Şimdi Ara

En iyi f/p işlemci olabilir şuan alıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
4.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aga be yanlış konuya atmıştım kusura bakma

bu arada işlemci gayet iyi bütçen buyrsa alınabilecek en iyi işlemci bu 4 5 yıl oynayamayacağın oyun olmaz ama büyük beklentilere de girme bi yerlerde tökezler elindeki anakart sayesinde iyi bir şeye geçiş yaparsın belki
  • benim yakın zamanlı hedefim sapphire rx 580 almak oyüzden büyük hedeflerim yok.
    oynamak istediğim oyunlar kingdom come deliverance,mount and blade bannerlord,Red dead redemption 2 monitörüm 1920-1080 75hz 1ms AOC
    Ana kartımda düşük bütçeli asus prime a320m+k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 9 Şubat 2020; 19:27:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rektifier R kullanıcısına yanıt
    rdr2yi çatır çatır oynarsın o diğer iki oyunu da öyle merak etme
  • Ozaman sorun yok

• FX 6100 ile Titan kullananları gördü bu forum. Hey gidi günler.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    meh hedef 4k 30 fps ise olabilir fx 6100'ün 30 fps çıkarabildiği oyunlar var (son star wars oyunu, borderlands 3, rdr 2 vs)

ama ac origins ve odysseyde kalbimi kırdı fx 6300. ama ben 3.8 ghz kullanıyordum. 4.5 ghza fişekleyince o oyunlarda da 30 fps üstüne çikiyormuş.

ha dersin titanla 30 fps oyun mu oynıcam. yine meh. 4k ekran ve 4k çözünürlüğü hedeflersen, b i de grafikleri ultra yaparsa, oldu sana xbox one x tarzında bir pc. kolu da taktın mı oldu

tabii tasvip etmiyorum. titana parası yeten işlemcisini de alır yanına herhalde no idea
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Bu mesaj silindi.
    5700xt ile kullanıyorum, bf5 dahil her oyunu sıkıntısız oynuyorum, sizin sisteminizde sıkıntı vardır.
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    napıyosun grafik ayarlarını kökleyince sıkıntısız oynamak mı oluyor? kaç fps alıyorsun? 120 fps stabil alabiliyor musun bari?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

5700xt ile kullanıyorum, bf5 dahil her oyunu sıkıntısız oynuyorum, sizin sisteminizde sıkıntı vardır.

Alıntıları Göster
    BF5 multide en düşük kaç fps ve cpu kullanımı alıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

napıyosun grafik ayarlarını kökleyince sıkıntısız oynamak mı oluyor? kaç fps alıyorsun? 120 fps stabil alabiliyor musun bari?
    Monitör 75 hz olduğu için, 120 fps'nin bir anlamı kalmıyor. Çözünürlük ise 2560x1080 üzerinden artı %140 çözünürlük ile çalışıyor. 75 fps akıcı bir şekilde oynuyorum.Söz konusu 1080p 144hz monitör ise onda ryzen2600 yeterli gelmez.

@Nak512

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 9 Şubat 2020; 19:58:36 >
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    En düşük fps değeri ve en yüksek işlemci kullanımını sormuştum.
  • Rektifier R kullanıcısına yanıt
    ayın 13 den itibaren epic kingdom come deliverance bu oyunu ve bsaka bir oyunu bedava vericek bilginize
  • biliyorum hocam ben zaten illegal şekilde 20saat oynamıştım ama şehirde zabıtalık görevindeyken fps yarıya inmişti o zaman bırakmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

En düşük fps değeri ve en yüksek işlemci kullanımını sormuştum.
    75 fps sabit oynuyorum, işlemci kullanımı 64 kişilik haritalarda bazı yerlerde %70 oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

75 fps sabit oynuyorum, işlemci kullanımı 64 kişilik haritalarda bazı yerlerde %70 oluyor.

Alıntıları Göster
    eh işte anla hesabı kitabı 80 90 fpsde %100 oluyor zaten

rx 570 ile competitive ayarlarda 100+ fps almak çok kolay

diğer bir deyile , 2600'ün rx 570'e darboğaz yapma hususu "senin sisteminde bir sıkıntı var" değil, "high refresh oyunculuk için çok da aman bir işlemci olmadığı" gerçeğine dönüşüyor. kendin de bizzat bun usöylemişsin. haliyle arkadaş darbopaz yağıyor dediğinde zaten bu tür bir durumu kastediyor.

senin yaptığın şey afedersin ama, atıyorum, elinde fx 8350 var, tüm oyunları 30 fpsye sabitleyip 4k yapıyorsun ultraya dayıyorsun, gpu da %90+ oluyor. darboğaz yok denebilir teknik olarak. sistemin hedeflenen fps'i buysa, sorun yok. ama gerçek anlamda bu ikilinin iyi bir kombo olmadığı da gerçek.

eğer 60/75 fpsyi kıstas kabul edersek koskoca forum neyin tartışmasını yapıyor ki?

--

bu arada monitörün 60 ya da 75 hz olması yüksek fpsnin ekmeğini yemene engel olmaz. ben de yıllarca 60 hz ekranda csgo oynadım. fpsyi 60'a sbitlemekle 250 fpsde oynamak arasında dağ kadar fark vardı. yani illa elimde bu monitör var, bu fpsyi veriyorsa iyidir demek garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 9 Şubat 2020; 20:41:17 >

• biliyorum hocam yakından takip ediyorum

ben zaten illegal şekilde 20saat oynamıştım ama şehirde zabıtalık görevindeyken fps yarıya inmişti o zaman bırakmıştım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 9 Şubat 2020; 21:21:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

FX 6100 ile Titan kullananları gördü bu forum. Hey gidi günler.
    :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

eh işte anla hesabı kitabı 80 90 fpsde %100 oluyor zaten

rx 570 ile competitive ayarlarda 100+ fps almak çok kolay

diğer bir deyile , 2600'ün rx 570'e darboğaz yapma hususu "senin sisteminde bir sıkıntı var" değil, "high refresh oyunculuk için çok da aman bir işlemci olmadığı" gerçeğine dönüşüyor. kendin de bizzat bun usöylemişsin. haliyle arkadaş darbopaz yağıyor dediğinde zaten bu tür bir durumu kastediyor.

senin yaptığın şey afedersin ama, atıyorum, elinde fx 8350 var, tüm oyunları 30 fpsye sabitleyip 4k yapıyorsun ultraya dayıyorsun, gpu da %90+ oluyor. darboğaz yok denebilir teknik olarak. sistemin hedeflenen fps'i buysa, sorun yok. ama gerçek anlamda bu ikilinin iyi bir kombo olmadığı da gerçek.

eğer 60/75 fpsyi kıstas kabul edersek koskoca forum neyin tartışmasını yapıyor ki?

--

bu arada monitörün 60 ya da 75 hz olması yüksek fpsnin ekmeğini yemene engel olmaz. ben de yıllarca 60 hz ekranda csgo oynadım. fpsyi 60'a sbitlemekle 250 fpsde oynamak arasında dağ kadar fark vardı. yani illa elimde bu monitör var, bu fpsyi veriyorsa iyidir demek garip

Alıntıları Göster
    Bf5 multiplayer zaten işlemci katili bir oyun, belki benim anlatım şeklim yanlış olabilir. Darboğaz derken neye göre darboğaz oluyor.Orda bir soru işareti var. 144 fps ise evet darboğaz yapıyor.İşlemci yetmiyor 64 kişilik haritalarda. 9600k'da bf5 multide %100'e dayanıyor.Youtubeda bunun baya bir örneği var.Diğer oyunlarda ise 5700xt ile yüksek fps de verebiliyor.Mesela forza horizon 4 benchmark.
    En iyi f/p  işlemci olabilir şuan alıyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.