Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4781. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
100.697
Cevap
615
Favori
4.051.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 47794780478147824783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Dinin dogmatik sistemini eleştiren, bununla beraber absürd mizah anlayışla pekişten bir yapım. Monty Python and the Holy Grail filminden daha başarılı olduğu kesinlikle söylenemez. Din temelli esprileri beraberinde getirmesi ve sadece 6 oyuncunun 40 farklı karaktere can vermesi gibi farklılıklar olunca dikkat çekiciliği daha fazla oluyor. Gösterildiği ilk günden bu yana birçok ülkede yasaklanmıştır. Belli ön yargılarla yaklaşılmadığı sürece sahnelerin gerçekten akılcı, komik işlendiği görülebilir. Bunları da aşağılayıcı şekilde çekelim rant kaygımız olmasın bakış açısıyla yapmadıkları net. Ne zaman ki kendi fikrimizden olmayan bir anlatıma saygı duyabiliriz, işte o zaman gerçekten bir şeylerin değiştiği görülebilir. Henüz filmin başında ince mizah hemen göze çarpıyor aslında;

Meryem, İsa'yı ahırda doğurmuştur. İncil'de, ikonografik tüm gösterimlerde de bu sıkça işlenir. Bilgeler ahıra girdikleri sırada onun mesih olduğunu düşünüp çeşitli hediyeler sunuyorlar. Fakat başlarında hare yok. Dışarda haresi olanları gören bilgeler de dönüp direkt olarak hediyelerini geri alıyorlar. Fakat zaman içinde Brian şans eseri yaptıkları mesih yerine konuluyor.

Monty Python ekibine aşina olanlar için eşsiz bir gösteri.

7/10

• The Thirteenth Floor (1999)

Bu filmin gözlerden uzak kalmasının tek sebebi Matrix ile aynı yıl vizyona girmesi. Gerçekten çok kaliteli bir film. 8.5/10

izleyecek olanlar hiç yorum falan okuyup spoiler yemesinler. yazık olur filme. direk oturun izleyin.

Inception filminin orjinal olmadığı da anlaşıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topalsolucan01 -- 7 Mayıs 2017; 17:32:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Erotik gerilimi her saniyesinde iliklere kadar hissettirebilen, sarsıcı bir yapım Ah-ga-ssi. İntikam üçlemesiyle herkesin dilinde yer edinen Güney Koreli auteur Park Chan-wook'un destansı başyapıtı. Galli yazar Sarah Waters'ın Victoria dönemi İngiltere'sinde geçen 'Ustaparmak' romanından uyarlanmış. Tamamen farklı bir coğrafyaya; Güney Kore'ye adapte edilen hikayesi mevcut. 1930'lar döneminde Japonya işgali altındaki Kore'de işleniyor olması aynı zamanda öykünün burjuvazi, sömürgecilik noktasına da yönelmesine sebebiyet vermiş. İki kadının ataerkil ve baskıcı cinsel modellere karşı koyuşunu hakiki dille anlatıyor. Kadınları; cinsel hazları, maddi tutkuları üzerine kukla gibi kullanan erkeklere de Park Chan-wook adeta bir manifesto çekiyor gibi. Heteroseksist anlayışa meydan okuyarak proleter/burjuvazi hükümlerinin, hanımefendi ve hizmetçi aşkıyla beraber tuzla buz olduğu da görülmekte. Üç bölümden oluşan olay örgüsü var.

Dönem atmosferinin harika yansıtıldığını söylemek gerek. Lezbiyen gotik görünümünün yanında prodüksiyon ve kostüm başarısını da göz ardı edersek olmaz. Kullanılan her bir eşya tarihsel tınıları beraberinde getirirken, konakların biçimlendiği mimari yapıların içerisini tamamlamaları muazzam derecede göz alıcı.

Soylu bir ev sahibi ve hizmetçi aşkı söz konusu olunca haliyle aradaki burjuva katmanları eriyip gidiyor. Sevdiği kadını 'emzirmek' kadar anaç fikre sahip klasik duyguların ötesinde saf aşkın hikayesi de denebilir. Ayrıca bu yapımda erkeklerin iğrenç tatminlerine yer olmadığı gibi erkeklere de yer yok. Hideko'nun teyzesinin intihar edip, Sook-Hee'nin annesinin idam edilmesi var. İkisinin de geçmişi ölümle bezenmiş. Baba figürü yok, bunun yerine feminen bakış açısı ve annelik ön planda. Hatta ikisinin de birbirlerine ihanet ediyor olmaları bile umurlarında değil. İkisi de birbirlerine sırılsılam aşık olduklarının farkında. Kısacası, Pedro Almodovar'ın kadınları savuşunun başka açıdan serviş edilişi.

En dikkat çekici husus, tabii ki de ikinci bölümde bizlerin Hideko'yla biraz daha tanışık olduğumuz bölümden geliyordu. Zengin kesimin erotik (hatta ileri giderek mazoşistleşen) hayallerini süsleyen hikaye okumaları sapkınlığın gözler önüne serilmesine yardımcı olurken, aynı zamanda insanın yer yer midesini bulandıran iğrençliğe götürüyor. Bir kadının onca erkeğin önünde tiyatral anlamda hayli inandırıcı okumalar meydana getirmesi son derece ütopik tasarlanmış. Sook-he'nin yırttığı kitaplardan birinde ahtapotun kollarıyla sarılan bir kadın resmi var. Bu ahtapot, Hideko'nun mahzen korkusunu da beraberinde yaşadığı simgesel bir figür. 'Balıkçının Karısının Rüyası' adıyla bilinen meşhur erotik Japon gravüründe bu korkuya muntazam bir gönderme yapılıyor. İnsanın, daha doğrusu erkeğin canavarlaşması böylece ahtapotun bedeniyle resmediliyor.

Kurguda geriye doğru sarılıp farklı açılardan aynı sahnelere bakıyor oluşumuz yer yer gereksiz tekrarlara düşüyor. Ancak buna rağmen karakterlerin, daha önceki bölümde rastlamadığımız durum tepkileri sahnelerden ve mevcut bölümden kopmayıp, yine sıkıca sarılmamızda büyük etken. İnsanda şok etkisi yaratan twistleri ise yönetmenlik dokunuşunun önemini vurguluyor. Nihayetinde bolca avamlık barındıran yerli yersiz sevişme sahnelerine maruz kalıp, hiçbir sihir katmayıp da bu hikaye sunulabilirdi. Ancak yönetmen koltuğunun başında Park Chan-wook gibi isimler olunca tadından yenmez haller alıp izleyiciyi farklı modlara sürüklemek mümkün. Lezbiyen saflığı gösteriş biçimi olarak La vie d'Adèle iyi referans olacaktır. Tabii ki hikayenin bu denli farklı sunuluyor olmaması o filmin başyapıt olamamasında önemli bir unsur. Entrika dolu hikaye örgüsü ve twist bakımından da Les Diaboliques adlı Fransız yapımı enfes örneklerden biri olabilir. İşte Ah-ga-ssi tam da bunların potporisi olduğu için dillere destan, kasvetli, gerilim dolu, tutkulu...

2016 yılının en iyi ve en sükseli gösterimlerinden, sakın kaçırmayın.

9/10

Hocam bu film bir seri mi? Eğer öyleyse hangi filmlerden ibaret? Ve sıralaması nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Konusu: Sektör dışından dört kişi büyük bankaların, medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, ekonominin küresel çöküşünü gördüğünde akıllarına bir fikir gelmişti: Büyük Açık. Cesur yatırımları, onları her şeyi ve herkesi sorgulamalarının gerektiği modern bankacılığın karanlık, hassas noktasına götürecek. Michael Lewis’in çok satan kitabına ve gerçek bir hikayeye dayanan, Adam Mckay’in yönettiği Büyük Açık filminde başarılı oyuncular Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt rol alıyor. Filmin senarist koltuğunda ise Adam McKay ve Charles Randolph oturuyor.

Her ne kadar bankacılık terimleri zaman zaman kafa karıştırıp oldukça yordu. Filmde beni şaşırtan en büyük nokta Steve Carell'ın müthiş oyunculuğuydu. İlk kez bu tarz bir rolde izlediğim için fazlasıyla etkiledi.

9/10

• quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Konusu: Sektör dışından dört kişi büyük bankaların, medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, ekonominin küresel çöküşünü gördüğünde akıllarına bir fikir gelmişti: Büyük Açık. Cesur yatırımları, onları her şeyi ve herkesi sorgulamalarının gerektiği modern bankacılığın karanlık, hassas noktasına götürecek. Michael Lewis’in çok satan kitabına ve gerçek bir hikayeye dayanan, Adam Mckay’in yönettiği Büyük Açık filminde başarılı oyuncular Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt rol alıyor. Filmin senarist koltuğunda ise Adam McKay ve Charles Randolph oturuyor.

Her ne kadar bankacılık terimleri zaman zaman kafa karıştırıp oldukça yordu. Filmde beni şaşırtan en büyük nokta Steve Carell'ın müthiş oyunculuğuydu. İlk kez bu tarz bir rolde izlediğim için fazlasıyla etkiledi.

9/10

Hocam belki ızlemissındir ama Inside Job izleyebilirsin üstüne.

• The Revenant 9/10

Sürünme sahneleri biraz kısa tutulsa iki saatte bitse çok daha güzel olacakmış, dalıp dalıp gittim izlerken. Görüntüler muazzam, belgesel izler gibi zaten ortalık.

• Normalde bu tarz filmlerde sıkılırdım ama buna bayıldım

Reisin en karizma olduğu film bence

8/10

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paylaştığım film tek, herhangi bir üçleme/seri dahilinde değil. Ancak aynı yönetmenin 'İntikam Üçlemesi' mevcut.
  • İzlememiştim; bu filmin üzerine süper olur. Teşekkür ederim

• Celal İle Ceren gayet güzel film fakat celal arkadaşımız biraz şanssız gibi 10 üzerinden 9

Puanının görece düşük ve bu kadar "underrated" olmasına çok şaşırdım. Filmin her saniyesinden ayrı zevk aldım. 2 saat boyunca izleyicisine her duyguyu tattırıyor. Başroldeki ufaklığın oyunculuğu ise göz kamaştırıcı.

8.5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vorinace -- 10 Mayıs 2017; 19:43:17 >
  • You're Not You (2014)

7/10

• full metal jacket

İçinde bir adet efsane karakter bulunduran film (sgt. hartman) onun dışında film bitsin diye izledim açıkcası.
  • Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Harry potter sever birisi olarak ben beğendim fantastik film severler mutlaka bakmalı İlk çıktığında baya eleştiri almıştı ama eskilere güzel bağlantılar yapılmış, filmde aksiyon bol, sihirli hava gayet güzel verilmiş, romantizm serpilmiş azıcık

• Black Mass (2015)

7,5/10

Birçok ünlü oyuncuyu barındırmasına rağmen nedense adını hiç duymamıştım izleyene kadar. Gerçekten efsane bir mafya filmi olabilecekken direkten döndüğünü düşünüyorum. İlk olarak bu tarz filmlerde alıştığımız o ağır havanın yer yer yok olması, sonra da karakter tahlillerinin yetersizliği/yan karakterlerin zayıf kalması gözüme battı. Yani film bitince bana Johnny Depp ile ilgili 'şu yönü çok karizmatikti vs.' tarzı bir cümle kurdurtmayı başaramadı maalesef. Saydığım bu olumsuzluklar hariç filmi ben beğendim aslında özellikle Joel Edgerton'a hayran kaldım. Ama biraz daha özen gösterilse çok daha iyi bir film olurdu.

Fracture (2007)

7,2/10

Konusu ilgi çekici ve de başlangıcıyla çok iyi bir film sinyali almıştım. Ancak hikaye; gelişme bölümünde Anthony Hopkins penceresinden devam etmek yerine daha çok Ryan Gosling tarafına döndü ve kafamı bir sürü gereksiz avukatlık terimleriyle doldu bir ara ve o arada olay örgüsünden bir süreliğine koptum. Son bölümde bağlamayı başardılar ancak o kopukluk filmin bir nebze kalitesini azaltmış. Anthony Hopkins muhteşem oynamış, Ryan Gosling'in daha iyi performansları olmuştu. Oyunculuk tatmin edici, senaryo genelde akıcı ve merak ettiriciydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andy Selva -- 11 Mayıs 2017; 1:46:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İzlenilmese de pek bir şey kaybedileceğini sanmıyorum filmin başlarında değişik bir tat alma umuduyla başladım ancak belli bir yerden sonra çok durağan olmaya başladı.

6/10

Özellikle bazı sahneleriyle tüyler ürperten bir film olmakla birlikte,içinde çok kaliteli oyuncular barındıran(Tarık akan,Tuncel kurtiz,Yaman Okay vs.)sinemamızın yapı taşlarından biri aşiret kavgalarının vardığı korkunçluğu anlamak açısından da önemli.

8/10

• Oldboy
    Sympathy for Mr. Vengeance
    Sympathy for Mrs. Vengeance

Bu sırayla izlemiştim. Görsellik olarak 3. film daha iyi bence.
  • 
Sayfa: önceki 47794780478147824783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.