Şimdi Ara

Emniyet Şeridi'ne girdim ceza gelir mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar uçağa yetişmem gerekiyordu arabada Havalimanı'ndan liralikta 5 dakika emniyet Şeridi'ne girdim ılerde polis varmış tekrar normal seride geçtim polis durdurmadı ama elindeki kağıda plakayı yazdı arkadan ceza gelir mı gelirse ne kadar gelir

• 650 tl cezaya hazır ol
  • Yolun o bölümü, acelesi olan insanların gitmesi için yapılmadı.. Acelen varsa erken çıksaydın o trafiğe..

Hak etmişsin, iyi olmuş, görmüşler yazmışlar..

Umarım sağlam ceza gelir de, bir dahaki sefere erken çıkmayı denersin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Yolun o bölümü, acelesi olan insanların gitmesi için yapılmadı.. Acelen varsa erken çıksaydın o trafiğe..

Hak etmişsin, iyi olmuş, görmüşler yazmışlar..

Umarım sağlam ceza gelir de, bir dahaki sefere erken çıkmayı denersin...

Nick konu uyumu
  • Yok be dostum.

Sorarlarsa acelem vardi dersin.

Kimse takmiyor zaten
  • Obama_TR kullanıcısına yanıt
    Hocam senin acelen varmis nasilki hizli gitmek icin girmissin,650 tllik cezada sana APS'ile eline ulastirirlar kanimca..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paco-De Lucia

Hocam senin acelen varmis nasilki hizli gitmek icin girmissin,650 tllik cezada sana APS'ile eline ulastirirlar kanimca..
    650 TL ayırın kenara şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

650 TL ayırın kenara şimdiden

Alıntıları Göster
    650TL lik bir zaman kazandırdı size.

Karttan gider 650TL hayırlı olsun şimdiden.

Ben olsam polisi görünce yakardım dörtleri durup Akü vs. kontrol eder.

Gider polislere Abi su ve ya yağ var mı? derdim.

Tabi genelde emniyet şeridinde giren insanlar bunu da düşünemiyor benden böyle insanlara bir taktik 650TL'den yırtarsınız.

Tabi aklı olan emniyet şeridine girmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 23 Kasım 2014; 14:15:45 >
  • Her acelesi olan emniyet şeridine girerse işimiz var...
  • Istanbullu degilim bu kadar trafikte bekleyeceğimi düşünemedim zaten 6 da olan ucak icin 3 de yola çıktım ama yinede gec kalıyordum onun icin girdik o serite yoksa bizde biliyoruz girilmeyecegini uçağı kaçırsak 2 milyarlik bilet yanıyordu yani onun icin oyle bisey yaptık burda gelip ohh iyi olmus felan diye konuşup kendinizi tatmin etmeyin ben sadece prosedürü sordum onun dışında gereksiz yorum yapmanıza gerek yok
  • Kısa mesafe ve süreli işgallerde polisin insafına kalır, gelebilir de gelmeyebilir de, ancak eds olan yerlerde kurtuluş yok , foto çekiliyor ve gönderiyorlar, gülümseyin dikkat şipşak
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Kısa mesafe ve süreli işgallerde polisin insafına kalır, gelebilir de gelmeyebilir de, ancak eds olan yerlerde kurtuluş yok , foto çekiliyor ve gönderiyorlar, gülümseyin dikkat şipşak

Yok hocam eds yoktu kısa süreli girdim zaten ondada polisi görüp tekrar serite gectim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obama_TR

quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Kısa mesafe ve süreli işgallerde polisin insafına kalır, gelebilir de gelmeyebilir de, ancak eds olan yerlerde kurtuluş yok , foto çekiliyor ve gönderiyorlar, gülümseyin dikkat şipşak

Yok hocam eds yoktu kısa süreli girdim zaten ondada polisi görüp tekrar serite gectim

Bazen işgal olmasa da plaka yazıyorlar, polisin bir uygulaması istatistik için olabilir çok şahit oldum, bence ceza gelmez.
  • Ceza gelirse önce ödeyin ve sonra en yakın adliyeye itiraz dilekçenizi verin.
  • Automobilista kullanıcısına yanıt
    Otobanda gazım bitti, araba benzinde çalışmıyordu. Ehemniyet şeridine çekip yardım edebilecek tanıdıkları tilifonla aradım. Bu arada trafik sorunsuz hızlı bir şekilde aktığı halde ben aracı biraz daha zorlayarak 100 metre ilerideki kavşağa çektim. 10 dakika sonra ekip arabası geldi yanıma. Arabadan inen polise anlattım durumu, bana "Hemen çekici çağır burada bekleme" dedi, ben de 100 metre ilerideki benzinciye gidebilmek için çekiciye 130 TL ödedim
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Abi ben senin olayı hatırlıyorum suç seni gelip çekmeyen eniştede.

130Tl akan genç çekici arkadaşlarda.

Bu arada Polis haklı neden derseniz?

Karayolları yönetmeliğinde bu açık açık yazar.

Yerleşim Birimleri Dışında, Arızi Hallerde Durma ve Parketmede Alınacak Tedbirler
    Madde 116- Teknik arıza, kayma, yolda ani olarak meydana gelen bir bozukluk veya heyelan, yükün kayması ve düşmesi ve benzeri gibi mecburi hallerin yerleşim birimleri dışındaki karayolunda taşıt yolu üzerinde meydana geldiği takdirde, araç sürücüleri, bütün imkanları elverdiği ölçüde kullanarak hareket ettirme, itme ve benzeri şekil ve surette, araçlarını karayolu dışına, bu mümkün olmaz ise, bankette, bu da mümkün değilse taşıt yolunun en sağına almak ve her durumda yol, hava ve trafik şartları ile gece ve gündüz olmasına göre, gerekli güvenlik ve uyarı tedbirlerini derhal alıp uygulamakla yükümlüdürler.

Kısaca ittirebilirsiniz yönetmeliğe göre.

Polisin çekici çağırın demesi doğru olsa da yasal bir dayanağı yok.

Trafik çekicisi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Obama_TR

Istanbullu degilim bu kadar trafikte bekleyeceğimi düşünemedim zaten 6 da olan ucak icin 3 de yola çıktım ama yinede gec kalıyordum onun icin girdik o serite yoksa bizde biliyoruz girilmeyecegini uçağı kaçırsak 2 milyarlik bilet yanıyordu yani onun icin oyle bisey yaptık burda gelip ohh iyi olmus felan diye konuşup kendinizi tatmin etmeyin ben sadece prosedürü sordum onun dışında gereksiz yorum yapmanıza gerek yok

Bize ne senin acelenden 2 milyarlik biletinden. Yaptigin isin adi sehir magandaligi. Umarim ceza yemissindir.
    Özel çekici
    Ama enişteden intikamımı aldım:
    Arabasının aküsü bitmiş, servis akü değişimi için 250 TL isteyince takviye yapmam için beni çağırdı, gitmedim.
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Abi keşke gitseydin.

Sonuçta kötülüğe kötülükle cevap vermek hoş olmaz.

O sen muhtaç olduğundan gelmemiş,sen gidip büyüklük yapsaydın keşke.

Sonuçta yardımı enişten olduğu için değil bir insan olduğu için yapacaktın.

Tabi karar senin orası ayrı...
    Arabası evinin önünde, hiçte muhtaçmış gibi gelmedi...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.