Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
596.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    fondital italyan kombisi birkaç yıl önce türkiye pazarına girdi kombileri iyidir ama servis ağı daha yaygınlaşmadı
    fonditalın servis yapılanmasını genişletmesi gerekiyor
  • 130 metrekare ev için buderus gb12 yeterli olur mu? Radyatör boyu yaklaşık 9 metre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Proph kullanıcısına yanıt
    Gb12 yeterli olur ama bu kombiyi önermem

Hermetik kombiden bozma 3eşanjörlü yarım yoğ bir kombidir aynı fiyat diliminde premix yani tam yoğ kombi öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Gb12 yeterli olur ama bu kombiyi önermem

Hermetik kombiden bozma 3eşanjörlü yarım yoğ bir kombidir aynı fiyat diliminde premix yani tam yoğ kombi öneririm

Hocam peki vaillanttan önerebileceğin bi model var mı?

• Proph kullanıcısına yanıt
    vaillant eco tec plus 296-5-5

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-vaillant-ecotec-plus-vuw-296-5-5-fiyati,3838877.html

modülasyonlu oda termostatı kullanmam derseniz viessmann vitodens 50w

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-viessmann-vitodens-050-w-24-kw-fiyati,3158465.html

buderus gb12 yaklaşık 1900liraya satılıyor bu paraya çok rahatlıkla çok daha iyi cihazlar & premix yoğ kombi alabilirsiniz örneğin bosch condens 2500w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 6 Ekim 2016; 15:24:28 >
  • Merhabalar.
    Yzmirdeki evimize do?algaz dö?etece?iz. Binada yalytym bulunmamakta. Evimiz 120m2 ve 7.5m petek boyu veriyolar. Babam kombi olarak Veissmann'a takmy? durumda. Siz ne önerirsiniz acaba.
  • MrMedivh M kullanıcısına yanıt
    viessmmann vitopend ise bu kombi eski model verimsiz bir cihaz fiyatı da aşırı pahalı evinizde 125m2 alan brüt değil net alan ise 7.5mt az
    bütçeniz varsa premix yoğ kombi alın,kombiyi balkona değil evin içinde monte ettirin bu bile tasarruf yaptırır
    kombiler için bu başlıkta sonra iki sayfaya bakmanız yeterli
  • Merhabalar,
    Evim Kayseride Güneybaty 6.son kat çaty yalımlı duvarlarda yalıtım yok 145 M2 brüt yaklaşık 9 metre petek var
    geçen sene Airfel Minimax 24ff kombi ile 1875 TL gaz tükettim hiç ysynmadan so?uklarda son iki ay da 518TL ve 544TL
    yaktım ısınmadan normal ısınayım desem 700-800 TL yakarım herhalde
    size sorum ise
    Airfel kombiyi yine Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi 25 KW ile değiştirsem yeterli gelirmi ısıtırmı faturada düşüş
    olurmu yoksa başka kombimi tavsiye edersiniz.
    cevablarınız için şimdiden teşekkür ederim
    @disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ompekacar -- 6 Ekim 2016; 21:39:56 >
  • ompekacar O kullanıcısına yanıt
    Kayda değer fark olmaz sizde sorun kombi değil yüksek oranda yalıtımsızlık ve ısı kaybı
    Kombiye harcayacağınız parayı duvarlarda içten eps starforlarla yalıtım yaptırın çatınızda sızıntı yoksa çatının altına izocam çatı şiltesi serdirin
    Çatıdan en az %30-40 ısı kaybınız olur

Termostatik vanalar kullanmıyorsanız kullanın peteklerin çoğuna taktırın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kayda değer fark olmaz sizde sorun kombi değil yüksek oranda yalıtımsızlık ve ısı kaybı
    Kombiye harcayacağınız parayı duvarlarda içten eps starforlarla yalıtım yaptırın çatınızda sızıntı yoksa çatının altına izocam çatı şiltesi serdirin
    Çatıdan en az %30-40 ısı kaybınız olur

Termostatik vanalar kullanmıyorsanız kullanın peteklerin çoğuna taktırın

Hızlı cevabınız için teşekkürler
    Çatıda yalıtım var izocam çatı şiltesi @disintegration
  • arkadaşlar yazıları okuyunca 5 ve 7 yıl garanti veren markalar olduğunu öğrendim.ben ankarada oturuyorum bu markaların yetkili servisinde sıkıntı yaşarmıyım çünkü bu sıralar ciddi ciddi kombi değiştirmeyi düşünüyorum.eski kombi sık sık arızalanıyor her yıl dünya kadar para veriliyor.ondan benim için garanti süresi uzun olan artık kaliteli uzun süre gitsin gibi düşünmüyorum.sonuçta artık çok kaliteli ürünler üretilmiyor az para veririm bozulunca değiştiririm diye düşünmeye başladım.
  • fbm333 kullanıcısına yanıt
    5 ve 7 yıl garantili ürünler immergas,airfel ve termoteknik'tedir bu markalarda sıkıntı yaşamazsınız sadece kombi tercih ederken yetkili servisin evinize uzakta olmamasına dikkat edin yeter

mesela immergasta koşulsuz 7 yıl garanti var kombilerde parayı iki parça tutar ana eşanjör ve ana kart bunlar garanti kapsamında

sadece airfelde integrity modelinde bildiğim kadarıyla 3+2 yıl garanti var iki tane 60-70liralık bakım satın alınca kombi 5 yıl garantiye çıkıyor
    hermetik kombi:
    airfel integrity 5 yıl garanti
    (immergas) alpha cb 24 tf 7 yıl garanti

premix yoğ kombi:
    termoteknik logic 5 yıl garanti
    (immergas) alpha eco 28 7yıl garanti
  • Merhabalar,
    Tarsus (Mersin) de yaşıyorum. evim ort. 100 m2 ve kuzey-güney cephe. orta kat. tüm tesisat kombi dösettireceğiz. 2 yerden teklif aldım. 1. kişi sana yoğuşmalı kombiye gerek yok ( 6-6,5 metre petek ) hermetik yeterli olur dedi. % 8 yakıt tasarrufu yapsan 10 yılda kendini amorti eder ve zaten kombinin ömrü de 10 yıl dedi. peteklere kalde marka yazdı. kombiye buderus hermetik yazdı. fiyat olarak 5000 lira dedi. (işçiliğim çok iyi dedi. ) evde hiç tesisat yok. komple tesisata verilen fiyat.
    2 . kişi yoğuşmalı kombi de ayda 100 lira tasarruf edersin ve 1 kışta yoğuşmalının fiyat farkını çıkartırsın dedi. viesmann önerdi. petekleri eca kullanacam dedi. fiyat 5200 verdi.
    her ikisinde de işçilik ve petek metreleri hemen hemen aynı,

sizce ne yapmalıyım? ki bu rakamları görünce serbest pazar ekonomisini de göz önünde bulundurursak min. 1000 tl daha aşağıda yapılacak rakamlar vardır diye tahmin ediyorum. illaki işçilik önemli faktör. sonuçta zemin karolarımız kırılacak vs.

vereceğiniz olumlu olumsuz değerlendirmelere göre 2 firmadan biri ile tekrar pazarlık yapacağım. Şimdiden Teşekkürler
  • gungor1923 G kullanıcısına yanıt
    merhaba

ikiside atıyor inanma, bir kere yoğ kombi her m2 olur üstelik sizin ev mersinde çok ılıman bir yer düşük kazan sıcaklığında ısınma olasılığınız yüksek petek metrajını kısa tutmayın yeter
    ikinci kişi şu kadar tasarruf yaptırır demesi inandırıcı değil çünkü bu çok değişken
    ikisinin de kullanacağı petekler iyi değil özellikle kalde panel radyatör felaket kötü kesinlikle uzak dur panel radyatörde en iyisi demirdöküm plus'tır çünkü 25mm hatve genişlik ve korozyona karşı dayanıklıdır
    tesisat sıva üstü süpürgelik yapılacaksa dizayn oksi plus tercih et en iyisi bu, ve boru çapı 32mm ile 25mm, ilk teklif eden ustanın ağzını yokla tesisatı 32mm ve 25mm ile mi yapıyor yoksa 20mm yani yarım parmak boruyla mı? eğer 20mm pprc boruyla tesisat yapıyorsa istediği kadar işçiliği iyi olsun incecik borudan su geçmez son peteklerin zor ısınır reglaj ayarıyla uğraşır durursun

özetle yapılması gerekenler
    kombi balkona değil evin içinde monte edilmeli
    kombi mümkünse evin ortasına konumlandırılmalı ve kalorifer hattı iki ana koldan gitmeli iki ana koldan giderse tesisatın tamamı 25mm ile olur eğer tek koldan tren vagonu gibi giderse 32mm ile başların evin ortasında çapı 25mm'e düşürün ve bitirin
    kalorifer borusu markası:dizayn oksi plus (sizin ustalar %99 kompozit veya cam elyaf takviyeli pprc oksijen bariyersiz boru kullanacaklar dizayndan önce sorun)
    petek markası: dd plus
    koridora petek monte edin
    petekleri alttan bağlatmayın paralel bağlatın,kombiye uzak 100cm den uzun petekler ÇAPRAZ
    kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil metal tam geçişli vana ve filtre

isteğe göre:
    kombiye yakın peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar
    evin ortasına kaliteli oda termostatı
    kombi olarak mümkünse f/p premix yani tam yoğ kombi

işçilik çok önemli iş bittikten sonra kaçan ve ya ilgilenmeyen firma tercih etmeyin,referans isteyin çevrenizde sorun kendi isteklerini değil müşteriyi dinleyen gelişime açık firma tercih edin
  • quote:

5 ve 7 yıl garantili ürünler immergas,airfel ve termoteknik'tedir bu markalarda sıkıntı yaşamazsınız sadece kombi tercih ederken yetkili servisin evinize uzakta olmamasına dikkat edin yeter

mesela immergasta koşulsuz 7 yıl garanti var kombilerde parayı iki parça tutar ana eşanjör ve ana kart bunlar garanti kapsamında

sadece airfelde integrity modelinde bildiğim kadarıyla 3+2 yıl garanti var iki tane 60-70liralık bakım satın alınca kombi 5 yıl garantiye çıkıyor
    hermetik kombi:
    airfel integrity 5 yıl garanti
    (immergas) alpha cb 24 tf 7 yıl garanti

premix yoğ kombi:
    termoteknik logic 5 yıl garanti
    (immergas) alpha eco 28 7yıl garanti

Termoteknik kombiler nasıldır usta ?

• ejke E kullanıcısına yanıt
    Logic modeli gayet iyidir hem fiyatı uygun hem premix yoğ,sessiz,modülasyon aralığı geniş sayılır en önemli özelliği kullanım suyu gücü çok iyi tam 35kW boyutları da ergonomik küçük bir kombi sayılır ingilterede üretiliyor yılbaşına kadar da 5yıl garanti

• Sss

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teseķurler.. çok teknik olmuş 😀 peki viessmann ve 7 metre demir döküm plus 5000 tl iyimidir komple tesisat?

• Izmirde evimize dogalgaz baglatmak istiyoruz.90 metre kare ev iki cephesi açıkta iki cephesi kapali son kat yalıtım yok. Bi firma ile görüştük. 5700 fiyat çıkardılar. 6 metre demirdokum petek boyu eca vana kalde havlupan bosch condest 2000 kombi. Kombi mutfağa bağlanacak. Bize tavsiye edebileceğiniz marka ve tavsiyeleriniz varmi. bu dogalgaz isimden pek anlamaiyorum. Bide en iyi kombi markasi hangisidir
    Bize uygun olan.

• gungor1923 G kullanıcısına yanıt
    Teker teker yapılacak işleri ve karşısındaki malzemeleri yazman gerekiyor
    Viessmann vitopend ise o kombiden uzak dur verimsiz eski model ve modülasyon aralığı çok dar
    5000liranın içinde 32 ve 25mm dizayn okü plus borular
    Dd plus petekler
    Danfoss termostatik vanalar olsun
    Diğer teknik konuların üstünde durursan insiyatifi ustaların eline bırakmazsan bu işten sen karlı çıkarsın

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.