Şimdi Ara

En Fazla 4500 Liralık Performaslı Bilgisayar Tavsiyesi (ASUS G550JK vs Lenovo Y50)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. En fazla 4500 lira bütçem var (daha az olursa daha iyi olur). Aşağıdaki özelliklere sahip bir laptop arıyorum.

Ekran kalitesi iyi olsun. Saatlerce bilgisayar başında çalışmam gerekiyor.
    Kullandığım yüksek performans gerektiren programlar var. O yüzden performans çok önemli ama oyun oynamıyorum.
    Bilgisayarı yanımda çok fazla dolaştırıyorum. Kasa sağlam olsa ve hafif olsa çok iyi olur.
    Bir de şart değil ama SSD bir makine alırsam yanına (CD-ROM'una) hdd takmayı planlıyorum.

ASUS G550JK nasıldır sizce bu ihtiyaçları karşılar mı? Ya da Lenovo Y50? Bunların dışında Toshiba'nın da modelleri iyi diye biliyorum.

Tavsiye verebilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakb -- 25 Aralık 2015; 10:49:33 >

• Arkadaşlar ASUS alacağım gibi görünüyor ama hem kasası sağlam değil gibi hem de ekran kartına boşa para vermiş gibi olacağım. Daha iyi bir tavsiyesi olan varsa çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakb

Arkadaşlar ASUS alacağım gibi görünüyor ama hem kasası sağlam değil gibi hem de ekran kartına boşa para vermiş gibi olacağım. Daha iyi bir tavsiyesi olan varsa çok makbule geçer.

asus alacaksan ve oyun merakın yoksa G serisi değil N serisi al.

N serisinin http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-n551vw-cn007t-notebook-pmu348608 modeli var. işlemcisi ve ekran kartı çok iyi.Eğer yüksek performans gerektiren programlar kullanacaksan zaten bu ikisinin iyi olması şart. Kasa metal soğutma hususunda iyi ve plastik kasalara göre çok daha dayanıklı.

• AKTeknisyen A kullanıcısına yanıt
    Evet N sersini biliyorum gerçekten oldukça performansı yüksek. Linkini verdiğin modelde hem ssd hem hdd olması da ayrıca iyi. Tek eksiği ramin 8GB olması ama ona da takviye yaparım. Ama bana sanki metal kasa plastik kasaya göre daha hassas gibi geliyor. Bilgisayarla çok fazla yolculuk yapıyorum bir yerlere çarptıkça sağı solu eğilir. Lenovo mu alsam diye düşünmem biraz ondan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakb -- 28 Aralık 2015; 1:17:17 >
  • quote:

Evet N sersini biliyorum gerçekten oldukça performansı yüksek. Linkini verdiğin modelde hem ssd hem hdd olması da ayrıca iyi. Tek eksiği ramin 8GB olması ama ona da takviye yaparım. Ama bana sanki metal kasa plastik kasaya göre daha hassas gibi geliyor. Bilgisayarla çok fazla yolculuk yapıyorum bir yerlere çarptıkça sağı solu eğilir. Lenovo mu alsam diye düşünmem biraz ondan.

Metali eğecek kadar sert çarparsan , o hızda plastik ya kırılır yada çatlar.Ayrıca uzun vadede plastik gevrer ve bu gevreme neticesinde hem dayanıklılığı gider hemde kendi kendine çatlama olasılığı artar.Hepsinde olur demiyorum ama bu olasılık metalden daha yüksek.

Bilgisayarı darbeden koruyacaksan ona göre çanta alman lazım. Çantan çok iyi değilse metalde olsa plastikte olsa darbeyi direkt alır bilgisayar.artık darbe alış biçimine göre gerisi şans.Ben yolculuklar esnasında (uçakta dahil) yanıma alıyorum bilgisayarı.Eğer bagaj olarak verirsen titanyum olsa bizim ülkemizde yine zarar verirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKTeknisyen

quote:

Metali eğecek kadar sert çarparsan , o hızda plastik ya kırılır yada çatlar.Ayrıca uzun vadede plastik gevrer ve bu gevreme neticesinde hem dayanıklılığı gider hemde kendi kendine çatlama olasılığı artar.Hepsinde olur demiyorum ama bu olasılık metalden daha yüksek.

Bilgisayarı darbeden koruyacaksan ona göre çanta alman lazım. Çantan çok iyi değilse metalde olsa plastikte olsa darbeyi direkt alır bilgisayar.artık darbe alış biçimine göre gerisi şans.Ben yolculuklar esnasında (uçakta dahil) yanıma alıyorum bilgisayarı.Eğer bagaj olarak verirsen titanyum olsa bizim ülkemizde yine zarar verirler.

MSI GE62 alacağım galiba. i7-5700HQ işlemcisi var. Diğer özellikleri de iyi.

http://www.sanalmarketim.com/msi-ge62-2qc606xtr-apache-core-i75700hq-8gb-128gb-ssd-1tb-gtx960m-156-full-hd-freedos-ekstra-hediyeli/p_62594/

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AKTeknisyen

quote:

MSI GE62 alacağım galiba. i7-5700HQ işlemcisi var. Diğer özellikleri de iyi.

http://www.sanalmarketim.com/msi-ge62-2qc606xtr-apache-core-i75700hq-8gb-128gb-ssd-1tb-gtx960m-156-full-hd-freedos-ekstra-hediyeli/p_62594/

Hayırlı olsun.

Free dos olması haricinde çok güzel bilgisayar.Yalnız işletim sistemi için para vermek yada kaçak kullanmak zorunda kalma :)

• AKTeknisyen A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, işletim sistemi lisansım var zaten. Korsana hayır :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.