susturmak için mi bir şey demişti unuttum sanırım teşekkürler hocam cevap için

Edit:Bu arada hocam roland g800 gibi şeylerde işimi görürmü ? oda 76 tuşlu sanırım piyano ile pek bir farkı yok gibi ? yani dijital olanlar ile bazı videolarda gördüm örnek olarak 61 tuşla sanki olmaz gibi denmeye çalışılmış ille 88 tuşlumu almam gerek hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seriouslyman -- 30 Kasım 2017; 6:39:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seriouslyman

ha anladım hocam yani pedalı ruhun nasıl isterse öyle kullanıyorsun sanırım bu arada 64-128 dediğiniz polifoni değilmi ? soldaki tuşda internetteki videolarda yanlış hatırlamıyorsam biraz daha öne çıkarmak için vs.deniyordu sağdakide notayı uzatmak ortadakide susturmak için mi bir şey demişti unuttum sanırım teşekkürler hocam cevap için

Edit:Bu arada hocam roland g800 gibi şeylerde işimi görürmü ? oda 76 tuşlu sanırım piyano ile pek bir farkı yok gibi ? yani dijital olanlar ile bazı videolarda gördüm örnek olarak 61 tuşla sanki olmaz gibi denmeye çalışılmış ille 88 tuşlumu almam gerek hocam ?

Hocam galiba sagimi solumu karistirdim yine dediginiz gibidir o zaman dogrudur.

Roland guzeldir ama 88 tuslu olmasi benim de tavsiyem cunku oktav gecisi yapilan parcalar oluyor ama 76 tusta sadece 1 oktav eksik o olabilir pek fark etmez sanirim. Ama iyice profesyonel olucam calamicagim parca kalmasin derseniz 88 tuslu alin ki oktav gecisi olan bir parcada belki oktav eksik kalabilir ama belki, simdiye kadar 88 tusu ben kullanmadim.

ha anladım hocam sağolun tekrardan
  • Ritm özelliği olan pianolardan düşünüyorsaniz, yamaha dgx , casio cdp 2xx seriine bakabilirsiniz

• -Yamaha p45'e sadece sustain pedal takılabiliyor(akustik piyanodaki sağdaki pedalın işlevini görür) diye biliyorum.

-Klasik eserlerde pedalı nerede kullanacağın yazar.(bazı edisyonlarda yazmayabiliyor)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.