Şimdi Ara

En iyi çeken operatör? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
0
Favori
30.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üç aşağı bes yukarı artık hepsi aynı çekiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkcell ancak hic bir onemi yok rahatca konuşamadiktan sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

turkcell ancak hic bir onemi yok rahatca konuşamadiktan sonra

Turkcell iyi olabilir ama cok pahalı ve bunu herkes bıliyor
    Ve pahalı oldugunu bıle bıle kullananlar var hemde 34milyon (!)

• vodafone bazen kızdırsada beni her nekadar gavur malı olsada uygun oldugundan dolayı severek kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

Millet alışkanlıktan kullanıyor.

• Turkcell dir herhalde
  • valla benim cok onyargili arkadaslarin aveaya gecti hakkaten fark yokmus dediler.Hepside ellerinden telefon dusurmezler ayda 1000 dk konusan ve devamli net kullanan insanlar..

Ama vodafone hakkinda ayni seyleri soylemeyecegim..Bariz sekilde kesinitler olusuyor vodafoneda..

Bence turkcell>Avea>Vodafone. Hatta kirsal kesimde avea daha iyi 3g acisndan.
  • Bu Tcell çok çok pahalı lafı da atasözü olmuş agzınıza.. Çok pahalıyı bir açarmısınız ?

Kamudan Örnek verelim mesela.. Turkcell kamu 1000 + 1000 sms 40 TL Vodafone Kamu 1000 40 TL Avea 29 TL'ye 1000. Aveanın tek olayı zaten fiyat indirmek başka bir hikayesi yok. Ne olsa Tcell'in altına girecek başka bir şansı yok.

Tcell 19'a 300 veriyor Vodafone 21'e 500 Avea 19 TL'ye 500 veriyor..

Artık aradaki fark ÇOK PAHALI denecek bir seviyede değil.
  • tartışmasız turkcell adamların altyapı sağlam
  • Turkcell kesinlikle , avea da düz arazide 1 numara (sebep 1800gsm) en son vodafone. turkcel en kuytu köşede bile çekiyo hiç kazık filan demeyin yerli şirket oldugu için vergisi farklı, avea da duz arazide guzel çekiyor tek avantajı kamu hattı . Voda en vasat çekeni ses bile 5para etmez ama ön ödemeli gençlere en uygunu. [çekim kalitesi bolgeye gore değşir]
  • bencede vodafone ama zaten ögrenci oldugum için tek kullanma yanım sms paketlerı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptooth

Bu Tcell çok çok pahalı lafı da atasözü olmuş agzınıza.. Çok pahalıyı bir açarmısınız ?

Kamudan Örnek verelim mesela.. Turkcell kamu 1000 + 1000 sms 40 TL Vodafone Kamu 1000 40 TL Avea 29 TL'ye 1000. Aveanın tek olayı zaten fiyat indirmek başka bir hikayesi yok. Ne olsa Tcell'in altına girecek başka bir şansı yok.

Tcell 19'a 300 veriyor Vodafone 21'e 500 Avea 19 TL'ye 500 veriyor..

Artık aradaki fark ÇOK PAHALI denecek bir seviyede değil.

Avea 19 liraya 500 dk+1000 sms+1 gb internet veriyor

Bu durumda evet turkcel 19 liraya 300 dk vererek cok cok cok cok cok pahali ok

• Turkcell'in baz istasyonları avea ve vodafone toplamından fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

Turkcell'in baz istasyonları avea ve vodafone toplamından fazla.

Yanıldığınızı bilmenizi isterim.
    Gerçek rakamlar o tv de reklamlarda açıklananlar değil.
    Gerçegi öğrenmek için btk ya yazabilirsin. Cevap veriyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

Turkcell'in baz istasyonları avea ve vodafone toplamından fazla.

Yanıldığınızı bilmenizi isterim.
    Gerçek rakamlar o tv de reklamlarda açıklananlar değil.
    Gerçegi öğrenmek için btk ya yazabilirsin. Cevap veriyorlar.

tv'de izlemedim ama bakalım yolladım bekliyorum haberi :)
  • Avea kullanan biri olarak söylüyorum;

Yerin altındaki katlarda yada zemin katta çekmiyor. (Turkcellin 2 diş olsa da çektiğine şahidim)
    Bazı kuytu köşe binalarda çekmiyor.

Ama genel olarak çekiminden memnunum. Çok farklı bir durum olmadıkça avea çekiyor.

Bu açığını da fiyatlarla kapatıyor.
  • quote:

quote:

Ezberden konuşmayın lütfen. Evimde Turkcell dışında hiç bir hat çekmiyor. Vodafone ve Avea balkondayken bile işkence çektiriyorken turkcell evin en arka tarafında bile full çekiyor. sırf ucuz diye çekmeyen hat alıp işkence çekeceğime biraz daha fazla veririm evimin her yerinde konuşurum.

Ek olarak: Şu an yaşadığım yerdeki(evde kalmıyorum şu an) baz istasyonu problemi nedeniyle (çevredekiler baz istasyonunun kontatının yenilenmesini istememişler) Turkcell sadece GSM olarak çekiyor , Edge olarak kullanamıyorum. 1-2 sokak ileriden çekmeye başlıyor. İnternet paketi almıştım yalan oldu mesela, internete girebilmek için başka hat kullanacağım. Yani herkes ihtiyacına göre hat kullanıyor. Ben de mecburen 2 hat kullanacağım.

• Turkcellin çekim kalitesine sözüm yok ama fiyatları çok çok diğer tarifelere göre çok pahalı yani ona rağmen 59 liraya onun tarifesine verene kadar aveyaya veriyorsun 30 lira ama avea,turkcell yada vadefon kullanan arkadaşlarımız hepsi aynı yani bir fark yok diyorlar genelde ama turkcell sadece alt yapı sağlam ve her yerde sağlam çekmesidir.. İmkanları çok kısıtlı.
  • Arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum. 1998 den beridir cep telefonu kullanıyorum. Turkcell den Telsime bundan böyle sms gönderilebilecekmiş dediklerinde ne kadar şaşırmıştım hatırlıyorum. Nerelerden bu günlere geldik. 1998 te öğrenciydim Turkcell 532 li bir hattım vardı aylık 25 lira fatura gelirdi. Şimdi Avea da 23 lira ödüyorum. Ozamanlar 25 liraya zaten sadece çaldır kapat yapıyorduk zira 20 lira sabit ücret denen bişey vardı. Hazırkart çıktığında hazırkarttan hazırkarta dakikada 4 kontör giderdi, telsimi ararsan 10 kontör. 1 Kontör şimdinin parasıyla 20 kuruş falandı.
    16 yılda Turkcell de kullandım, Vodafone da, Avea da. Şuanda şehir merkezinde çalışıyorum ama yıllarca köyde çalıştım. Öğrencilik yıllarımda seyahatlerimde yollarda çekimi test ettim. Son 2 yıla kadar gerçekten Turkcell öndeydi, ancak son 2 yılda Vodafone ve Avea arayı kapattılar. Hatta çok enteresan yerlerde sadece Avea nın çektiğini gördüm. Sadece Vodafone un ve sadece Turkcell in çektiği yerlerde var tabiki. Ben size şunu öneririm; bulunduğunuz, hattı kullanacağınız bölgede 3 operatörde çekiyorsa boşa fazla para vermeye gerek yok, Avea kullanın. Tüm paket ve tarifelerde Avea kesinlikle hesaplı. Ama çekim sorunu yaşıyorsanız diğer 2 operatörde aynı, istediğinizi seçebilirsiniz. Vodafone daha çok ortada durmaya çalışıyor, Turkcell kadar fiyatı abartmıyor ama Avea kadar da düşürmüyor. Turkcell den ağzı yanan, Avea dan kaçan bana gelir diye orta yol stratejisi uyguluyor. İlk önceliğiniz hizmeti tam almak, ikinci önceliğiniz cebiniz olsun. Başkasının gazıyla şu çekmiyor bu çekmiyor demeleriyle hareket etmeyin, isme para vermeyin. Reklama bakmayın, bizzat test edip kullanın.

• Çekim kalitesi konusunda Avea doğal olarak diğerlerine göre geridedir. Baz istasyonu sayısı açısından geride değil ama kullandığı GSM 1800 teknolojisi yüzünden kapsama konusunda sıkıntı yaratıyor. GSM 1800 frekans bandı insan sağlığı açısından çok daha iyi ancak kapalı alanlarda sorun yaratıyor. Aslında teknik olarak GSM 1800 frekans bandı da daha yüksek salınım verebilir ama teknik olarak frekans dağılım aralığı kısıtlanmıştır.

Turkcell ve Vodafone devletin kendilerine sağladığı GSM 900 MHz tekeli sayesinde çok daha geniş kapsama alanı sunmaktalar. Bu frekans bandında salınım yüksektir ve baz istasyonu çıkış kuvveti de çok daha fazladır. Ayrıca frekans aralığı sebebiyle daha uzak noktalara ulaşabilir. Örnekle açıklarsak düz bir alanda tek bir baz istasyonu (önüne herhangi bir engel çıkmazsa) 100 KM kadar öteye sinyalini ulaştırabilir. (Tarla, bozkır gibi bina olmayan alanlarda teorik olarak)

Teknik detayları bir kenara atarsak AVM otoparklarında, zemin katlarda, dağlarda, ovalarda, tren istasyonlarında Turkcell ve Vodafone çok daha iyi kapsama alanı sunmaktadır. Avea'nın bu bölgeleri kapsayabilmesi için Vodafone ve Turkcell'in tek baz istasyonu yerleştirdiği bir bölgeye iki veya daha fazla baz istasyonu yerleştirmesi gerekiyor.

2G'de durum bu. Operatörlerin eşit olduğu tek alan 3G (aslında 3G+ ama 3G diyoruz) alanıdır. BU alanda A, B, C tipi lisanslar var ve Turkcell en iyiyiz diyor ama bunun bir önemi yok. Şu an 3 operatörde isterse aynı 3G kapsama alanına sahip olabilir. (Türkiye geneli aynı bölgelere baz istasyonu koyarlarsa)

Türkiye'de nüfusa göre kapsama alanı gerçekten çok yüksek. Avrupa'yı veya ABD'yi ele alırsak oradaki en iyi operatörler dahi bizim operatörler kadar yüksek kapsama alanı sunmuyorlar. Bizdeki denetleme kurulu olan BTK, neredeyse insan yaşayan her yerde kapsamayı zorunlu tuttuğu için çekim oranı oldukça yüksek. Avrupa veya ABD'de bu şekilde bir zorunluluk olmadığı için operatörler getirisi olmayan bölgelere yatırım yapmakta hevesli davranmıyorlar.

Uzun lafın kısası büyük şehirlerde eviniz rakım altı bir lakasyonda değilse Avea kullanılabilir. Evinizin lokasyonu kötüyse, çukur bir bölgedeyse, rakım altıysa, AVM otaparkları, metro istasyonları sizin için önemliyse Turkcell veya Vodafone kullanabilirsiniz.

Turkcell ve Vodafone şu an BTK verilerine göre aynı durumdalar. Biri daha iyiyim, öteki ben daha iyiyim diyorsa da bakmayın. Hangisi işinize geliyorsa onu kullanın.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.