Şimdi Ara

En İyi Kedi Maması ? (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.570
Cevap
36
Favori
348.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konunun başlarını okurken whiskas'ın domuz eti olduğu için önerilmediğini gördüm.

kediler müslüman da bizim mi haberimiz yok bu nasıl bir trajikomikliktir
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    Müslümanlıkla alakalı değil o. Domuzlar kendi pisliğini bile yediği için etinde her türlü bakteri, hastalık virüsü tasir. Ondan onerilmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuda bir çok bilinçli mesaj var ama ben yeni sahibi olarak çok anlamıyorum. 2.5 aylık british shorthair kedim var, öneriniz var mı? Bir de internetten mi alıyorsunuz yoksa şehir petshoplarindan mi? Bu hayvansevere Bi yardım edin a dostlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şagop kullanıcısına yanıt
    Ben internetten nd kisirlastirilmis bıldırcınli mama alıyorum. Ama british için özel mamalar var sanırım. Önemli olan içeriğindeki gerçek et, tavuk, balık olması. Ve ne kadar olduğu. Ona dikkat edin. Acana, orijen veya nd oneririm.

• Şagop kullanıcısına yanıt
    İnternetten alıyorum, fiyatlar daha uygun oluyor ama son kullanma tarihini de soruyorum sorun yaşamamak için.

N&D, Orijen, Naturea, Brit Care, Bozita, Sanabelle gibi markalar var bildiklerimden. Bütçenize göre bakabilirsiniz. İlk üçü daha iyidir. N&D kitten önerebilirim.

Yaş mama: Gimcat, Schesir, Naturea.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phases -- 18 Temmuz 2019; 23:57:14 >
  • Arkadaşlar şu 3 mama arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Matisse Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması
    Profine Sterilised Tavuklu Kısır Kedi Maması
    Felicia Somonlu Sterilised Kedi Maması 14 kg Yaş Mama Hediyeli
  • Fikri olan yok mu arkadaşlar sipariş geçmem lazım
  • akon kullanıcısına yanıt
    Profine yada matisse

Eğer tek kediniz varsa, büyük mamayı ben şahsen önermem. Hem çabuk bayatliyor, hem de aroması gidiyor.
    Tavuklu mamayı pek tercih etmeyin. Bu mamaları hiç kullanmadım. Ben nd ve proplan kullandım. o yüzden sadece önerim somonlu ya da balıklı mama almanız yönünde.

4.Önerim, kedimin zevkle yediği mama:

Purina One Strelized Sığır etli.

Bu mamanın tek sorunu 3 ay sonra SKT bitiyor ama zaten en büyük paketi 1,5 kg..

---------------------

Gerçi 3 ay sonra dünya güzeli kızım (Bana göre) 12 yaşına giriyor, canım benim ve ümit ediyorum ki daha yıllar boyunca benimle kalsın:

Bu gün uyandığımda 2 saat boyunca ortada göremediğimde bunalıma girdim, çünkü yakında ağır bir ameliyat geçirmişti, ama en son salondaki büyük sehpanın altında görünce nasıl sevindiğimi anlatamam..
    Profine içerik olarak güzel mama ancak sert.benim kedi biraz zorlanıyor kırarken,bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: SineMelawen

Müslümanlıkla alakalı değil o. Domuzlar kendi pisliğini bile yediği için etinde her türlü bakteri, hastalık virüsü tasir. Ondan onerilmiyor.
    Kaynak nerde?

Dediginiz dogru olsaydı 3-4 milyar insan hastaliktan kıriliyor olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

4.Önerim, kedimin zevkle yediği mama:

Purina One Strelized Sığır etli.

Bu mamanın tek sorunu 3 ay sonra SKT bitiyor ama zaten en büyük paketi 1,5 kg..

---------------------

Gerçi 3 ay sonra dünya güzeli kızım (Bana göre) 12 yaşına giriyor, canım benim ve ümit ediyorum ki daha yıllar boyunca benimle kalsın:

Bu gün uyandığımda 2 saat boyunca ortada göremediğimde bunalıma girdim, çünkü yakında ağır bir ameliyat geçirmişti, ama en son salondaki büyük sehpanın altında görünce nasıl sevindiğimi anlatamam..
    Hocam 12 yaşinda kedinin ayda 1.5 kilo yemesi gerekiyor zaten.

Benim 4 aylik kedim ayda 1 kilo yiyor

• Amerika'daki bilim adamlarının son yaptığı araştırmalara bakın. Çocukluklarindan beri yedikleri için bağışıklık kazanıyorlar. Yenilmesinin sebebi de cok ucuz olmasi. Hayvanlara insanlar kadar zararı olmasa da gene de var.
    İnternetten bakın.

• Hocam fitmin kitten mama için görüşleriniz nedir acaba?

• Merhabalar
    Felicia mama hakkında tecrübeler ve tavsiyeleriniz nedir?

• Afiyet olsun bebişlerimize , ben de bazen kedimle diyaloga giriyorum: Bak orada dolu maman var yesene kızım?

Mama kabı dolu olmasına ve bir persian kedinin yiyebileceği küçüklükte olan kuru mamasının yarısını dışarı fırlatıp ve daha sonra o kuru mamaları tek tek toplayıp mama kabına koymadıkca yemeyen şımarık kedimin esiriyim.

Ama önceden söylediğim gibi, 12 yaşına girmesine az kaldı, aman bebeğim benle kalmaya devam etsin..
  • @Cinscat: Grain free serisini diyorsanız bazı iyi sanılan mamalardan daha iyi diyebilirim. Özellikle Profine, Matisse gibi mamalardan daha kaliteli bir içeriğe sahip.

@Y4Ş4R: Klasik olacak ama malum marketlerde bile satılmakta olan mamadır. Markadan ziyade x proteini, x unu gibi yan ürün ve çeşitli türevler içeren bir mama almayınız.
  • İçerik bu Hocam

Et (% 24 kurutulmuş tavuk,% 20 taze tavuk,% 19 taze domuz karaciğeri,% 8 kurutulmuş ördek,% 5.6 kurutulmuş balık - morina, conger ve sardalya,% 1.7 kurutulmuş domuz eti ve sığır eti), tavuk yağı, patates, yeşil bezelye, tavuk yumurtası, pancar posası, elmalar, kurutulmuş Saccharomyces cerevisiae inaktif maya, bira mayası, peynir altı suyu, keten tohumu, soğuk preslenmiş Norveç somon yağı, bitkisel kompleks (ısırgan otu yaprakları, karahindiba yaprakları, papatya çiçeği% 0.17, limon otu, ıhlamur çiçeği), mineraller, hindiba kökü, goji meyvesi% 0.2, zencefil kökü% 0.1, yucca shidigera.

• Aynen incelemiştim. Purity serisinin içerikleri gayet iyi.

Et unu ya da hidrolize içerik yok. Tahıl yok. Hayvansal yağ olarak tavuk yağı ve soğuk press somon yağı tercih edilmiş. Malum diğer mamalar yüzeysel ibare kullanabiliyor. Misal, hayvansal yağ ibaresi birer soru işaretidir. Fakat Fitmin Purity bu durumu ortadan kaldırmış. Özet ile içerik kalitesi ve de çeşitliliği iyi. Markanın diğer çeşitlerini bilmiyorum ama Purity serisi alınır.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.