Şimdi Ara

En iyi berber konuşmayan berberdir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
10.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
132 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün süper bir berber buldum adam hiç muhabbet etmeden saçı kesti işi bitirdi.Adam saç kesimine konsantre oldu güzelde kesti.Başka berbere gidiyorsun sürekli goygoy okuyomusun çalışıyormusun, hangi takımlısın, nerelisin filan.napacaksın kardeşim sana goygoya gelmedim.Sen saçı güzel kes kafi

• Ona karakter değişmesi demeyelim,

Nabza göre şerbet vermek diyelim, meslek onu gerektiyor çünkü, öyle yapmasa müşteri çevresi olmaz :)

Yani aslında bu bi yetenektir.Bu yeteneği ne kadar gelişmişse o kadar çok müşteri kitlesi oluyor.

Tabi bazı ağzına girecek kadar yılışık berberler de var, onu da 'evet - hayır' gibi kısa cevaplar vererek hizaya getirebilirsiniz :)
    İşin emek boyutuna herhangi bir saygısızlık etmek istemiyorum ama arkadaş İstanbul'da bir mahalle berberim vardı, birde pederin arkadaşı başka yerden de kestiremezdik lise-ortaokul döneminde, yahu herif abartmıyorum 2-2.30 saat süren tıraşlar yapıyordu.

Sigara içmeye gidiyor, yemek söylüyor, çay koyuyor, şarkı söylüyor, maç açıyor, karı kızla konuşuyor, sana bilgisayarını tamir ettiriyor. Birde yakın aile dostu, babanın arkadaşı falan olunca müşteri gözüyle de bakmıyor sana, e rahat oluyor bayağı bayağı... Öffff ne günlerdi ya.

Üniversiteye gelip ilk tıraşımı 20-25 dakika içinde saç sakal dahil olduktan sonra hayatımın unutulmaz şoklarından birini yaşamıştım.

Adam travma yaşatmış resmen bize, kardeşlerimle istişare ederdik, yarın berberdeyiz, zamanı nasıl geçirsek ne yapsak, nasıl kurtuluruz vs vs bildiğin o 2 saatlere mental olarak hazırlanıyorduk

Bundan sonra soru soran berbere "hmm" "hıhım" "hıhıhı" "hııı" sesleri dışında cevap ve yanıt vermeyerek en az sürede oradan ayrılmaya çalışıyorum. Zira hızlı tıraş kadar tatlı bir şey yok.

Günümün yarısı berber koltuğunda geçiyordu ya, adamın hayatını adamdan daha iyi biliyorduk, boşandığı karılarının ismini biz hatırlatıyorduk
  • benim bir berberim var müşterisinden müşterisine karakteri değişiyor adamın :D
    bir bakıyorum gs li bir bakıyorum fenerli bir bakıyorum beşiktaşlı bir bakıyorum muhafazakar bir bakıyorum çapkın xD
  • bana hiçbir berber soru sormuyor iğreniyorlar zaten bir an önce bitsin de yollayayım şu malı kafasındalar

hatta berber yakışıklı çocuk deyip dalga geçmişti resmen gelme lan buraya artık demişti ama inadına GİDECEĞİM KESECEKSİN LAN BU SAÇI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-E-K- -- 23 Ocak 2019; 12:8:48 >
  • Birde değdiriyorlar bazen, tırsmıyor değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Berberde sıra beklerken yapılan muhabbet güzel oluyor

• geç saatlerde gidince adamın yüzü düşüyor birde... Müşteri bolken yüzüne bakmıyor ama yokluk anında "abi hoşgeldin, çay ikram edelim mi" gibi durumlar oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

benim bir berberim var müşterisinden müşterisine karakteri değişiyor adamın :D
    bir bakıyorum gs li bir bakıyorum fenerli bir bakıyorum beşiktaşlı bir bakıyorum muhafazakar bir bakıyorum çapkın xD
    hll
  • R3DROS3V3RTIGO R kullanıcısına yanıt
    Ona karakter değişmesi demeyelim,

Nabza göre şerbet vermek diyelim, meslek onu gerektiyor çünkü, öyle yapmasa müşteri çevresi olmaz :)

Yani aslında bu bi yetenektir.Bu yeteneği ne kadar gelişmişse o kadar çok müşteri kitlesi oluyor.

Tabi bazı ağzına girecek kadar yılışık berberler de var, onu da 'evet - hayır' gibi kısa cevaplar vererek hizaya getirebilirsiniz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Ona karakter değişmesi demeyelim,

dediğin gibi böyle yapa yapa mahalledeki en popüler berber oldu

ne zaman gitsem sıra var :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Dumura Uğrayamayan Adam

Birde değdiriyorlar bazen, tırsmıyor değilim
    Aynen yw,bazıları yapıştırıyo da :D

Bi keresinde 17/18 yaşında biri traş ederken sol koluma değdirip duruyodu, ben de buna "kolumu deleceksin" diye güldüm, çocuk utancından kıpkırmızı oldu, artık her gittiiğimde 10 cm uzak tutuyo :)

• Aferim lan arap sevici nadirde olsa mantikli bi konu acmisin
    Berberin örtüsünün altindan kizlara meşaz yazabiliyon mu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi berber bulmak onemli, ben Bukres te turk berberimi buldum 5 yildir gidiyorum delikanli adamlar bazen disari cikiyoruz, kesim bitince musteri yoksa 1 saat oturup muhabbet ediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

Iyi berber bulmak onemli, ben Bukres te turk berberimi buldum 5 yildir gidiyorum delikanli adamlar bazen disari cikiyoruz, kesim bitince musteri yoksa 1 saat oturup muhabbet ediyoruz.
    Hocam yurt dışındakiler de berbere gidiyor mu gerçekten?
  • Şu okuyor musun diye soru soranlara hastayım

Sanki öğrenince kantın transdantal diyalektiğinin hangi kritiğe dahil olduğunu soracaklar
  • Bu zamana kadar hiç bir berberim çok konuşkan da olmadı dayamadı da. Acaba bir şeyler mi kaçırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DE6A5ECA

Hocam yurt dışındakiler de berbere gidiyor mu gerçekten?

Alıntıları Göster
    Asla hocam o da bizim ayibimiz. Normalde devlet havadan jetle gezip bicak firlatip sac trasi yapiyor ama ben daha kaydolmadim.
  • T-E-K- kullanıcısına yanıt
    Hocam fotoğrafınızı bana özelden yollar mısınız?Çok merak ettim tipinizi.Bu kadar yıkıklıkta olmaz ki amonyum kobalt.
  • bir berber bir berbere sonra hepsi uşağa

• sırf bu yüzden berbere gitmeyi bıraktım, kendim kesiyorum şarjlı makine ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

Asla hocam o da bizim ayibimiz. Normalde devlet havadan jetle gezip bicak firlatip sac trasi yapiyor ama ben daha kaydolmadim.

Alıntıları Göster
    aynı espriyi yurtdışında yapsan millet kahkahayla güler burada mimiğim oynamadı

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.