Şimdi Ara

En iyi 10 aktif koç (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: Odinn#21

Yalnız Doc Rivers'ın Rick Adelman'dan daha iyi bir koç olduğunu iddia etmesi çok zor bence be...

bana kalsa doc rivers'ın ilk 10'da olduğunu iddia etmek zor
  • quote:

Yalnız Doc Rivers'ın Rick Adelman'dan daha iyi bir koç olduğunu iddia etmesi çok zor bence be...

"eğer ncaa'ın küçük division'larından bir takımdan geliyorsanız, sadece orada olmakla yetinerek mutlu olmanız gerektiği düşünülüyor nba'de. bu yüzden nba anılarım iyi ama o kadar da iyi değil. biz blazers'tayken yedek takım o yıldızlar topluluğu ilk 5'i her idmanda paramparça ederdik. ama koç rick adelman birçok kişiye büyük haksızlıklar yaptı. şimdi nba'de başarılı olmaya çalışıyor ama başaramayacak çünkü yaptığınız haksızlıklar gelir sizi bulur"
    lamont strothers

Bilmiyorum; Adelman'ı pek sevmem ben.Gerek bunlar gerek Petrovic'i garbage time oyuncusu haline getirmesi.Ama Sacramento döneminin hatrı çok büyük...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cellar Door

quote:

"eğer ncaa'ın küçük division'larından bir takımdan geliyorsanız, sadece orada olmakla yetinerek mutlu olmanız gerektiği düşünülüyor nba'de. bu yüzden nba anılarım iyi ama o kadar da iyi değil. biz blazers'tayken yedek takım o yıldızlar topluluğu ilk 5'i her idmanda paramparça ederdik. ama koç rick adelman birçok kişiye büyük haksızlıklar yaptı. şimdi nba'de başarılı olmaya çalışıyor ama başaramayacak çünkü yaptığınız haksızlıklar gelir sizi bulur"
    lamont strothers

Bilmiyorum; Adelman'ı pek sevmem ben.Gerek bunlar gerek Petrovic'i garbage time oyuncusu haline getirmesi.Ama Sacramento döneminin hatrı çok büyük...

Ben bu tarz yaklaşımları sevmiyorum koçlar hakkında. Larry Brown mesela. Eski kafalı koçların bile atasıdır. Ama gel gör ki adam NBA tarihinin en iyi 10 koçundan 1i.

Ayrıca adamın lafını eleştirmeye hiç başlamayayım bile. Saçma çünkü. Drexler'ın yerine mi başlamak istermiş ilk 5te? Porter'ın mı?..

• Tom Thibodeau son iki yıldır hak ettiğini alamıyor. Listelere girememesine anlam veremedim bir türlü. Çok iyi savunma yapan bir takımla, hücumda kısıtlı yeteneklerine rağmen bir takımın ne derecede üst düzey basketbol oynayabileceğini herkese gösterdi. Bulls'da müthiş bir takım kimyası oluşturdu. Geçen sezon şampiyon olan Miami'yi eleyebilecek tek takımdı Bulls. Rose'un beklenmedik sakatlığı takımı tamamen etkileyince erken havlu attılar.

Rotasyonu iyi ayarlamadığını ben de biliyorum. Belki de kısıtlı rotasyon kullanmasının sebebi sezonu 1.sırada bitirerek saha avantajını Miami'den almasıdır. Fakat bu durum yaptığı diğer işleri, hem de nba'in birçok koçundan daha iyi yaptığı önemli işlerin görmezden gelinmesine izin vermemeli.

Sözleşmesini de 4 sene uzattı zaten. Eminim güzel günleri tekrar görecek Chicago halkı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trybskts

Büyük oyunculara koçluk eden oyunculara gömmeyi deneme istersen. Mantıksız zira.
    Şampiyonluk senelerinde;
    Phil Jackson, Jordan-Shaq-Kobe-Pippen'a koçluk yaptı.
    Pat Riley, Magic-Kareem-Worthy-Wade-Shaq'a koçluk yaptı.
    Red Auerbach, Russell-Jones-Havlicek'e koçluk yaptı.
    Gregg Popovich, Duncan-Amiral'e koçluk yaptı.
    Billy Cunningham, Moses-Erving'e koçluk yaptı.
    Red Holzman, Reed-Frazier'a koçluk yaptı.
    KC Jones, Bird-McHale-Parish'e koçluk yaptı.
    Rudy Tomjanovich, Hakeem-Drexler'a koçluk yaptı.

Böyle mantık mı olur. Tamam, Spo nispeten ezik görünümlü bir karakter. P-Jax'in Kobe'ye bağırdığı gibi LeBron'a bağıramaz belki özellikle 2011'de o takımın Chicago'yu o şekilde benzetmesinde LeBron kadar büyük bir faktördü mesela. Yaptığı ayarlamalar iyi koçlar arasında saydığın Thibodeau'yu maymuna çevirdi. Adam gerekli koçluğu sergiliyor.

NBA'deki koçluk standardının yerlerde olduğuna katılırım. Pop 10 üzerinden 10 ise, Spo 7 edebilecek, NBA'deki şu anki durumda kalburüstü sayılabilecek bir koçtur. Ben de çok iyi bir koç olduğunu düşünmüyorum. Ama eleştirmiş olmak için böyle mantığa sığmayan eleştiriler getirmeyin.

Büyük oyuncuları koçluk yapan kötü diye bişey demedim ki.Sadece Spoelstra'dan bahsediyorum , millet ilk 10a yazmış da o yüzden.Elinde diğer bir çok takıma göre daha üstün bi kadro varken rakip takımı yenmek mi büyük koçluk yaratıyor ? LeBron zaten tek başına takım , o karakterini ortaya koyduğu zaman takım kazanıyor genelde.Takımı Spoelstra'dan çok LeBron yönetiyor , hepsini geçtim isterse çok iyi bi taktisyen olsun(ki kesinlikle değil , kesinlikle...) yine de bu karakteriyle , duruşuyla , takımın ona koç olarak bakışıyla , büyük koç sınıfına giremez.

Kendin bile fazla beğenmiyorsun işte ne fark var.Ben biraz daha vasat oldugunu söylüyorum sadece , ki öyle.Miami'den sonra bi takıma giderse bi de orda izleriz.Bu arada avrupayı takip etmediğin için iyi koç kavramı sana göre değişik olabilir , ama yukarıda marophat'ın da dediği gibi , koç dediğin farkını avrupada koyuyor.Şu an Spoelstra'yı alıp bi orta seviye Euroleague takımının başına koysan , vasatı geçemez.

• Chicago-Miami serisinde Spoelstra ne yapti Allah askina ya? O serideki her maci en az 3-4 kere izlemisimdir o seride son 1-2 dakikaya gitmeyen tek mac Chicago'nun kazandigi ilk macti. O mactada fark olmasinin sebebi Spoelstra ilk macta kisa rotasyona gitmisti ve reboundlarda ezildikleri icin fark yemisti Miami. Geri kalan maclarda tekrar uzun rotasyona dondu zaten normal olani da buydu. Yani serinin kaderini etkileyen en onemli karari aslinda hatasindan donmek oldu.

O seride dedigim gibi ilk mac disinda her mac son 1-2 dakikaya geldi. Hatta 1-2 macta Chicago son 1-2 dakikaya farkla onde girmesine ragmen Miami geri gelip kazanmisti. Deng'in ve ozellikle Rose'un son dakikalarda sivamasi ve Miami'de de Lebron ve Wade'in gaza gelip 3lukler basket faulleri olmasa o seri 4-1 bitmezdi. O galibiyetler icin Lebron ve Wade mi Spoelstra'ya tesekkur etmeli yoksa Spoelstra Wade ve Lebron gibi 2 superstara sahip oldugu icin yatip kalkip dua mi etmeli?

Spoelstra su an ligdeki koclarin seviyesi vasat oldugu icin su an orta seviye bir koctur ancak kesinlikle Thibs ile kiyaslamam bile. Spoelstra Lebron ve Wade gibi oyuncularin oyununa ne katmis Allah askina? Ilk sezon hic bir oyun olmadan Wade ve Lebron'a siz cikin istediginizi yapin diyen Spoelstra'dan bahsetmiyor muyuz? Playofflarda verdigi kotu kararlar iyi kararlardan daha cok. Dallas'a karsi tamam Lebron falan sivamisti ama Rick Carlisle'in Spoelstra'yi nasil rezil ettigini de gorduk.

Su an ligde Thibs'den iyi olan cok az koc var. Chicago ile ilk sezonunda ligi 1. sirada bitiren, gecen sezon Rose, Deng, Rip gibi oyuncular o kadar mac kacirmasina ragmen yine ligi birinci sirada tamamlayan, bu sene takima o kadar yeni oyuncu katilmasina ragmen hala cok iyi basketbol oynatan bir koctan bahsediyoruz. Oncelikle Boston olmak uzere NBA'de bir cok takim Thibs'in cikardigi defansif taktikleri uyguluyor. Boston'in sampiyon oldugu sene cikan belgesellerini izleyin orda Doc Rivers kedni soyluyor defansi tamamen Thibs'e emanet ettik diye.

Rotasyon konusunda da sadece SF de sorun vardi o da ilginc bir sekilde Deng'i cok fazla oynattigi icin. Gerci bunu anlayabiliyorum cunku Deng gibi hem defansi hem hucumu kontrol eden oyuncular nadir geliyor. Onun disinda guard ve uzun rotasyonunda sorunlu degil hatta cok iyi. Soyle soyleyebilirim ki Thibs'in en sevdigim yani formayi hakedene vermesidir. Eger bir oyuncu kotu oynuyorsa ve benchde o oyuncudan daha iyi oynayabilecek bir oyuncu varsa ismine cismine bakmadan o benchdekini oyuna sokmustur her zaman. Ben cok mac izledim Thibs'in 4. ceyrekte ana oyunculari olan Boozer ve Noah'i kenara cekip Omer ve Taj'i oynattigi. Aynisini Rose ve Rip'e de yapti.

Thibs reyize laf yok. Kariyeri bittiginde NBA tarihinin en iyi koclarindan biri olacaktir. Simdiden bile NBA'in tarihine adini yazdirdi aslinda. Adam NBA'de oynanan defans sistemini degistirdi/gelistirdi resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChicagoBound -- 7 Kasım 2012; 23:59:43 >

• quote:

quote:

lamont strothers

Vay anasını ya alintilanan sözün sahibini hatırlayan var mı? 90'li yillarda dacka formasi giyen William lamont strothers :) Akın goksu'nun hbb'de basket macları anlattığı yillar :) ismi cok hoşuma giderdi bu elemanın :) o da portland'in ekmegini yemiş meger vaktinde.

Bu arada adelman konusunda ben de Cellar Door ile aynı düşünüyorum. Bir portland'li olarak o takımın bir şampiyonluk kazanacak güçte olduğunu düşünmüşümdür hep. Tabi petrovic olayı da var. Tüm bunların yanında 2000'lerin basindaki sacto'nun izlediğim en keyifli takım olduğu gercegi de var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: drexler22

quote:

quote:

lamont strothers

Vay anasını ya alintilanan sözün sahibini hatırlayan var mı? 90'li yillarda dacka formasi giyen William lamont strothers :) Akın goksu'nun hbb'de basket macları anlattığı yillar :) ismi cok hoşuma giderdi bu elemanın :) o da portland'in ekmegini yemiş meger vaktinde.

Bu arada adelman konusunda ben de Cellar Door ile aynı düşünüyorum. Bir portland'li olarak o takımın bir şampiyonluk kazanacak güçte olduğunu düşünmüşümdür hep. Tabi petrovic olayı da var. Tüm bunların yanında 2000'lerin basindaki sacto'nun izlediğim en keyifli takım olduğu gercegi de var

Aynen usta.90ların ortaları.Biraz sıkıntılı bir arkadaştı diye hatırlıyorum.

@Odinn#21
    Kendi kafama göre sallıyorum bişeyler yahu.Herife kıllandığım için ilk 5e koymayı kendime yediremedim; durum budur yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: drexler22

quote:

quote:

lamont strothers

1989'da Magic ve Riley'nin ortak şekilde sahip olduğumuz en iyi Lakers takımı dediği takıma elendiler.
    1990'da finallerde Bad Boys Pistons'a yenildiler.
    1991'de konferans finallerinde Magic'e kaybettiler.
    1992'de finallerde Jordan'a kaybettiler.

Şöyle rakiplerine bakınca Portland'ın bir şey kazanması gerekirdi tarzında bir laf biraz sert. Kazanabilirlerdi belki 1 tane ı-ıh.

• Hazırlanın yakında zirveyi devralmak için Zen Master dönüyor
  • Güncelleyelim. Hem de muhabbet dönsün.

1- Gregg Popovich
    2- Brad Stevens
    3- Doc Rivers
    4- Steve Kerr
    5- Erik Spoelstra
    6- Rick Carlisle
    7- Mike Budenholzer
    8- Quin Snyder
    9- Nick Nurse
    10- Mike D'Antoni
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.