Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.286
Cevap
55
Favori
597.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eca oda termostatı almak zorun değilsinizi piyasadaki oda termostatlarının çoğu uyumludur,bağlantı kombideki oda termostatı bağlantı klemensine yapılacak
  • baymak luna 280i bacalı
    eca confeo dijtal bacalı
  • Herkese Selamlar. Kaç gündür bir sürü forum okudum fakat doğru bir sonuca ulaşamadım. 16 yıllık problemsiz bir baymak kombi kullanıcısıyım fakat ömrü buraya kadarmış :) Hala çalışıyor fakat tereddütler olduğundan değişme zamanı geldiğini düşündüm. Aslında birazda değiştirme isteğim SICAK SU konusunda problem yaşadığım içindir. Servis 700 TL gibi bir ücrete yenilenip 10 yıl daha kullanılabileceğini söyledi ama yoğuşmalı dünyasına geçmenin de zamanı geldi sanırım. Çok uzatmadan konuya geleyim;

85-100 m2 bir dairede dış ve hatta bazı bölümlerde içten yalıtımlı bir dairede oturuyorum. Petek düzeneğim araştırdığım kadarıyla doğru sayılır. 24Kw 20.000'lik bir kombi benim işimi görür diye düşünüyorum. Fakat hangi kombiyi almam gerektiği konusunda emin değilim. Aşağıdaki seçeneklerden hangisini değerlendirmeliyim ?

Not: 85-100m2 bir dairede aşağıdaki herhangi bir cihazda sıcak su problemi yaşar mıyım ? Bu konu benim 1. önceliğim.

Buderus GB 0 72
    Vaillant 296-5 Plus
    Eca Confeo Premix
    Baymak idee Premix

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

• coskunyildirim C kullanıcısına yanıt
    merhaba
    yazdığınız 4 kombide de sıcak su sabitleme sorunu yaşamazsınız
    4 kombide tercih edilebilir evinize 24kw cihaz yeterli gelir
    baymak idee alırsanız yanında i-sense modülasyonlu oda termostatı
    eca confeo premix alırsanız yanında eca lago fb modülasyonlu oda termostatı
    buderus gb72 alırsanız yanında buderus rc10 modülasyonlu oda termostatı öneririm
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Bir evin tesisatının yoğuşmalı için uygun olmasının kriterleri nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    kalorifer tesisatı oksijen bariyerli ise uzun vadede yoğuşmalı kombi için iyi olur,korozyon oluşumu engellenir veya çok uzun yıllara dayanır
    ayrıca yoğuşmalı kombinin monte edileceği yerde su giderinin olması gerekir,yoğ kombi asitik su üretir ve tahliye eder:banyo gideri,mutfak gideri,balkon gideri,veya dış cephe pimaş gideri gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    yazdığınız 4 kombide de sıcak su sabitleme sorunu yaşamazsınız
    4 kombide tercih edilebilir evinize 24kw cihaz yeterli gelir
    baymak idee alırsanız yanında i-sense modülasyonlu oda termostatı
    eca confeo premix alırsanız yanında eca lago fb modülasyonlu oda termostatı
    buderus gb72 alırsanız yanında buderus rc10 modülasyonlu oda termostatı öneririm

Tekrar Selam;

Malum kombiler arasında fiyat farklılığı da var. Fiyatlar göz önünde alındığında da hangi tercihi yapmak daha mantıklı olur. Örneğin buderus ve Vailant 2500 TL civarındayken Eca ve Baymak 1720-1970 TL civarında. Yani boşuna fazla para vermekte istemem tabii ki. Aslında soruyu şöyle sorayım buderus ve vailant'ın yapacağı işi Eca ve Baymak da yapacaksa aradaki 500-750 TL farkı vermek mantıklı mı ? Eğer mantıksız ise Eca 1720 TL Baymak 1970 TL. Hangisini tercih etmeli (Eca 3 yıl Baymak 7 yıl garantili) ? . Mantıklı ise vardır bir farklılığı. Buderus ve Vailant arasında hangisini tercih etmeli ? Teşekkürler.

ben bu bölümde yıllardır daima öncelikle fiyat/performans ürünleri öncelikle öneririm.aynı performansta çalışırlar
    eca confeo premix kesintisiz 8-9yıldır kullanan arkadaşlar var aynı şekilde 6-7yıldır kesintisiz baymak luna 3 duo tec kullananlar da var genellikle birçok üründe olduğu gibi markaya para veriliyor örneğin bosch ve buderus kombilerin çoğu aynıdır ama buderus kombiler daha pahalıya satılıyor biraz da markaya para veriliyor
    baymak idee + i-sense modülasyonlu oda termostatı
    eca confeo premix + eca lago fb modülasyonlu oda
    termostatı öneririm
  • Peki :) Baymak idee mi (1970TL) Eca confeo premix (1720TL) mi ?
    ikiside olur kendine göre avantajlı özellikleri var baymak idee çok çok daha küçük şirin bir kombi ve tam sessiz 36dB
    eca confeo premix daha büyük bir kombi ve hafif sesli çalışır,iki kombinin malzeme kalitesi çok iyidir,baymak idee tasarım harikasıdır
    baymak idee'nin minimum ısıl gücü biraz daha düşüktür 6.1kW, eca confeo premix 7.3kW
    minimum ısıl açısından birbirine yakın kombiler baymak idee %27 - %100,eca confeo premix %30 - %100,eca confeo premix'in genleşme tankı daha büyük,elektrik voltaj çalışmasında iki kombide minimum/maximum aralıklı çalışır,eca'nın daha geniştir 160v baymak 195v
    her iki kombiye dış hava sensörü takılabilir,
    baymak idee 28kW'ın sıcak su gücü biraz daha güçlüdür 14litre/dakika,eca confeo premix 12litre/dakika DELTA/30c

baymak idee alırsanız mutlaka i-sense modülasyonlu (baymak idee oda termostatı olarak satılır) alın

• 3 modülasyonlu
    modülasyon aralığı geniş

http://www.immergas.com.tr/urunler/yogusmali-kombiler/victrix-26-2-i/

bu özellikleri olan kombi en iyi kombidir

Premix (ön karışım) yoğuşma
    Çift eşanjörlü (monotermik) - Üç yollu vana
    Tam (kademesiz) alev modülasyonu
    Geniş modülasyon aralığı
    Dijital kontrol paneli ve arıza uyarı sistemi
    Oda sıcaklığına göre modülasyon yapan yani 3 modülasyonlu (opsiyonel)
    Dış hava sıcaklığına göre çalışabilme (opsiyonel)
    Modülasyonlu (kademesiz) sirkülasyon pompası (opsiyonel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 13 Ocak 2015; 12:58:34 >

• quote:

ikiside olur kendine göre avantajlı özellikleri var baymak idee çok çok daha küçük şirin bir kombi ve tam sessiz 36dB
    eca confeo premix daha büyük bir kombi ve hafif sesli çalışır,iki kombinin malzeme kalitesi çok iyidir,baymak idee tasarım harikasıdır
    baymak idee'nin minimum ısıl gücü biraz daha düşüktür 6.1kW, eca confeo premix 7.3kW
    minimum ısıl açısından birbirine yakın kombiler baymak idee %27 - %100,eca confeo premix %30 - %100,eca confeo premix'in genleşme tankı daha büyük,elektrik voltaj çalışmasında iki kombide minimum/maximum aralıklı çalışır,eca'nın daha geniştir 160v baymak 195v
    her iki kombiye dış hava sensörü takılabilir,
    baymak idee 28kW'ın sıcak su gücü biraz daha güçlüdür 14litre/dakika,eca confeo premix 12litre/dakika DELTA/30c

baymak idee alırsanız mutlaka i-sense modülasyonlu (baymak idee oda termostatı olarak satılır) alın

Hocam baymak 28kw 14litre/dakika ama 28kw bana fazla gelmez mi ? Fiyat olarak 100 TL fark var vermekte problem yok ama benim ev şartları için daha büyük kombi almak mantıklı mıdır ? Yani ses ve ısıtma ekonomisi açısından. Diğer türlü eşit şartlarda yani 24Kw de Eca 26Kw sıcak su ürettiği yazıyor. sanıyorum baymakta 24kw.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunyildirim -- 13 Ocak 2015; 12:18:09 >

Baymak idee 28kw
    Aslinda kalorifer devresi 24kw
    Sicak su kapasitesi 28kw
    kombiye sicak su gucu uzerinden isim verilmis aslinda İsitma devresi 24kw ve minimum isil gucu yazdigim gibi dusuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 13 Ocak 2015; 12:27:33 >
  • quote:

Baymak idee 28kw
    Aslinda kalorifer devresi 24kw
    Sicak su kapasitesi 28kw
    kombiye sicak su gucu uzerinden isim verilmis aslinda İsitma devresi 24kw ve minimum isil gucu yazdigim gibi dusuk.

Kombileri karıştırdım :)

Model
    IDEE 24 / IDEE 28 / IDEE 35 / IDEE 39

Bu modeller arasında Baymak IDEE 24 olanın kalorifer devresi 24kw sıcak su kapasitesi 28kw midir ? Söylemek istediğiniz.

Linkleri paylaşıyorum

http://www.****.com/yogusmali-kombi-fiyatlari/baymak-idee-24-kw-premix-yogusmali-kombi
    http://www.****.com/yogusmali-kombi-fiyatlari/baymak-idee-premix-yogusmali-kombi-28-kw

Baymak idee 24
    İsitma devresi 20kw
    Sicak su devresi 24kw

• quote:

Baymak idee 24
    İsitma devresi 20kw
    Sicak su devresi 24kw

Sonuç itibariyle hangisi daha mantıklı olur hocam(Siz olsanız hangisinin siparişini verirdiniz) . Yarın sipariş verip hafta sonu kurulumunu yaptıracağım :) Ev 85-100 m2 dış ve içten bazı bölümler yalıtımlı.

Eca Confeo Premix 24 KW 1720 TL
    Baymak idee 24 kw 1970 TL
    Baymak idee 28 kw 2070 TL

Teşekkürler.
    benim fikrimi soruyorsan en efektif ve en fiyat/performans seçim BAYMAK FALKE CONDENSE
    4,7kW minimum ısıl güç & %19,5 - %100 geniş modülasyon aralığı + CBD cold burner door teknolojisi sayesinde ısı ve ses izolasyonu
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fi-240-fi-fiyati,380735.html
  • quote:

benim fikrimi soruyorsan en efektif ve en fiyat/performans seçim BAYMAK FALKE CONDENSE
    4,7kW minimum ısıl güç & %19,5 - %100 geniş modülasyon aralığı + CBD cold burner door teknolojisi sayesinde ısı ve ses izolasyonu
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fi-240-fi-fiyati,380735.html

Başından beri konuştuğumuz markalara bakarken bir anda Baymak Falke Condense diyince kalakaldım :) Minimum ısıl güç bu iş de sanıyorum en önemli faktörlerden birisi. Bu durumda Immergas Victrix-26 baya iyi görünüyor(3,0 yazıyor ama). Fiyat olarak çok büyük farklarda yok. Sıcak su olayında Falke Condense 11 L/dak. Immergas Victrix ise 13,54 L/dak. yazıyor. Immergas la karşılaştırabilir miyiz ? Malzeme kalite farkı vs. var mıdır ? Garanti olayına girmiyorum çünkü biri 7 diğeri 10 yıl. O çok farketmedi benim için.

İmmergas victrix daha donanimli
    Crd modulasyonlu oda termostati ve dis hava sensoru takiliyor ama fiyat olarak fark var victrix daha pahali, baymak falke condense f/p tercih 1550-1600lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 13 Ocak 2015; 17:43:48 >
  • Vailant servisi 2+4 yıl 740 tl ( ek garanti ) 296 3300 servis ücreti 70 tl
    Ariston kombi 2300 : 2+3 yıl garanti servis ücreti 100 tl,

ne önerirsiniz ?

Kombi fiyatları tesisatçıda yüksek başka yerden alsam ne farkeder ?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.