Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

en iyi divx filmi hangi tel izletiyor??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
73
Cevap
0
Favori
1.514
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> en iyi divx filmi hangi tel izletiyor??
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1137 Mesaj
    6630 um çok iyi divx oynatırdı ama artık yok
    |
    |

Orijinalinden alıntı: Revolver40

quote:

Orijinalinden alıntı: KaFkAS_06

telefonuna divx programını yükle hepsi ayna gibi gösterir

Öyle değil beyler.. Yani hepsi gösterir ama bit hızı işlemciye göre değişir.
    Mesela 6600 110 mhz 112 kbps ye kadar oynatabiliyor
    6630 220 mhz. 512 yi bile oynatıyor.
    Biliyosunuz ki video/kbps, bir videonun saniyede aktardığı farklı görüntü birimidir.
    Görüntü ne kadar hızlı aktarılırsa, kristallik ve ufak hareketleri bile yakalama da o kadar net olur
    bu da demek oluyo ki 220 mhz s60 lar çok net oynatıyor

peki mpx in işlemcisi kaç mhz ve kaç bitte oynatır bilen var mı ?? 6600 ın işlemcisinden hızlı mı mpx200 ??
    |
    |

• Yüzbaşı
    631 Mesaj
    N-GAge qd onda ram bellek var çünki
    |
    |

Hiçbir konuda kimseyi kendine örnek alma...
    Çünkü en fazla onun kadar yükselirsin ama ondan daha iyi olamassın!
  • Yarbay
    3153 Mesaj
    quote:

Orijinalinden alıntı: desperado____

quote:

Orijinalinden alıntı: Revolver40

quote:

Orijinalinden alıntı: KaFkAS_06

telefonuna divx programını yükle hepsi ayna gibi gösterir

Öyle değil beyler.. Yani hepsi gösterir ama bit hızı işlemciye göre değişir.
    Mesela 6600 110 mhz 112 kbps ye kadar oynatabiliyor
    6630 220 mhz. 512 yi bile oynatıyor.
    Biliyosunuz ki video/kbps, bir videonun saniyede aktardığı farklı görüntü birimidir.
    Görüntü ne kadar hızlı aktarılırsa, kristallik ve ufak hareketleri bile yakalama da o kadar net olur
    bu da demek oluyo ki 220 mhz s60 lar çok net oynatıyor

peki mpx in işlemcisi kaç mhz ve kaç bitte oynatır bilen var mı ?? 6600 ın işlemcisinden hızlı mı mpx200 ??

6600 = 104 MHz
    mpx200 = 133 MHz işlemciye sahip.
    Bunlar da benchmarklar;
    http://www.jbenchmark.com/phonedetails.jsp?D=Nokia+6600
    http://www.jbenchmark.com/phonedetails.jsp?D=Motorola+MPx200

diğer tellerde hiç izleedim ama ben mpx ime pocket video programıyla film dönüştürüyorum. ekran çözünürlüğünü program benim tel.e uygun hale getiriyor, ses kalitesini de 44000 KHz, Stereo yapınca atlamadan, televizyon kalitesinde (karelenme hiç olmuyor) full screen görüntü ile ve CD kalitesinde ses ile çok rahat izliyorum. kulaklığı da takınca canavar oluyor uzun yolculuklarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 14 Ağustos 2005, 20:30:48 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    630 Mesaj
    133 mhz islemci var mpx200 de ve sanırım 6600 dan daha fazlaydı.bu bilgileri aldıgım forum su anda kapalı oldugu icin kontrol edemiyorum ama biliyorumki su anda en baba islemciye sahip telefon mpx220 cep bilgisayarlarını bile sollamıs durumda bu olcumlerin oldugu bir site vardı ama su anda ulasma imkanım yok
    |
    |

Mpx200 için modifiye pil bulunur!
  • Yarbay
    3153 Mesaj
    Mpx 220lerde kullanılan işlemci, Texas Instruments tarafından üretilen Dual Core ( çift çekirdek) mantığı ile çalışan bir mikro işlemci. Yani aslında aynı anda iki işlemci çalışıyor. Bir tanesi ARM926 (175 mhz) diğeri TI Digital Signal Processor (200 mhz) modeli. Bu işlemcilerin yanında java, video ve güvenlik konuları ile ilgili hızlandırıcılar da bulunuyor. İşlemcinin ortak hızı 205 mhz fakat bu karmaşık yapısı sayesinde 400 mhz hızında bir XScale işlemciden daha yüksek benchmark sonuçları elde ediyor ve daha üstün performans ile çalışıyor.

i-mate PDA2k; (400 MHz)
    http://www.jbenchmark.com/phonedetails.jsp?D=i-mate+PDA2k
    Motorola MPx220;
    http://www.jbenchmark.com/phonedetails.jsp?D=Motorola+MPx220
    |
    |

• Yarbay
    15277 Mesaj
    quote:

Orijinalinden alıntı: Ey11

Arkadaşlar k750i update edince divx gösteriyor ayrıca avi gösteriyor

Nasil oluyormus o anlatir misin arkadasim? Merak ettim.. Update edince DivX ve avi codec mi yukleniyor tele? Eger oyleyse bu mumkun degil ve salliyorsun derim..
    |
    |
    İşlemci: AMD FX 6300 @ 3.5/4.1 GHz Soket AM3+ // Anakart: MSI 990FXA-GD65 DDR3 1866 MHz Soket AM3+ // RAM 1: Kingston HyperX Savage 8 GB DDR3 1600 MHz CL9 // Ekran Kartı: Sapphire HD 5770 1 GB GDDR5 128 Bit DX 11 // Hard Disk 1: Seagate 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB // Hard Disk 2: Seagate 3.5" 500 GB SATA 3.0 16 MB // Harici Disk: Maxtor M3 1 TB USB 3.0 // Kasa: Dark Samurai 4 x USB MidT ATX (6 Fanlı) // PSU: Thermaltake Litepower 550 Watt V2 // Monitör: ViewSonic VX2363SMHL 23" Full HD 1920x1080 IPS 2 ms..

• Yarbay
    4530 Mesaj
    mpx serisi ayrı bişiy ya
    |
    |
    |
    |
    arkadaşlar saplantı bunlar, bnm de 3650 im varen nokia bir numara bundan başka telefon tanımam diodum, samsung e715 aldıımda da tekrar 3650 alcam öle telefon görmedim fln diodum hatta sx1 alınca bile nokia daha rahat en azından masraf çıkarmıo fln diodum ama mpx200 alınca nokia ya olan bütün saygı ve sevgimi yitirdim, siz de deneyin bence bir mpx
    |
    |

Şu bir gerçek ki hangi teli kullanırsan kullan divx'i önce yeniden boyutlandırman gerekcek. Bu işi yaparken mp4'e de çevirirsen olur sana K750i'de izlenebilecek film.

Filmlerde 64K - 262K ekran farkı çok belli oluyor. Bu yüzden telefon seçerken dikkat et derim.
    |
    |

Orijinalinden alıntı: blumx

Bence telefonda izlendikten sonra divx ve mp4'ün bir farkı yok. Küçücük ekranda 15fps ve 25fps farkını çok kolay anlayamazsın. Anlasanda rahatsız etmez.

Şu bir gerçek ki hangi teli kullanırsan kullan divx'i önce yeniden boyutlandırman gerekcek. Bu işi yaparken mp4'e de çevirirsen olur sana K750i'de izlenebilecek film.

Filmlerde 64K - 262K ekran farkı çok belli oluyor. Bu yüzden telefon seçerken dikkat et derim.

15 fps olan hangisi 25 fps olan hangisi ?
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orijinalinden alıntı: snsnc

evet k750i de var!
    |
    |
    |
    |
    6630 umda smartmovie yi kurduğumda motosikletli olan görüntüde takılma yapıyordu aynı şey mpx200 de çalışınca canavar gibin gösteriyor.

işlemci hızı elbette her zaman önemli ama asıl olan codec dir.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Intel i7 4790K MSI Z97A Gaming 7 MSI GTX 980 Gaming 4G G Skill 16 GB DDR3-1600 Dell S2716DG 27" 1ms 144Hz QHD G-Sync Dell P2414H 24" IPS Samsung 256 GB SSD 840 PRO Samsung 120 GB SSD 850 EVO WD 1 TB Black Seagate 2 TB Aerocool X Predator Kasa Noctua NH-D14 Fan Razer DeathAdder 2014 Mouse Logitech G510 Klavye Logitech G930 Kulaklık Razer Hammerhead Pro Kulaklık Logitech G27 Direksiyon Steam Link Steam Controller Xbox 360 Controller Logitech 3D Extreme Pro Creative Inspire 2500 2.1
    HTC Vive
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.