Şimdi Ara

En iyi ve geleceği olan programlama dili hangisi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
29.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wisiual Studio ve onun içinde de Csharp'ı öneriyorum... ve tabi orası bir kütüphane...

diğer yandan, bir gün bir galericiye "En iyi araba hangisidir" diye sormuştum..

Cevap olarak ta "Abi, senin elinde hangi araba var ise o en iyi arabadır" demişti...

Ben de diyorum ki en iyi bildiğin dil geleceğin en iyi dilidir...

Ve tabi hiç bıkmadan, usanmadan öğrenmen, sürekli kendini yenilemen lazım...

Bazı arkadaşlar çok güzel cevaplar yazmış.. Geleceğin dile olmaz diye.. doğrudur..

Bir zamanlar Cobol diye bir dil var idi..(Amerikan ordusu için çıkarılmış bir yazılım dili idi)
    ve o zamanlar en iyi dildi..

Yeni nesil yazılımcıların çoğu belki de o da ne der ve hiç bir bilgi sahibi değildir..

Bugünün en iyi dilleri de kendilerini geliştirmez ise belki 20 yıl sonra hatırlanmayacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manuple -- 3 Mart 2017; 17:19:48 >
  • Bana göre gelecek için 3 dil ön plana çıkacak: 1- web tarafı ( backend-frontend için): javascript 2- Kurumsal anlamda: java. 3-Bilimsel ve kolay programlama anlamında: phyton. Ha birde sürpriz bir sistem aniden patlama yapabilir: yapay zeka ve iot alanı. Bu taraf için diller arasında müthiş bir rekabet var. Hepsi bu alanda hem varlar, hem de tamamen kapsayıcı anlamında yoklar. Şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 7 Mart 2017; 18:17:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jexi

jouery

Jquery dil olmadigi gibi geleceğin frameworku da değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vflzfv

quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

boş yazıp yorulmayın gençler türkiyede c# boşuna kafa bulandırmayın

özet geçmişsin, helal.

C# ile qualcomm snapdrogon 800 işlemci çipini programlayıp efs klasörünü basit bir şekilde değiştirmeye uyarlayıp kullanıcının box olmadan telefona istediği bir kimlik numarası namı diğer imei atmasını sağlayabilirmisiniz ? Şayet yaparsanız yarım milyon cepte bilin :)

Bunu rust ile de go ile se yapamazsın ruby ile de. Ama c# diye ayirmisin.

• R lang candır

• quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

quote:

quote:

quote:

özet geçmişsin, helal.

C# ile qualcomm snapdrogon 800 işlemci çipini programlayıp efs klasörünü basit bir şekilde değiştirmeye uyarlayıp kullanıcının box olmadan telefona istediği bir kimlik numarası namı diğer imei atmasını sağlayabilirmisiniz ? Şayet yaparsanız yarım milyon cepte bilin :)

o mesajımdaki arkadaş c# öğrenin gerisi boş türkiyede demişte ona hitaben yazdım onu ben :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

quote:

quote:

quote:

özet geçmişsin, helal.

o mesajımdaki arkadaş c# öğrenin gerisi boş türkiyede demişte ona hitaben yazdım onu ben :)

O zaman pardon :) hep cehalet hep cehalet :(

• Ruby on rails

Ve

Python

Google Youtube İnstagram hepsi bu dillerle çalışıyor. Hepsi bu dillere yatırım yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-46051F48E -- 7 Mart 2017; 23:19:13 >
  • Aslında, geleceğin dilini tek bir dile indirgeyip budur demek çok saçma. Geleceğin dili kavramının peşinden koşmak daha da saçma

Bana göre doğru olan herhangi bir dilde ne kadar uzmanlaşmış olduğun. Bu uzmanlık seviyesine ulaştığında, eğer ihtiyacın varsa, diğer tüm dilleri 3-4 gün içinde kavrayabileceksin. O nedenle geleceğin dilinin ne olduğu önemli değil. Senin gelecekte o dile ne kadar kısa sürede adapte olup olamadığın önemli
  • 1990 yılından bu yana yazılım işindeyim.
    Uzmanıyım diye yazacaktım, ancak gün geçtikçe yeni bir şey öğrendikçe yazılım alanında denizde bir damla olduğunu daha fazla hissediyorsun.

Hangi dili öğrenirsen öğren, hiç bir şey orada kalmamalı.

En önemlisi şu... sürekli olarak kendini yenileyeceksin, sürekli olarak geleceği tırmalayıp, yeniliklerden kaçınmayıp, cesurca üzerine gideceksin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manuple -- 27 Mart 2017; 10:40:36 >
  • en iyi dil en çok para kazanacağın dildir:

-abap
    -x++
    -java (java'da çok kazanmak için çok iyi olmalısın ki bu da gerçekten zor)
  • SAP'yi diyorsan, SAP modül danışmanı bir ark vardı, Abap bilmeksizin de sadece SAP danışmanı old için baya kazanıyordu fakat en son 2008'de görüştüm ondan sonra ne yaptı, hala o kadar kazanıyormu bilmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stackoverflow.com sitesinin yaklaşık 64.000 katılımcıyla yaptığı bir anket var. Ankette en çok kullanılan programlama dilleri gibi başlıklar var.İnceleyip bu işin içindekilerin nereye yöneldiğini görebilirsiniz.Bir kısmını türkçe olarakhttps://kodegitim.com/kodlamaya-yeni-baslayanlara-tavsiyeler/ linkinde tamamını ingilizce olarak aşağıdaki linkte bulabilirsinizhttp://stackoverflow.com/insights/survey/2017/?utm_source=so-owned&utm_medium=hero&utm_campaign=dev-survey-2017&utm_content=hero-home

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

SAP'yi diyorsan, SAP modül danışmanı bir ark vardı, Abap bilmeksizin de sadece SAP danışmanı old için baya kazanıyordu fakat en son 2008'de görüştüm ondan sonra ne yaptı, hala o kadar kazanıyormu bilmem.

ABAP'çı (SAP programcısı) ayrıdır
    BASIS'cı (sap teknik destekçisi) ayrıdır
    MM, CO, FI, PI vs... o kadar farklı modülün o kadar farklı elemanları vardır ki. hepsi de iyi kazanır.
  • Vay bee c#'lar havada uçuşuyor arkadaşlar siz embedded programming diye bir şey duydunuz mu hiç? C (c++ değil düz c) öğrendiğinizde biraz da mikrokontrolcü mantığını çözdüğünüzde milyon dolarlar kazanabilecek işlere girişebilirsiniz ne c#'ı ne javası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 11 Nisan 2017; 0:56:42 >
  • @mehmedaltair o dediğin salt programcılık işinin ötesinde piyasayı takip etme ve o işe kendi adına girişmekle kazanılabilecek paralar; yani çeşitli başka şartlar da gerektiriyor yoksa gömülü C programcılığı yapıp standart programcı maaşı alan çok kişi var;riski almıyor sadece maaşı alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrmzffr

Ruby on rails

Ve

Python

Google Youtube İnstagram hepsi bu dillerle çalışıyor. Hepsi bu dillere yatırım yapıyor

kaynak nedir?
  • mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Çoğu niş alan öyle. Veri biliminde, yapay zekada, gömülü sistemlerde, bilgisayarla başka disiplinlerin birleştiği çoğu alanda deli gibi para/başarı var. İki alanın ikisine de hakim olmak gerekir böyle alanlarda. Mühendislikler arası ise bu iş daha kolay (mekatronik-yazılım, elektronik-bilgisayar gibi). Kafası sağlam çalışan biri hem tıptan hem de fizikten anlıyorsa MRI makinesini icat edebiliyor...

Ama çoğu insan gözünün gördüğünden ötesini pek farketmiyor. Mobil app'ler, masaüstü programları, web siteleri vs. Bunlar günlük olarak sürekli gördüğümüz şeyler. O yüzden "en iyi dil" (o da ne demekse ) deyince tabiki argümanlar da o şekilde oluyor.

Hadi size bir soru sorayım: Kalp gibi hareketli organları MRI makinesiyle görüntüleyebiliyoruz. MR çekimi kısa süren bir şey değil, dolayısıyla kalbi normalde çekmeye çalışsanız o alan tamamen gölgeli gri görünür. Tanı falan konmaz. Sonra biri öyle bir yazılım geliştiriyor ki kalp MR görüntüsünde sabit biçimde duruyor adamın yazılımı sayesinde. Bunu üreten adam ne kadar para kazanmıştır, kaç insanın hayatını kurtarmıştır (belki) şimdiye kadar?

• Golang,Python,Perl

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.