Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.286
Cevap
55
Favori
597.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: ibokozan

kayseri kıranardı mahallesinde
    dış yalıtım 5 cm taş yünü
    iki katlı toplamda 160 metre kare evimizde 13 metre kalorifer peteği var

katı yakıtlı sobam aşağı katta idi. kombiyi üst kata koyacağız. altlı üstlü toplam 160 metre kare yalıtımlı evimize hangi modeli önerirsiniz? sessiz olsun, servisi kaliteli olsun ama zırt pırt servis istemesin, çok soğuklarda dereceyi artırınca arızaya geçmesin istiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.

evinize 28-30kW kapasitede premix yoğ kombi gerekli 24kW evinize yetersiz gelir

28kW baymak duo tec
    29kW airfel digifel premix
    30kW eca confeo premix
    öneririm

hepsi tam yoğ,yıllardır piyasada kronik sorunu olmayan sessiz kombilerdir,tabii sessiz derken tamamen sessiz değildir yeni nesil buzdolapları kadar ses çıkartır ve yerli üretimdir,servis konusu göreceli bu konuda standart yok,çünkü çalışanların karakteri devreye giriyor
    servisi bölgenizde araştırmanız gerekir hangisi evinize daha yakın hangisi daha az el değiştirmiş hangisi pazar günü nöbetçi bulunduruyor

Teşekkür ederim. Suyu çevirmeme ihtimaline karşı, devirdaim pompasını menüden iptal ederek katı yakıtlı üzerindeki güçlü devirdaimi kullanabileceğim bir model var mıdır?

Ayrıca doğalgaz projesinde demirdöküm nitromix p35 yazılmış. nasıldır? Farklı model alacağım için 75 TL ödemem gerekiyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ibokozan İ kullanıcısına yanıt
    Kombinin kendi pompası yetmezse ek pompa ve denge kabı uygulaması yapmanız lazım
    Yazdığım kombilerin pompası nitromixe göre daha güçlüdür

• Merhabalar,
    Dün itibari ile BUDERUS U072 - 24K konvansiyonel hermetik kombi almış bulunmaktayım. Montaj gününü müsaitlik durumumdan dolayı salı günü belirledim. Montajdan sonra bir kullanıcı olarak yorumlarımı sizinle paylaşacağım. Yoğuşmalı kombi almadım çünkü gerek görmedim. gideri için mutfağımda tadilat yapmak durumunda olacaktım. yoğuşmalı modeli olan BUDERUS GB-062 fiyatı tam 650 TL pahalı. 650 TL farkı yoğuşmanın yakıt verimi (kendi evim için hesapladım) nerdeyse 20 yılda 650 tl yi amorti ediyor. Gerek görmedim. Hayırlı günler.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    @disintegration hocam,
    Yorumlarin icin cok tesekkur ederim. "Kobay" konusunda sadece latife yapiyordum, kotu niyetim yoktu, kizma lutfen
    Onerilerini izleyecegim ve kombi olarak ECA Scot tercih edecegim.
    Gelismelerden haberdar ederim.
    Sevgiler, saygilar.
  • Hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Annemlerin evindeki kombi bozulmuş. Novastar markası. Ancak tamir edilemediği için yenisini almaları gerekiyor. Bende hiç anlamam. Kombi diye yazınca baymak lambert 24x markası fiyatı oldukça iyi gibi duruyor. Annemlerin evi 85 m2. Güney cephe. Bu yeterlimidir. Birde eca proteıs plus önermilşer. Bu arada annemler kiracı ve emekli bütçelei kısıtlı.

• burock2010 B kullanıcısına yanıt
    baymak lambert lx uygun aynı kombi olan ve çevirmeli düğmeleri daha güzel olan baymak eco 24fi var onu da tercih edebilirsiniz arada çok az fiyat farkı var
    eca'da eca proteus plus blue modeli var lcd düğmeleri daha kaliteli ve lcd ekran daha büyük aynı fiyata bulunur
    bir de 5 yıl garantili airfel integrity km3-24ce var 1100liraya bulursun,koşulsuz 7 yıl garantili alpha cb 24 tf var immergas üretimi koşul yok
  • quote:

baymak lambert lx uygun aynı kombi olan ve çevirmeli düğmeleri daha güzel olan baymak eco 24fi var onu da tercih edebilirsiniz arada çok az fiyat farkı var
    eca'da eca proteus plus blue modeli var lcd düğmeleri daha kaliteli ve lcd ekran daha büyük aynı fiyata bulunur
    bir de 5 yıl garantili airfel integrity km3-24ce var 1100liraya bulursun,koşulsuz 7 yıl garantili alpha cb 24 tf var immergas üretimi koşul yok

Teşekkürler bilgi için. Bu arada sanırım kombiler alındığı zaman birde kurulum ve boru ücreti de var. Bunlar ne kadardır ortalama.bu alpha serisini alsak kurulum ücreti ne kadar bilginiz varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burock2010 -- 4 Ekim 2016; 14:35:07 >
    kombi montajı ustasına göre değişir ortalama 200-300tl arası, kombinin yanında 90c dirsek ve bacası ücretsiz veriliyor, istanbuldaysanız ve eski kombi hermetik ise
    eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi monte edilecekse tadilat projesi çizilmiyor başka şehirdeysen tadilat projesi ücreti de var ortalama 200-250tl
    yetkili servislerde ücret karşılığı kombi monte eder, immergas yetkili servisine sormanız gerekiyor alpha cb 24 tf öneririm kiralık evlerinde çok kullanılan bir kombi çünkü koşulsuz 7 yıl garantili
  • quote:

kombi montajı ustasına göre değişir ortalama 200-300tl arası, kombinin yanında 90c dirsek ve bacası ücretsiz veriliyor, istanbuldaysanız ve eski kombi hermetik ise
    eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi monte edilecekse tadilat projesi çizilmiyor başka şehirdeysen tadilat projesi ücreti de var ortalama 200-250tl
    yetkili servislerde ücret karşılığı kombi monte eder, immergas yetkili servisine sormanız gerekiyor alpha cb 24 tf öneririm kiralık evlerinde çok kullanılan bir kombi çünkü koşulsuz 7 yıl garantili

Teşekkürler tekrardan. Peki nereden alalım bildiğiniz bir yer yada forumda istanbul avrupa yakasında bu kombiyi satan bir satıcı varmıdır acaba

izmirdeyim, istanbul ise kombi merkezi akakçe arama motorundaki kombi sitelerine bakman yeterlidir yazdığım kombiler 1000-1250lira fiyat aralığındadır yerel satıcılara fiyat sorarken karşılaştırın montaj ücreti..vs herşey belli
  • Merhabalar
    2+1 70m2 bir evim var. Girişin üstü balkon çıkıntıları mevcut. Bir usta getirdim ve buderus u022 önerdi. Biri bu kombiye çift etanjör başka biri tek etanjör dedi. Bunun tek veya çift olmasının önemi nedir. Ve bu kombi ile ilgili olarak beni aydınlatabilir misiniz?

Teşekür ederim

• Erdnchkurt E kullanıcısına yanıt
    U22 çift eşanjörlü ve lcd ekranlı
    Komponentleri kaliteli
    Buderus te tek eşanjörlü olan u42 dir hatta lcd ekranı bile yok led ekranlı çok eski bir kombi hala piyasada 2016da hala şed ekranlı kombi satıyor

U42 den uzak durun

Buderus u22 ve bosch class 2000w %100 aynı kombidir bosch 100-200lira daha ucuza satılır haberiniz olsun

• Çok teşekkür ediyorum çok sağolun

• Bişey değil....

• Arkadaşlar merhaba çok uzun zamandır kombi bakıyorum evimin kombisi 10 senelik ve arıza çıkarmaya başladı ve yeterli performansı yok.

Ankara ümitköy de
    Evim 7+2 330m2 site villası tek tarafı yapışık diğer tarafları açık. Dış cephede çift kat yalıtım var. Bütün peteklerimde danfross termostatik vana mevcut. Kombi seçiminde çok kararsız kaldım 4-5 usta çağırdım her kafadan bir ses çıktı en son bugün gelen Baymak Idee çok övdü. Bir tanesi Eca comfort premix s çok övdü. Diğer ikisi de buderus 062 modelini çok övdü. Buderus açık ara en pahalısı 5500tl ve 6000tl fiyat aldım diğerleri için 4200-4900tl sırasıyla fiyat aldım herşey dahil.

Boyut olarak 35kw-45kw arası birşey bakıyorum.

Sessiz olması benim için hiç önemli değil çünkü çamaşır odasında duracağı için sıkıntı olmuyor.

Tavsiyelerinizi mümkün olan en kısa sürede bekliyorum çünkü bu hafta içinde artık taktırmam lazım kışın donmamak için.

• arifgokcen A kullanıcısına yanıt
    Eviniz çok büyük mevcut kombinizin kendi pompası sirkülasyonda yetiyormuydu yoksa denge kabı ve ek pompa varmıydı?
    Tesisatınız mobil sistem mi yoksa klasik kalorifer sistemi mi
    Evinize 35kw ve üstü kombi gerekli buderus gb62 olmaz çünkü 24kW

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Şöyle aslında evin 1 katı aktif değildi 100m2 kadar onu da aktif olarak kullanmaya başlayınca 28kw lık yetmemeye başladı ve geçtiğimiz kış evi ısıtabilmek için kışın 3 ay ortalama 1000tl yakıt parası verince ve üzerine de ısınamayınca ve bütün bunların üzerine de üst üste 4-5 sefer arıza yapınca yoğuşmalı yeterli kapasiteli bir kombiye geçmeye karar verdim. Evin alt katını açarıyorum üst katlar petekler ılınıyor sadece.

buderus 35kw modelini söylemişti gelen usta 62 diye aklımda kalmış yanlıştır o zaman.

Bugün gelen Baymak Idee 39kw Premix önerdi

Ondan önce gelen 35kw eca premix comfort önerdi dediğim gibi herkes kendi malını övüyor bende arada kaldım çok araştırdım ama net bir karara ulaşamadım ilgilendiğiniz için teşekkür ederim cevabınızı bekliyorum tamamen farklı bir kombi de olabilir kafama yatarsa
  • arifgokcen A kullanıcısına yanıt
    sizin eve 35kW ve üstü premix yoğ kombi gerekli 3 kombi öneririm çevremde taktıran kullanan var ayrıca bende tanıdıklarımın evlerine taktırdım
    yalnız bütün petekleri açınca kombinin pompası yetmezse ki önerceğim kombilerin pompası çok güçlüdür denge kabı ve ek pompa taktırmalısınız o zaman bütün petekleriniz tam sirküle olur

35kW eca confeo premix
    40kW airfel digifel premix
    42kW baymak duo tec

ayrıca peteklerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar öneririm böyle büyük evlerde ısıyı ancak termo vanalarla kontrol altına alabilirsiniz:danfoss ra 2000

denge kabı & ek sirkülasyon pompası

EN İYİ KOMBİ

• Burada bir firma sürekli fondital diye bir marka takıyor buderus fiyatına.İyi bir marka mı ki bu başlıkta hiç görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilonsahiden -- 6 Ekim 2016; 12:37:57 >
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.