Şimdi Ara

En iyi uçak oyunu ? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
28.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OrcsCaptan

Şu Falcon hakikaten sağlam oyuna benziyor.

Grafik olarak olmasada aralarında en gelişmişi Falcondur.
  • Gerçekçilik istiyorsan ki simülasyonların asıl amacı budur bence, Falcon serisinin üzerine bulamazsın. Ama askeri havacılığa fazla ilgin yoksa aşırı detay sıkıcı gelebilir.
  • IL 2 Sturmovik 1946
  • 1-)Lock-on Flaming Cliffs 2

En iyi uçak oyunu ?

En iyi uçak oyunu ?

En iyi uçak oyunu ?

2-) A-10C

En iyi uçak oyunu ?

En iyi uçak oyunu ?

En iyi uçak oyunu ?

•  En iyi uçak oyunu ?

En iyi uçak oyunu ?

En iyi uçak oyunu ?

• Ben neyin nerde olduğunu öğrenmek istiyorum. (özellikle günümüzde çok kullanılan yolcu uçakları ve kargo uçakları).

Mesela atıyorum dönüş yaparken Rudder ve Aileron nasıl haraket ediyor. Ne bileyim yine atıyorum havada yakıt bitti veya motor arıza yaptı ve benim bataryaları açmam yada kanadın altında bulunan Ram Air Turbineyi hangi kolu çekerek sarkıtıcam gibi bilgi edinebileceğim veya buna en yakın oyunu arıyorum:D

Rudder/Aileron = kanatlarda ve uçağınarkasında bulunan haraketli yön vermeye yarayan parçalar.
    Ram Air Turbine= Bir şekilde elektrikler giderse uçağın kanadının aldından açılarak çıkan bir pervane. Rüzgar gülü mantığı ile dönüp enerji üretir.
  • Evet uçak oyunu oynamak isteyen arkadaşlar size ufak bir tüyo vereyim; simülasyon öneren arkadaşların hepsi bu işi gerçekten seven, araştırma yapıp uzun uzun makaleler okuyan, ingilizcesi ileri düzeyde ve bu işe ciddi emek vermiş insanlardır. Eğer bunları göze alıyorsan oyna ki hemen oynayamazsın zaten 1-2 ay sabırlı olman gerekecek.

Yok ben araştırma falan yapmam pc'nin başına oturup anında eğlenmek istiyorum dersen simülasyonlardan uzak dur. Arcade'nin babası hawx'tır. Başka da bu türde oyun bilmiyorum.
  • Falcon'da uçağı kaldırmayı tam 1 haftada öğrendim. Öğrenene kadar 80 sayfalık manueli ezberledim. Halen inişlerde problemim var. Demek istediğim simulasyon oynamak gerçekten iyi ingilizce ve bol vakit istiyor.
  • Uçak oyunları gerçekten çok zor oluyo
  • önceleri zor sonra bir o kadarda zevkli ve heyecanlı hele hele filo karşılaşmalarında (türk-sırp vs..)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SINIRYOK

Ben neyin nerde olduğunu öğrenmek istiyorum. (özellikle günümüzde çok kullanılan yolcu uçakları ve kargo uçakları).

Mesela atıyorum dönüş yaparken Rudder ve Aileron nasıl haraket ediyor. Ne bileyim yine atıyorum havada yakıt bitti veya motor arıza yaptı ve benim bataryaları açmam yada kanadın altında bulunan Ram Air Turbineyi hangi kolu çekerek sarkıtıcam gibi bilgi edinebileceğim veya buna en yakın oyunu arıyorum:D

Rudder/Aileron = kanatlarda ve uçağınarkasında bulunan haraketli yön vermeye yarayan parçalar.
    Ram Air Turbine= Bir şekilde elektrikler giderse uçağın kanadının aldından açılarak çıkan bir pervane. Rüzgar gülü mantığı ile dönüp enerji üretir.

Hmm FS serisimi diye sorayım ozaman ?

• İlk başlayın birisi için ne önerirsiniz arkadaşlar?
  • IL2 - Sturmovik 1946.

2. dünya savaşı teması işlendiği için karmaşık teknoloji olmadan havacılık terimlerini ve basit uçak kullanımlarını rahatça öğrenebilirsiniz. Ardından modern uçak simülasyonlarına geçersiniz.
  • Uçak oynamayı öprenebileceğiniz en öğretici oyun IL 2 sturmoviktir. Dogfight zevklidir, öyle füze salladım adam patladı olmaz ciddi yetenek gerektirir, uçurması kolay uçaklar vardır ve siz zamanla öğrenirsiniz ne zaman nerede ne yapacağınızı, hiç bir şey bilmeseniz bile bütün zorlaştıran öğeleri kapatıp normal olarak oynayabilirsiniz. Grafikleri kasmaz pcyi yormaz ve deli gibi nette oynayanları vardır. Ha illa jette jet derseniz Open Falcon' dur gerçek jet. Lock on bariz arcade..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

İlk başlayın birisi için ne önerirsiniz arkadaşlar?

ilk başlayanlar için :
    Eğer pc gereksinimiz zayıfsa IL-2, değilse Lock-on Flaming Cliffs 2 , 1-2 sene sonra Falcon (Tabii ozamana kadar işletim sistemleri desteklerse )
    Yanlız şunu belirteyim Flaming Cliffs 2 ile 1-2 sene uçtuktan sonra IL-2 ve Falcondaki görüntüler çok kötü gelicektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adov -- 18 Aralık 2010; 11:46:46 >
  • Yorumlar için tşkkürler bu tşkkürler IL 2 sturmoviktir diyorsunuz yani genel olarak ozmn ondan başlıyım.
    Merak ettiğim bir noktata bu ucakları kullanmaya başladığımızda gerçek hayatla bağlantısı var mıdır onlarında kullanabilirmiyiz
  • Google earth yükleyin Ctrl+Alt+A yapın uçun.(ciddiyim)
    GTA San andreas HYDRA uçağı
    İstikbal göklerde (oynayacağınız en dandik grafikli oyun olacaktır)
    Onun dışında bende oynamak istiyorum ancak sistemin havxı çalıştıracak derecede değil.Simülasyon gibi olmayan vurdum düştü tarzı çok da kolay olmayan ve gerçekçi oyun hangisidir?
  • Bence FSX
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayvan arkadas

Google earth yükleyin Ctrl+Alt+A yapın uçun.(ciddiyim)
    GTA San andreas HYDRA uçağı
    İstikbal göklerde (oynayacağınız en dandik grafikli oyun olacaktır)
    Onun dışında bende oynamak istiyorum ancak sistemin havxı çalıştıracak derecede değil.Simülasyon gibi olmayan vurdum düştü tarzı çok da kolay olmayan ve gerçekçi oyun hangisidir?

hayvan arkadaş

• Lock on'a bariz arcade dediniz ama yüklememle silmem bir oldu.Joystickde var ama öğrenebilceğim bir yer yok.Bi kaldırmayı öğrendim.İnerken de çakılarak indim.

Şimdi blazing angels indiriyorum.Bakalım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.