Şimdi Ara

EN İYİ SU ARITMA CİHAZI HANGİSİ ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
19
Favori
265.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    JSN SU ARITMA CİHAZINA DIKKAT.!!

JSN su arıtma cihazı sakın almayın,adamlar DOlandırıcının önde gıdenı.
    ben düştüm o tuzaga sız düşmeyın.Gidin bakkaldan damacana alın ama JSN Su arıtma cıhazı almayın
  • Ahmt006 A kullanıcısına yanıt
    Tamam almayız
  • Jsn Su Arıtma
    Yetkili Web Sorumlusu -Mustafa Yılmaz-
    Hakkımızda şikayette bulunan kullanıcı 08,01,2018 tarihinde sipariş vermiştir.
    09,01,2018 Tarihinde Ankara yetkili servisimiz 10 günlük deneme süresini başlatarak adresine kurulum yapmıştır
    19,01,2018 Sayın Ahmet Kaya 05396321-- telefonu aranarak memnuniyeti sorulmuş kendisi;
    Ahmet Kaya-Memnunum ama kart ekstrem 30,01,18 de kesilecek o zaman öderim demiştir
    Firmamız bu gibi durumlarda müşterilerimizi sıkıntıya düşürmemek için olumlu dönüş yapan bir yapıda olduğu için Ahmet Beye de aynı şekilde yardımcı olmuştur.
    01,02,018 Firmamız Kendisi ile iletişime geçmiş ödeme için tekrar aramıştır.Ahmet Kaya şöyle bir açıklama yapmıştır
    Ahmet Kaya-Memnunum ama şuan param yok 1 ay sonra ödeme yapacağım yoksa gelip alın ürününüzü demiştir
    Bu konuşma üzerine kendisine bir aylık süre verilmiştir

05,03.2018 Tarihinde ödeme yapmıştır ödeme esnasında taksit istediğini söylemediği için tek çekim yapılmıştır.
    23,03,2018 de bizi arayarak ben taksit istedim demiştir yapılan görüşmelerdeki ses kaydı incelenmiş taksit belirtmediği kendisine izah edilmiş yine de bir yılık 90tl bakım seti kendisine bu mağduriyeti için hediye edilmiştir.(Tüm belgeler ve görüşme kayıtları mevcuttur yasal olarak kullanılması gerektiğinde ilgili kurum ve makamlar ile paylaşılacaktır.)

Jsn Su Arıtma Sistemleri 10 Gün Deneme Hizmetli Satış Yapılan Ürünler İle Hizmet Sağlar ve Siz Deneme Süresi ve Sonunda Memnun Kalmadığınız Hiçbir Durumda Sizden Bir Ücret Talep Etmez Ancak Deneyip Memnun Kaldıktan Sonra Ödeme Yaparak Satın Alırsınız

www.suyunuzuaritalim.com
    Mustafa Yılmaz Saygılarla...

• Ahmt006 A kullanıcısına yanıt
    Jsn firmasindan bende memnun kalmadim,tavsiye etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostlar mitsubishi cleansui arıtma cihazıyla ağustosta 3 yıl dolmuş olacak. bu zamana kadar 9 filtre eskittim. şu an 9. filtre takılı. 2 ay daha gider diye düşünüyorum. 2 filtre siparişi daha verdim 42 dolara. o da temmuz ayı içinde gelir. gümrüğe takılacak mı 22 euro sınırından dolayı merakla bekliyorum. takılsa bile cüzzi bir vergisi olacak. arkadaşlar eski yorumlarıma baksın merak ediyorlarsa. hala memnunum. istanbul suyunu 3 yıldır kokusuz ve içilebilir olarak musluktan ucuz bir şekilde tüketiyorum. satıcı asla değilim. eğer ucuz, içilebilir ve tüm su değerleri gitmesin diyenler için birebir cihaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazurat -- 1 Temmuz 2018; 16:29:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmt006

JSN SU ARITMA CİHAZINA DIKKAT.!!

JSN su arıtma cihazı sakın almayın,adamlar DOlandırıcının önde gıdenı.
    ben düştüm o tuzaga sız düşmeyın.Gidin bakkaldan damacana alın ama JSN Su arıtma cıhazı almayın
    Kardeşim senin suçlamalarına karşılık firma açıklama yapmış. Şimdi senden de açıklama bekliyoruz. Firma elimizde ses kayıtları var diyor, sen ne diyorsun şimdi söyle. Eğer söyleyecek şeyin yoksa insanların ekmeğiyle oynama.

Ben buraya su arıtma alacağım için giriyorum ama her yerde senin bu yorumunla karşılaşıyorum. Firma sana cevap vermiş ama senden ses yok. Eğer gerçekten sıkıntı varsa yaz biz de bilelim ama yoksa insanları karalama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aysellllllll

Jsn firmasindan bende memnun kalmadim,tavsiye etmiyorum.
    Niye olduğunu yaz da biz de bilelim. Attığın mesaj sayına bakarak Ahmet denen kişiyle aynı olduğun anlaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazurat

dostlar mitsubishi cleansui arıtma cihazıyla ağustosta 3 yıl dolmuş olacak. bu zamana kadar 9 filtre eskittim. şu an 9. filtre takılı. 2 ay daha gider diye düşünüyorum. 2 filtre siparişi daha verdim 42 dolara. o da temmuz ayı içinde gelir. gümrüğe takılacak mı 22 euro sınırından dolayı merakla bekliyorum. takılsa bile cüzzi bir vergisi olacak. arkadaşlar eski yorumlarıma baksın merak ediyorlarsa. hala memnunum. istanbul suyunu 3 yıldır kokusuz ve içilebilir olarak musluktan ucuz bir şekilde tüketiyorum. satıcı asla değilim. eğer ucuz, içilebilir ve tüm su değerleri gitmesin diyenler için birebir cihaz...
    kullandığınız ürün kireç ve koku sorununu çözüyor mu birde suyun ph kaç

6x1,5 Erikli 8 Adet
    6x1,5 Saka 20 adet
    -------------------

Ph yüksek Ayda 252 litre su için 125 TL veriyorum (1gramı bile boşa gitmiyor)

Arıtmanın bana maliyeti ayda ne kadar olur %100 sağlıklı su için (filtrenin hepsi değişecek yok 4 ay şunu yok 2 yıl bunu yok 6 ay bunu arıtma bekçiliği yapmamak koşuluyla fitrenin hepsi ucuz olacak yani ayda bir değişiyorsa hepsi 40 tl yi bulacak örnek ayda 9 filtre değişecekse 9 nun fiyatı 40 tl olacak çünkü akıttığım suyada para veriyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Temmuz 2018; 11:49:1 >

• bilimveteknik kullanıcısına yanıt
    Merhaba konu biraz hortlamış olacak fakat Naturel Su Arıtma Sistemleri'nin kendi imalatı olan ikili ve üçlü su arıtma cihazları bulunuyor, bunların içinde insan sağlığına tamamen zararsız karbon,quartz ve reçine madenleri bulunuyor. Bunlar sayesinde suyunuz arıtılmış oluyor fakat reverse osmosis sistemlere bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Tezgah Üstü İkili Su Arıtma Cihazı

Tezgah Üstü Üçlü Su Arıtma Cihazı

Reverse Osmosis VIP Cihaz

Reverse Osmosis RAVENT Cihaz

Reverse Osmosis SAFİR Cihaz

Reverse Osmosis Yakut Cihaz

Reverse Osmosis Açık Kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raveme -- 25 Temmuz 2018; 15:59:39 >

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Üstad Naturel Su Arıtma Cihazları'nın reverse osmosis sistemleri'nin yanına bir de daire modeli yumuşatma bağlıyorlar, tüm musluklarından kireç ve kloru arındırılmış su akıyor. Musluk suyu içinse mutfağa dediğimiz reverse osmosis sistemini bağlatabilirsin, reverse osmosis sistemler 900-1400 arası değişiyor, peşin ve kredi kartına biraz daha fiyat indirebiliyorlar.

Su arıtma cihazı(Reverse Osmosis + Su Dairesine bağlanan yumuşatma ) : 1200₺
    Filtreler(Yıllık) : 225₺
    ---------------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------1425₺

Ph değerleri : 7,2 - 8,5

Kireç, klor ve su kokusunu kesinlikle yok eder.
    Sudaki mineralleri asla yok etmez, böyle bir düşünceniz varsa cüzi bir fiyata mineral filtre eklemesi yapılır.
    Aşağıdaki linkler reverse osmosis cihazlara aittir:
    Reverse Osmosis VIP Cihaz

Reverse Osmosis RAVENT Cihaz

Reverse Osmosis SAFİR Cihaz

Reverse Osmosis Yakut Cihaz

Reverse Osmosis Açık Kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raveme -- 25 Temmuz 2018; 16:10:15 >

• Arkadaslar butun yazilanlari okudum ve reklam yapan arkadaslarin bi cogunun oldugu marka siteleri ve ürünler satisa kapali birkac marka hariç

Oncelikle hangi marka aritici almali?

Almak gerekirse usa veya nfs diger belgeli olduğunu nerden bilicez?

5filtrelimi 8mi 9mu hangisi daha onemli?

Ters ozmos sistemi mi?gravity yani yercekimimi kullanmali?

Lutfen reklam yada satış yapan arkadas buraya cevap yazarken kendin icin yazma.

Izmir de onerebileceginiz hangi marka var?suan koctasda 620tl conax gold su articisi satilmakta.kullanan varmi.evde bebek var bu yuzden yorumlarima tek-tek cevap yazarmisiniz?

• crashserkan kullanıcısına yanıt
    Conax İzmir Bölge Müdürlüğü ile temasa geçerek yazlık evime bu yaz Conax Elit RO su arıtma cihazı taktırdım.
    Şöyle anlatayım...
    Daha önce bir telefon görüşmesi yaptıktan sonra ikinci gün saat 14:00'de tekrar telefon ederek sipariş verdim. Ekip 21:30'da Çeşme'de yazlık evime gelip montajı yaptı. Profesyonelliklerine, ciddiyetlerine hayran kaldım.

Çeşme'de su bayileri kim kendilerine 50 kuruş daha fazla kar verirse sattıkları suyun markasını değiştiriyor, alıştığınız markayı bulamıyorsunuz. Onlarla uğraşmaktan kurtuldum. Artık telefon edip beklemek, bahşiş vermek de yok... :)

Conax'ın İzmir Bölge Müdürlüklerini bir arayın. Ürünleri hakkında her türlü bilgiyi verip yardımcı olurlar.

İzmir'de istediğiniz menba suyu rahatlıkla buluyorsanız, ki benim favorilerim Abant ve Şırlan, bence bu menba sularını kullanmaya devam edebilirsiniz.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt
    pekı ne zamandır kullanıorsunuz ürünü ve memnunmusunuz
    Haziran ortasından bu yana 1.5 aydır kullanıyorum.
    Hiç bir şikayetim yok. Su kalitesi, tadı gayet iyi.
    Esasında konuyu bir kaç yıldan beri araştırıyordum.

Çay, kahve ve yemeğe doğrudan musluğundan su kullanıyoruz.
    Alttan yüklemeli su sebili için ise 2 tane 15 litrelik cam su damacanası aldım. Biri sebilin içinde, diğeri de dolu yedek olarak duruyor.

Bu arada daha önce bir kaç kez gravity/yer çekimi arıtma diye geçen arıtma türü bildiğim kadarı ile 19. yüzyıldan, belki de çok daha eskiden kalan ilkel bir arıtma yöntemi. Filtre olarak seramik ve/veya kum kullanılıyor. RO'ya göre daha kaba bir filtraj sağlanıyor. Bence elektrik ve basınçlı suyu olmayan dağ kulübesinde yaşamıyorsanız tercih edilebilecek bir yöntem değil.
    https://www.youtube.com/watch?v=9mAo7fSVOYs

Diğer taraftan RO'nun da üreticiler tarafından pek fazla değinilmeyen bir dezavantajı var. Bildiğim kadarı ile suyun yarısını filtre ediyor, kalanını atık olarak kanalizasyona atıyor. Atık miktarı suyun basıncına bağlı. Basınç düşük olunca atık miktarı artıyor. Bu nedenle mutlaka kendinden pompalı (genellikle 24V ile çalışan 9 atmosfer basınç sağlayan pompalar) modeller pompasız modellere tercih edilmeli.

ürüünü tds veya ph ıle olctunuzmu bazı fıltlerelerın cok dandık oldugunu ılk olcu de ph 8.5 verdıgını dıger aylarda 7ye dustugunu gordum.ayrıca atık su ne kadararastırma yptıınızmı 1lt ıcın nekadar atık su gıdıyor ve su deponuz kac lt mesela 4lt alsak dahamı az atık su degerı elde etmıs oluyoruz tşkler
    Birlikte gelen deposu 3.2 galon, yani yaklaşık 12 litre hacminde. Ancak bu depo hidrofor basınç tankı prensibi ile çalıştığından bir kısmı su, bir kısmı hava ile dolu.

Ölçümler monte edildiği gün yapıldı, sonra ölçmedim. Ölçü değerleri şehir suyu kalitesi ile de ilgili.
    Atık su ne kadar ölçmedim. Neticede RO sistemini seçtiğiniz zaman bunun kaçışı yok. Sadece yüksek basınç ile kaybı azaltabilirsiniz.

Bence TDS metre kadar abartılan bir ölçü aleti yoktur.
    TDS metreler elektrik geçirgenliğini ölçerek sudaki H2O, yani saf su dışındaki erimiş maddeleri ifade eder. Ama bu katı maddeler yararlı mineraller de olabilir, suyun tadını bozan kalıntılar da... Suyun en sağlıklı değerlendirmesi laboratuvar analizi olur. TDS metreler sihirli değnek değildir.
    cevaplar ıcın sagolun.
    sölediğiniz elit ro ürününü ben bulamadım lınk varsa atabılırmısınız pmden
    https://www.conax.com.tr/kategori/ev-tipi-cihazlar

Benim monte ettirdiğim Conax Elite modeli:
    https://www.conax.com.tr/icerik/conax-elit

Conax Elite modeli ile Elite Plus modelinin farkı anladığım kadarı ile Plus modelinde 1 değil paralel çalışan 3 adet RO membran filtre kullanıyor. Bu nedenle daha bol su sağlıyor. Bir membran filtrenin bile günlük 75 galon (yaklaşık 280 litre) kapasitesi olduğundan ve benim o kadar yüksek kapasiteye ihtiyacım olmadığından Plus olmayan Elite modelini tercih ettim.

Conax ürünlerini n11 üzerinden alıp İzmir Bölge Servisinden montajını talep edebilirsiniz. Veya benim yaptığım gibi doğrudan İzmir Bölge Müdürlüğünden hem ürünü hem de montaj hizmetini alabilirsiniz. Talep ettiğiniz takdirde gelen ekip kredi kartı pos cihazı ile geliyor.

Bu arada şunu da belirteyim, İzmir'de kışlık evime RO arıtma sistemi taktırmayı henüz düşünmüyorum.
    Yaklaşık 20 yıldır Şırlan su kullanıyorum. Çok memnunum. Çaydanlığın altında da dirhem kireç kalıntısı bırakmıyor. (Erikli'nin aksine...:)
    Bu yaz kısa bir süre Abant su kullandım. Kireç durumunu bilmiyorum fakat tadı harikulade.
    Yine önerim eğer temininde bir sıkıntı yaşamıyorsanız menba suyu ile devam etmeniz...

Bu arada herhalde daha önce görmüşsünüzdür, ama yararlı bir link:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xFx7NMmwY7EalALP0orLggbtLlTgBW2He7wdGmvAQ7c/edit?usp=sharing

Suyun pH'ının 8.5 olması gerektiği hakkında ek düşünceler:

Bu konu su arıtma toplumunda çok popüler bir kavram olmakla birlikte bu düşüncenin kaynağı nedir anlayamadım.
    pH 8.5 nötr değil, alkalindir. Bir zamanlar alkalin modası vardı, acaba bundan mı kaynaklanıyor?

Bence ideal içme suyunun pH'ı 7'dir, yani nötr'dür.
    Şu kaynağa göre ideal içme suyu pH'ının 6-8.5 olduğu belirtilmiş:
    https://www.freedrinkingwater.com/water-education/quality-water-ph-page2.htm

Midemiz asit ortamdır (pH 2~2.5).
    Bunun amacı hem gıdaları sindirmek, hem de mikropları öldürmektir.
    Bence pH 8.5 alkalin suyun midenin asit dengesine olumsuz etki yapar.

Kısacası ideal içme suyunun pH'ının 8.5 olması gerektiği bence bir şehir efsanesidir.

• arkadaşlar bende uzun zamandır bu konuları araştırıyorum. O kadar çok fikri olan var ki bu konularda. Herkes başka bir markayı övüyor ya da gömüyor. Uzun düşüncelerim sonucunda bende taktırdım su arıtma cihazını. Şuanlık ph değerleri herşeyi iyi gibi bakalım zaman göstericek. Mayer Kimya isimli firmadan satın aldım ben şuan memnunum inş bozulmaz bu memnuniyetim.Aşağıya firmanın linkini bırakıyorum belki faydalanan olur girin bir araştırın.

su arıtma cihazı
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.