Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
67
Favori
557.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çaykur filiz çayını az miktarda çaykur altınbaş çayıyla karıştırıyorum nefis oluyor herkese tavsiye ederim, biraz da kokulu olsun istiyorsanız 2-3 çay kaşığı tomurcuk çayı ilave edebilirsiniz
  • ssdsadas S kullanıcısına yanıt
    Hocam tesekkürler. Dün sizin listeden caykur tirebolu 42 si ile gizli bahce sallamayı demledim ve sahiden son zamanlarda hatta senelerde içtiğim en güzel cay oldu :) Bu 2 cayı da ilk defa denemis oldum ayrıca. Sasırdım. Lezzeti,kokusu,rengi tadı cok güzel olmus. Tavsan kanı rengi yaprak cay olmadan ilk defa bulabildim.

Ofcay hazine ye ne diyorsunuz bu arada?

Sizin listeyi kayıt aldım. Devamı olursa takipteyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremespecific -- 21 Mayıs 2017; 12:56:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen kış aldığım 500 gr ofçay hazineyi buhafta misafirlerime açtım. Fevkalade.

İçine biraz seylan çayı kattım.

Geçen yıl aldığım a101'e özel bir ilk hasat çayı vardı ondan da kattım.

Doğadan dı galiba.

Liptonun ilk hasat çayını beğenmiyorum.

Liptonda içeceğim tek çay siyah inci.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Seylan cayi hangisi oluyor? Lipton un bende siyah incisini tercih edecegim

• Seylan çayı: Namı değer KAÇAK çay.

http://www.caydukkani.com/siyah-caylar/seylan-cayilari

.

Bin de 900 gr siyah inci 18.90 tl.

Beta Taç yaprak da öneririm.

https://www.carrefoursa.com/d/beta-tea-tac-yaprak-1000-g

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Bunlardan hangisini almaliyiz :) Hepsi guzel sanirim

• İkincisi %50 indirime girdiğinde karadem ÂLÂ çayı da öneririm. a101

En iyi çay markası hangisi?

Seylan çayı:
    Ahmed tea, champion, beyce, beta vs alınabilir.
    Veya ucuz yollu bim-a101 tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 21 Mayıs 2017; 23:41:41 >
  • rica ederim hocam birilerine yardımcı olabildiysek ne mutlu bana
    beğendiğim çayların hepsini denemenizi öneririm sadece çaykur tirebolu 42 ile kalmayın
    ben doğadan gizli bahçe sallama çaylarını her zaman evde hazır bulundururum sabahları kahvaltıda leziz oluyor
    ofçay ürünlerini hiç denemedim,bundan sonrada kolay kolay çay testi yapacağımı sanmıyorum bence en iyi çayları zaten buldum bunlardan öte iyi çay olmaz bence ama arada ofçay,karali ve beta çaylarına bakabilirim
  • K4TL14M kullanıcısına yanıt
    ben buruk kelimesini acı diye biliyorum ve çayda acı iyi bişi değildir,her neyse ben bidahakine acı kelimesini kullanırım siz bildiğinizle devam edin

Ben de acı sevmem ama bu benim görüşüm değil tse standartı. Hem de en büyük puan burukluğa verilmiş.

En iyi çay markası hangisi?

• K4TL14M kullanıcısına yanıt
    hmm gerçekten ilginç,aslında bakılırsa çay tatlı bi gıda değil zaten dolayısıyla acıda denebilir onu kastediyor olabilir
  • türkiye çay cennetiyken neden yabancı marka çay içiyosunuz anlamadım sırf havalı olmak için lipton yazmayın türk malı çay için.
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    Lipton'un çayı da zaten Türk çayı hocam ama Seylan çayı, kaçak çay, İngiliz çayı Türk çayından kalite olarak farklı. Bu da direk olarak tadı etkiliyor. Bakın şu yazı ilginizi çekebilir:http://selimtuncer.blogspot.com.tr/2009/04/sri-lankal-bir-arkadasm-turkiyede-cay.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trallesli antemius -- 24 Mayıs 2017; 14:40:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşım tavsiye olarak lipton un siyah poşey çayı var bergamotlusu.Onunla birde sarı poşetli çaykur çayı. ikisini karıştırıyorum. inanılmaz bir tadı oluyor. normalde çay içmeyi severim ancak bunu keşfettikten sonra inanılmaz derecede fazla içmeye başladım. doyamıyorum içmeye. birde demlerken su inanılmaz önemli . normalde kocaeli de yaşıyorum ama rize de aldığım tat sudan dolayı bambaşka.
  • Çok methedilen Lipton Siyah İnci'yi denedim, tam bir fiyasko. Sanırım içinde Seylan çayı var, pakette herhangi bir ibare yok ama o tadı aldım. Reklam denen olgu o kadar etkili ki, kötü bir ürünü iyiymiş gibi sattırıyor...

Doğadan Gizli Bahçe'yi de ilk defa denedim ve gerçekten çok kaliteliymiş. Beta Taçyaprak ve Çaykur Altınbaş'la birlikte favori listeme ekliyorum. İçimi son derece yumuşak, hiç Seylan çayı eklemeden çok az bergamot ilavesiyle tüketiyorum.

• Haggard1963 kullanıcısına yanıt
    tesadüfen çayım bitiyodu mavi tirebolu 42 yi tekrar deneyeyim derken bulamadım markette mecburiyetten 2.kez lipton siyah inci aldım ve ilk tattığım siyah inci tadı değildi bu ikinciyi bende beğenmedim ama genede içilir vaziyette,sanırım toplanma zamanına göre tadı değişebiliyor

şampiyonlar ligi yapıyom yukarıdaki olumlu markaları,kendi aralarında eleme yapıp en iyi 2 çayı bulacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssdsadas -- 1 Haziran 2017; 3:22:46 >
  • Çayda başka tarihli pakette aynı tadı bulmak için boş yere çabalama. Her gün üretilen çay farklıdır birbirini tutmaz. Ama sadece aynı gün peşpeşe üretilen seriler aynı çaydır.
    Siyah İnci'de ciddi ciddi Seylan çayı tadı aldım. Yoğun dem falan yazıyor, bence karıştıtmışlar.

Sıralamam 1-Beta Taçyaprak, 2-Çaykur Altınbaş, 3-Doğadan Gizli Bahçe.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.