Şimdi Ara

En iyi Age of Empires Stratejisi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim stratejim age of kingsde şuydu: Turkleri seçiyordum ve castle age e kadar savunma yapıyordum. Sonra

*****I_n_I******I_n_I************
    ******JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ***********
    **KKK**JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ**KKK*****
    ****KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK*******

I_n_I : Catapract yada Cannon
    K : Knigt yada turevleri
    J yeniçeri

orduyu şekildeki gibi yerleştirince Zafer kaçınlmaz oluyordu. Ama Age of Conquers de ise turkler yavaş kalmaya başladı. Ne yaprsam yapayım ilk çağ atlayan ben olamıyordum. Burdada gercekten spanishler mukemmel bir seçimdi. Hele Equiterdı sanırım atlı tufekli askerler le beraber knightler ardınada canonlar başarıyı kaçınılmaz yapıyordu.

Burdaki en buyuk sorunda rush yememek ...

Bu benimkiydi peki ya Sizin stratejileriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balakgazi -- 8 Şubat 2005, 11:30:09 >

• yok mu sizin stratejiniz?
  • walla o kadar uzun zamandır oynamadımki aklımda strateji filan kalmadı
    artık kısmetse AOF III e düşünürüz bişeyler
  • age of 2'de çok güzel stratejilerim var.ama be denizde savaşmayı daha çok seviyorum

**************jjjjjjjjjjj******0000000000000*******
    ********LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL*************

j:galionlar
    L:ispanyol canonu
    0:intaharcı gemiler

• *:deniz

denizi unutmuşum yaw
  • intiharcı gemileri niye arkana koyuyorsunki..

Birde multiplayerda oyunun başında hep bir yerden yukleniipp adamı oraya kenetliyorsun. SSonra sadece atlılarla arkdan yada yandan direk koye ve sadece köylülere saldırıyorsun.. Bide biirinden duymuştum ama denemedim hiç surekli tower yaparak ilerliyorsun ve adamı towera boguyorsun.

Yokmu kullandıgınız guzel stratejiler.. Multiplayerda kullanmak için mukemmel..
  • ben o tarz seylerden nefret ederim ve bu strateji bile deil üstelik(oynamayı bilmeyen bir grup insanın paso aynı şeyi yapması cok salakça bişi)

***ppppppppppppppppppppppppppppp***
    ***llllllllllllllllllllllllltr tr tr tr trllllllllllllllllllllll***
    with -FRANKS-
    son çağdaki taktiğim;
    p:paladin
    l:longswordsmen
    tr:trebuchet

saldırıda en güçlü ülke franklar ama savunmada en güçsüz 2. ülkede frank'lar
    paladinleri 232 health:'e sahip olabiliyo
  • en iyi millet türkler yeniçerileri çok iyi kullanman ve topçuların +2 range avantajını kullanmanız lazım savunmada eniyi birim ise topçu kuleleri. en kötüsüde rush yemek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tahamanav

en iyi millet türkler yeniçerileri çok iyi kullanman ve topçuların +2 range avantajını kullanmanız lazım savunmada eniyi birim ise topçu kuleleri. en kötüsüde rush yemek.

Gerçekten age of kings de turkler çok avantajlıydı. Ama oyunda bence en öenmli birlik paladinler kocaman bir paldin ordun olsun hiç birşey onunde duramıyor. Yada dusmanın iyi bir paladin ordusu varsa dayanamıyorsun. Türkler paladin yapamıyor varmı boyle saçmalık Turkler at üstünde buyumuş at ustunde olmuşken. Birde Conquersle beraber çağ atlamakta turkler yavaş klaıyor. Turkleri alıp ta diğer ırklardan once cağ atlayamıyorum. Ama ispanyollar ve ingilizlerle cag atlayıp dusmana hızlı bir baskın yapabiliyorsunuz.

Normalde bilgisayarla oynarken herhangi bir sorun çıkmıyor onun saldırı stratejisi belli ama multiplayerda karşında bir insan varken hel buda akıllı bir insansa oyun mukemmel oluyor. Surekli yeni taktikler geliştirip surekli tetikte olman gerekiyor.

işte ben boyle stratejler soruyorumm... Yokmu ben bu işi gercekten biliyorum diyen arkadaşlar ve stratejilerini paylaşmak isteyenler..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.