Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu sahibi arkadaşa uyup Tomahawk altındaki Msi anakart alanların hepsi pişman olacak.
    İmza; Moğol KağaN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Konu sahibi arkadaşa uyup Tomahawk altındaki Msi anakart alanların hepsi pişman olacak.
    İmza; Moğol KağaN.
    neden olacak, açıklama yapar mısın?
  • Çünkü kendisi TUF B470-PLUS GAMING kullanıyor, yetmez mi

Konuda TUF B470-PLUS GAMING alınmaması gereken modellerden biri olduğu ortaya çıkınca belliki tetiklenmiş. Neredeyse 10 yıldır bu bölümde aktifim bunun gibi tipler çok gelip geçti, onlar için her zaman kendi kullandıkları ürün en iyisidir, nedeni mantığı yok o kullanıyorsa en iyisidir, yaptıkları seçimin bir hata olduğunu kabul edemezler.

Açıklama yapamaz çünkü donanım hakkında bilgisi sıfır, son birkaç aydır bölümü dadandı(muhtemelen yeni sistem topladı klasik) daha bunun attığı ilk mesajı gördüğümde bilgisi olmayıp fikri olan tiplerden olduğunu anlayıp bloklamıştım.

Yaşadığı kafayı şu mesajından anlayabilirsin;https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137509377

Ayrıca bu iyi bir örnek oldu benim bu konuyu açma sebeplerimden biri böyle forumlarda dolaşan bilgisiz, boş tiplerin insanları yanlış yönlendirmesini engellemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 16 Mart 2019; 17:30:10 >

• Googleye ryzen ısınma sorunu yazalım konulardaki anakart modelerinin genel sayılarını istatiksel ele alalım.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Bakyav

Hatalı yönlendiren vatandaş; Ayrıca benim ürünüm en iyisidir yeahh diye bir cümle çıkmadı ağzımdan. Ben bildiklerimle mezara gitmem evet bazen sorunlar yaşiyorum ve çözemiyorum öğrenmeye çalışıyorum siz ne yapıyorsunuz bilgi vermek yerine msi en iyisidir tamam konu kapandı.

• Hocam 200 lira fark vererek Gigabyte GA AB350M DS2 den MSI B450 GAMING PLUS a geçmeye değer mi? indirimler varken bunu yapmayı düşünüyorum. değer mi sizce

stabilite ve daha uzun ömürlülük için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terracide -- 16 Mart 2019; 17:51:52 >
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Eğer benim bilgi vermeme gibi amacım olsa tek tek açıklma yapmazdım, model isimlerini yazar geçerdim, senin gibi en iyisi x-y deyip kaynakta arka tarafım derdim.Bu konunuda ki bilgilerin senin gibi başı boş sallayan tiplerden farklı olduğunu göstermek için neyin iyi neyin kötü olduğunu en küçük detayına kadar açıkladım.

Z390 konusunu takip eden beni bilir Z390 arayan kişilere aorus elite, master, xtreme öneririm, benzer fiyatta satılan msi ürünlerinin vrm yapısı ve vrm heatsinki çöp olduğu için msi z390 ürün asla önermem, orayada senin gibi bilgisiz tipler gelip hep aorus reklarmı yapıyorsun demişlerdi. İsteyen okuyabilir;https://forum.donanimhaber.com/intel-9-nesil-hakkinda-hersey-z390-anakartlar-overclock--132837078-79 Z170 ve Z270 zamanında ASUS ürünlerin vrm yapısı daha iyi olduğu için onları önermiştim, o zamanda gelip ASUS reklamı yapıyorsun demişlerdi. Bu yüzden senin gibi tipleri çok iyi tanırım.

Sen kendin ürünlere marka bazlı baktığın için benide öyle sanman çok doğal ama biz bu kafayı tek çekirdekleri işlemcilere OC yaparken 2005'te filan aşmıştık yani beni senin gibi yeni sistem almış, bu işlere daha yeni merak salmış 2 aylık kişilerle karıştırma.,

Senin sorunun bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olman, bu işlerden anlamak zorunda değilsin ama madem anlamıyorsun yorum yapmak zorunda da değilsin.

Ayrıca sana tavsiyem bu kafayla technopatta daha iyi iş yaparsın, burada görüldüğü gibi herşey ortaya çıkyor.

Bende bloklusun, mümkünse sende beni bokla.

Buda sana son mesajım umarım birgün "kendi kullandığın ürünü en iyi sanmak, ürünlere marka bazlı bakmama" gibi bazı temel şeyleri aşarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 16 Mart 2019; 18:27:44 >

• Terracide kullanıcısına yanıt
    200 Liraya kesinlikle değer.

+Daha üstün bios (BIOS'un kalitesi, akıcılığı, ayar sayısının yanında bellek uyumluluğuda daha fazla)
    +Üstün vrm dizaynı
    +VRM heatsinki yazmyacağım çünkü kullandığın modelde heatsink bile yok karşılşatırma yapılamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 16 Mart 2019; 17:55:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terracide

Hocam 200 lira fark vererek Gigabyte GA AB350M DS2 den MSI B450 GAMING PLUS a geçmeye değer mi? indirimler varken bunu yapmayı düşünüyorum. değer mi sizce

stabilite ve daha uzun ömürlülük için
    200 değil gerekirse 300 de verilir ve geçilir

nedenleri yazılmış zaten

ana nedenler yazdığın gibi stabilite ve uzun ömürlülük
  • Ben msi gaming pro carbon aldım.Ram bakıyorum bu anakart için dolayısıyla Support/Compability kısmında ki ramlerden almak istiyorum ama orada ki ramler pek yok piyasa da ben de bir ram buldum linkini attım aşağıya; 3200mhz 14 latency (latency düşük olmasına bakıyorum türkiye de hep 15-16 felan var)
    https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?item=N82E16820232485

Şimdi bu ram sadece carbon da değil aouros gaming 7 - crosshair 7 gibi anakartların support kısmından listesini indirdim ve tek tek baktım tüm işlemci tiplerine onlar da da yok.Bu rami alsam bir sıkıntı olur mu? ayrıca şu latency olayına biraz açıklık getirebilecek biri var mı? neden türkiye de hep 16 civarı var 14 almak varken 3200' de?Ayrıca unbuffered felan yazıyor ne anlamalıyım? ECC no diyor? rami anakartıma göre neye dikkat ederek alacağım yardımcı olursanız sevinirim?
    @No Way Out

Ek olarak Ryzen 3000 serisi için ram mi beklemek gerek? compability de ki ramler en fazla Pinnacle için mevcut ne yapmalı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 16 Mart 2019; 23:20:16 >

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    Ben hiçbir zaman ram alırken anakartın uyumluluk listesine bakmadım, her zamanda sorunsuz çalıştı.

O listelerde ramin olmaması birşey ifade etmez zaten o listeler güncellenmez.

Atıyorum anakart sitesinde "2667/ 2800/ 2933/ 3000/ 3066/ 3200/ 3466 MHz (by A-XMP OC MODE)" mi yazıyor, 3466mhz'e kadar tüm ramlerin xmp ile kendi hızında çalışabileceği anlamına gelir, listede olup olmaması önemli değil.

(Dünyada ki memory uyumluluğu en geniş anakarta en uyumlu raminde taksan her zaman %1 de olsa çalışmama ihtimali vardır, onu saymıyorum)

Ryzenden max performans için herhangi bir dual 3200mhz cl14 ram(samsung b die) alabilirsin, flare x iyidir.

Türkiyede 3200 CL14 az çünkü ekonomik durumumuz ortada firmalar pahalı diye CL14 pek getirmiyor, getirede az getiriyor.

"Ek olarak Ryzen 3000 serisi için ram mi beklemek gerek?"

Böyle birşey yok, mevcut DDR3 ramler 3000 serisi ilede kullanılır. Zaten daha 3000 serisi tanıtılmadığı için oraya Pinnacle ridge üstü(matisse) birşey yazamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 16 Mart 2019; 23:43:5 >

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Ne gibi ekstra özellikler? Şuan X370lerin piyasası ne durumda?
  • DJ ICEMAN D kullanıcısına yanıt
    bende bu sorunun cevabını arıyor buldum kendimi..yine aynı ikilemdeyim bende..
  • Bu fiyata Pro Carbon alabiliyorken bence hiç düşünme derim. Artı olarak Wifi özelliği var.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-b450-gaming-pro-carbon-c-am4-amd-ryzen-ddr4-3466-mhz-o-c-usb3-1-anakart.html
  • B350 Tomahawk varsa 3. nesil beklenir, paranı dolarda tutman yeterli.
  • Hazirda sisteminiz var. Sizan islemci fiyatlari da belli. Bence anakart ve islemci icin aklinizdaki parayi dolar olarak kenara ayirin. Ryzen 3000 serisi ve X570 anakartlar Mayis-Haziran gibi cikarsa B550 serisi de muhtemelen Ekim-Kasim gibi raflarda olur. Tum segment onunuzdeyken ve elinizde dolar varken upgrade icin seceneklerinizi degerlendirirsiniz o zaman. Benim gorusum bu yonde acikcasi.
  • Oc felan yapacağımı sanmıyorum ama yaparsam sizce bu ram mi? yoksa 2.si mi?
    https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16820236388&ignorebbr=1 3466 CL 16

https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16820232217&ignorebbr=1 3200 CL 14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 17 Mart 2019; 15:35:17 >

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    3200mhz CL14; 8.75ns
    3446mhz CL16; 9.28ns

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 17 Mart 2019; 16:35:29 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.