Şimdi Ara

EN İYİ SU ARITMA CİHAZI HANGİSİ ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
19
Favori
265.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar antiskalant diye bir kimyasal gördüm şu siteden:http://www.antiskalant.net suyun ve filtre temizliği için, bu kimyasla hakkında ne biliyorsunuz ?

edit

Arkadaşlar ters ozmoz sistemlerimiz için antiskalant hakkında bir soru sormuştum baya zaman sonra mesajımı gördüm güncelliyeyim dedim. Ters ozmoz ile ilgili sorunlarımızı şu aşağıdaki sitedeki firma ile çözdük. Göz atabilirsiniz.
    http://www.tersozmoz.com/
    http://www.tersozmoz.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkuvvet -- 17 Haziran 2019; 10:10:5 >

• Hocam Alacağınız üründe NSF onaylı parçalar kullandığına, Servis kapsamına ve Müşteri memnuniyetine bakmak gerekiyor bence en iyi su arıtma cihazı, Adı altında bir kaç marka sayabiliriz bence, Tek bir ürüne bağlayamayız bu en iyi su arıtma cihazı durumunu

1 ihlas
    2 Spring Water
    3 İo Smith
    4 Water Life
    5 Ege life

Belki birkaç marka daha eklenebilir bu listeye ama 10 taneyi bulmaz. ama piyasaya baktığınızd onlarca marka var, bu ürünlerden şaşmayın bence
  • Ortimax nasıldır bilen/kullanan var mı arkadaşlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Su arıtma cihazları, su ile vücudumuza almamız gereken yararlı mineralleri de tutar.
    Bu bilgiye rağmen hala kullanıyorsanız bardağınızın içine bir miktar normal su ilave edin !!
  • Size Tavsiyem Sudur İçeceğiniz suyun TDS Değeri 0 ile 50 arasında olmalıdır 50 ye kadar çıkan değerde herhangi bir sıkıntı yoktur. uzun Süreli bir şekilde iyi bir su elde etmek istiyorsanız. Kullandığınız ana Filtrenin önemi Yüksektir. Membran Filtreyi için size önerim.
    - LG Chem Membran
    - Filmtec Membran
    - Vıntron Membran
    - Seaps Membran Bu Membran Filtrelerden birine sahip bir su arıtma cihazı kullanıyorsanız Su Arıtma Cihazınızın Verdiği, Su Uzun Süreli ve Sağlıklı Su Elde Edebilirsiniz.

İhlas
    Spring Water
    Ege Life
    Water Life Gibi Bilindik Ü ve Sağlıklı Olduğunu Kanıtlamış ürünlerden VAzgeçmemenizi Tavsiye edebilirim.
  • tüm yorumlar aklı sıra çaktırmadan reklam yapmaya çalışan şark kurnazı satıcılar tarafından yapılmış... tamamı çöp...
  • wayfarer2140 kullanıcısına yanıt
    Ben 19 yıldır Su Arıtma sektöründe çalışan ve 10 yıldır kendi firmamda yönetici olarak çalışıyorum
    Bu güne kadar hiç bir forum sitelerinde cevap yada soru yöneltmedim
    Uzun süre forum sitelerinde arıtma konularını okuyorum ve tecrübeme ve affınıza sığınarak fikrimi söylemek istedim
    Çoğu firma satış yapmak için bu kanalları kullanarak kendi çalıştıkları firma link yada ismini yazarak ziyaretçi ve müşteri bulmak için burada doğru ve dürüst bilgi bulmak için ziyaretçileri yönlendirme yapılıyor
    Bence bu tür yaklaşım yapan kişileri ve firmalarını iyi araştırıp ona göre doğru bilgi edinsin
    Saygılarımla
     EN İYİ SU ARITMA CİHAZI HANGİSİ ?

• En iyi su arıtma cihazı değil en iyi filtre diye sormak lazım bence soruyu.
  • l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, suyu asıl temizleyen ürün filtredir. Filte üretim menşei, sertifikası (BPA free, FDA onaylı vs) ve fiyatı önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turgay Latif

Ben 19 yıldır Su Arıtma sektöründe çalışan ve 10 yıldır kendi firmamda yönetici olarak çalışıyorum
    Bu güne kadar hiç bir forum sitelerinde cevap yada soru yöneltmedim
    Uzun süre forum sitelerinde arıtma konularını okuyorum ve tecrübeme ve affınıza sığınarak fikrimi söylemek istedim
    Çoğu firma satış yapmak için bu kanalları kullanarak kendi çalıştıkları firma link yada ismini yazarak ziyaretçi ve müşteri bulmak için burada doğru ve dürüst bilgi bulmak için ziyaretçileri yönlendirme yapılıyor
    Bence bu tür yaklaşım yapan kişileri ve firmalarını iyi araştırıp ona göre doğru bilgi edinsin
    Saygılarımla
    Gidere akan suyun , pompa ile azaltılması doğru mu acaba, ölçen oldu mu.
    Bende taktırdım, ama pompasız.
    İstersem takılıyormuş ama şebeke basıncı az olan veya çok katlı binalarda üst katlar için tavsiye ediliyor, üst katlara çıktıkça şu basıncı azalmaktadır bu yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetbilen -- 27 Ekim 2019; 20:48:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Bir Filtrenin bile Suda yaptığı değişikliği tahmin edemezsin. Şu Videoyu İzlemeni Tavsiye ederim.
    https://www.youtube.com/channel/UCMppmnOjGmTOIO4ZhUsG1LQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: wayfarer2140

Su arıtma cihazları, su ile vücudumuza almamız gereken yararlı mineralleri de tutar.
    Bu bilgiye rağmen hala kullanıyorsanız bardağınızın içine bir miktar normal su ilave edin !!
    Daha önce duymamıştım böyle bir şeyi. Ne kadar doğru bu. Normal su ilavesi yapsak bile arıtma kullanmanın bir mantığı kalır mı ki?

• mehmetbilen kullanıcısına yanıt
    permeate pompa kullanacaksınız hocam.atık suyu %80 oranında azaltır.diğer türlü atık suyu pompaya verdiğinizde,pompa surekli su çekeceğinden membrana zarar verecektir.içerde sonsuz bir dönkü ve basınç olacak
  • Ters ozmoz kullanmadan istanbul da şebeke suyunu arıtp kullanabilirmiyiz?Böyle bir su arıtma sistemi mevcutmu?
  • ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Merhaba Çetin hocam
    Bir sorum olacak pompalı-pompasız cihaz farketmeksizin atık su borusu şebeke suyuna bypass yapılarak şebeke suyu ile harmanlanıp tekrar sisteme dönse bu atık suyun sarfiyatı olmaz düz mantık ama bize artısı eksisi ne olur

• cemcagdas C kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam.eğer bir hortum bir T bağlantıyla dediğin olayı yaparsak şebeke su basıncı yüksek olduğu için,atık su şebekeye değil,şebeke suyu atığa ve makineye gider..çünkü basıncı yüksek olan her zaman önden gider.
    ama diğer türlüde yani bir sistem kurduğunuzu düşünün bu işlem için çok yüksek memblağlağlara mağlolur.
    marjinal faydayı yakalayamayız asla.
  • ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• İhlas marka cihazımın pompası bozuldu servis 300 lira fiyat istedi yenisi için.İnternetten araştırma yaptığımda 100 liradan başlayan pompa fiyatları var.110 liraya bir model almayı düşünüyorum.Pompalar bütün cihazlara uyumlu mu üretilir,bozulan pompanın adaptörü 24 volt sağlam alacağım cihaza uyar mi

• Nihatyc N kullanıcısına yanıt
    Hocam önce şu soruyu sorayım size;

evinizdeki su basınçları düşükmü? çünkü pompa su basıncının düşük olduğu yerlerde kullanılır ve ihlas malesef her cihazı pompalı satar.

dolayısıyla eğer su basıncınız kuvvetli ise pompa aksamını iptal ederek pompasız kullanın derim boşa masraf yapmamak için

şayet su basıncınız düşük isede 75 gpd 1.2 ah 24 volt bir pompa alıp sisteminize bağlayın.

• Long57 L kullanıcısına yanıt
    Su basıncı düşük maalesef .Pompada marka farkeder mi yani aşağı yukarı hepsi aynı işi görür mü

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.