Şimdi Ara

Eminevim'den araba alan var mı? Güvenilir midir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
99.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar bütün İslamcı organizasyonlar istisnasız katılımcıları dolandırdı veya zarara uğrattı. Bu Eminevim denen olayında farklı biteceğini düşünmüyorum. Saf dini duygularla beyni uyuşturup dolandırıyorlar. Bunun sonu da farklı olmaz, bir noktada patlar.
    Faiz'den uzak durmak istiyorsan para biriktireceksin. Başka çaresi yok.
  • Avia kullanıcısına yanıt
    Yani sonuç olarak faize vereceğin paranın hemen hemen yarısını cebinden verip aradaki farkı kapatman gerek. O bekleme süresinde taksi otobüs vb toplu taşıma araçlarına ödeyeceğini de hesabetmek lazım, arada kaybolan rahatlığı da hesabetmek lazım. Daha ekonomik olduğu doğrudur fakat sabredebilene ve üzerine para ekleyebilene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Emin evimin oranlari cok yuksek normal bir katilim bankasindan arac finansmani kullansan emin evime odedigin kadar odemezsin.
    Simdi ne orani ?emin evimde sadece katilim ucreti var !diyenler cikacak hemen hesap yapayim matematik cahili cok bide onlarla ugrasmamak icin:
    50 bin tl istiyorsun ,6 bin lira katilim payi aliyorlar baskada birsey istemiyoruz diyorlar. Sen 50 bin tl nin yarisini yatirana kadar sana para odemiyorlar ,ayda 2 bin yatirsan 12 ay para yatiracaksin 12 ay boyunca parani katilim bankasina kar payiyla yatirsan burdan elde edecegin para en az 3-4 bin tl 6 binde katilim etti 10 bin tl sana verdikleri 50 bininde 25 bini zaten senin 25 bin tl si onlarin.
    Sonuc 25 bin tl icin senden 10 bin tl aliyorlar.
    Ben kuveyt turkten 67 cektim 77 odeyecegim arabayida istedigim gun aldim sacma sapan bi bekleme yasamadim

Katiliminki faiz değil yani. Kel Hasan'a Hasan kel demek sizi mutlu ediyorsa buyrun diyin.

• ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    Katilimin( vadeli satisin) faiz oldugunu bana hadis ayet veya fetvayla gosterebilirmisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 17 Ocak 2018; 9:35:24 >
  • quote:

Emin evimin oranlari cok yuksek normal bir katilim bankasindan arac finansmani kullansan emin evime odedigin kadar odemezsin.
    Simdi ne orani ?emin evimde sadece katilim ucreti var !diyenler cikacak hemen hesap yapayim matematik cahili cok bide onlarla ugrasmamak icin:
    50 bin tl istiyorsun ,6 bin lira katilim payi aliyorlar baskada birsey istemiyoruz diyorlar. Sen 50 bin tl nin yarisini yatirana kadar sana para odemiyorlar ,ayda 2 bin yatirsan 12 ay para yatiracaksin 12 ay boyunca parani katilim bankasina kar payiyla yatirsan burdan elde edecegin para en az 3-4 bin tl 6 binde katilim etti 10 bin tl sana verdikleri 50 bininde 25 bini zaten senin 25 bin tl si onlarin.
    Ben kuveyt turkten 67 cektim 77 odeyecegim arabayida istedigim gun aldim sacma sapan bi bekleme yasamadim

65 bine 93 bin istiyor gözüküyor,nasıl 10 bin kâr ile 65 kullandınız?

Konuya mesajım: Bedava peynir fare kapanında olur,kendinizi kandırtmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 17 Ocak 2018; 9:55:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

quote:

65 bine 93 bin istiyor gözüküyor,nasıl 10 bin kâr ile 65 kullandınız?

Konuya mesajım: Bedava peynir fare kapanında olur,kendinizi kandırtmayın.

Arkadaş doğru söylüyor. Kredi kısmında 2 el araç için başvuru seçeneğini seç. 24 ay taksitle geri ödeme 78,500 tl.

• III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Adamin elnin altinda buyuk bi nimet var internet gibi ama adam kullanmayi bilmiyorsa biz napalim aciklama yapmaya bile degmez birak inanmak istedigine inansin

• quote:

Katilimin( vadeli satisin) faiz oldugunu bana hadis ayet veya fetvayla gosterebilirmisin?

Katılım ortaklığı dediğiniz şey kar ve zarara ortak olmak demektir. siz bugüne kadar hiç katılım bankalarına para yatırıp da zarar edeni gördünüz mü duydunuz mu? Bu nasıl ticaret ki hep kar ediliyor. Ayrıca açın herhangi bir katılım bankasını ve konut finansmanı hesaplayın sonra normal bankalardan konut kredisi hesaplayın ne kadar benzer rakamlar olduğunu görün. Arada göreceğiniz fark aşağı yukarı %5 gibi katılım bankasının daha fazla odetecegi olacaktır. Haram helal ayrı konu kendini kandırmak ayrı konu. Albaraka dan şimdi hesapladim, 100 bin konut finansmanını 120 ay vadeli çekince 207 bin ödüyorsunuz. Garantiden aynı şartlarda hesaplama yaptığınızda 192 bin geri ödüyorsunuz. Şimdi bu size göre faiz değilse ne diyelim avutun kendinizi.

• quote:

Adamin elnin altinda buyuk bi nimet var internet gibi ama adam kullanmayi bilmiyorsa biz napalim aciklama yapmaya bile degmez birak inanmak istedigine inansin

Abi sen şakamısın Ben sıfır seçeneğine bakmıştım ikinci el diye yazmamışsın müneccimmiyiz biz,kendi eksik kurduğunuz cümle ile insanlara algı yapan sizsiniz.

Bu arada internet ve araştırma konusunda çok yanlış kişiye attığınıza inaniyorum bu mesajı

Hayırlı olsun aracınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 17 Ocak 2018; 11:45:10 >

• ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    Anlatamazsın kardeşim boşuna uğraşma.
  • coskunserce kullanıcısına yanıt
    Başka çaresi var ama uygulaması kalmamış. Eskilerin karz-ı hasen dediği karşılıksız borç verme hadisesi. Hatta Türkiye Finans ilk kurulduğu yıllarda böyle bir kaynağı dahi varmış, sonra her nedense kaldırılmış.

Maalesef Türkiye Müslümanları olarak imtihanın iktisadi kısmında pek de iyi bir başarı gösteremedik. (hoş, diğer alanlarda da pek başarılı olduğumuz söylenemez!) Parayı bulan Müslümanlar faizci kapitalist sistemi içselleştirmede hemen hiç sorun yaşamadı. İktisadi teşebbüslerin pek azı başlangıçta bu hassasiyete sahip olsa da büyümeyi başaranlarda bu hassasiyet gitgide zayıfladı.

Uzun lafı kısası, insanlar dünyalarından zarar etmektense ahiretlerinden zarar etmeyi daha makul buldu.
  • Ben olsam uzak dururdum. Arkadaşlar ne diye bu heriflere para kazandırıyorsunuz, ya da ne avantajı var anlamıyorum. Herifler milletten parayı topluyorlar işletiyorlar. Bir de yok bilmem ne parası deyip para kesiyorlar. Para biriktirin, ne kadar oluyorsa, olanı alın. Bence krediye de bulaşmayın derim.
  • İkinci elle sifirin orani ayni 1.31 ben cektigimde 1.13 tu. benim krediyi ne zaman cektigimi bilmiyorsun, kac aylik cektigimi bilmiyorsun gelmis burada ukallik ediyorsun .Yok o kadar degil bukadar diye once ayrinti sor ogren sonra yorum yap

• Fuzuloto hakkında bilgisi olan varmı

• Bir tanıdığım yararlanmaya çalıştı. Ödemelere başladı sonra araba almaya karar verdi. 5 kere gitti geldi. Bir sürü evrakla uğraştı. Gerekli evrakları eksik söylemişler. Gitti geldi bir sürü. İşin faiz anlamında çakallığını zaten arkadaşlar açıklamış. Bulaşmayın derim

• bu tip oluşumların sonunun hüsranla bitmesi muhtemel
    maceraya gerek yok
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    öncelikle bende senin gibi düşünenlerdenim henüz emin evimle bir irtibatım olmadı.ancak benim amcaoğulları var 2 side sürekli emin evimden araba alır değiştirirler ve aracını satar satmaz emin evime peşinat olarak yatırıyorlar.anladığım kadarıyla anlatıyorum.mesela 10 bin ödeme 5bini ödemeden size para vermiyorlar.ve eşiniz dostunuz akrabanızdan araba alamıyorsunuz.sıra size geldiğinde aracı bulmuş olmanız lazım yoksa sonraki ay alırsınız.1 hafta içinde paranız yatıyor.ruhsatın görüntülerini göndermeniz yeterli.şu an için şöyle kuzen 103 bin tl 2011 honda crv aldı 60 bin peşinat yatırdı.yani 43 bine 6 bin civarı bi komisyon ödemiş oldu.bu ödemeyi sizden peşin alıyorlar.ve mahallede bir arkadaşın başına gelen durum daha ev için emin evime girdi ama sonrasında tüp bebek için ihtiyacı olduğunu belirtti ve eminevim komisyon dahil tüm parasını geri iade etti.
    bunlar yalan dolan değil tekrar söylüyorum ben emin evime henüz hiç bulaşmadım.
    ama şu anki faiz oranlarına bakarsak ve para biriktiremeyen biri olarak üye olmayı düşünüyorum.
    şöyle bir durumda varmış ödemeyi aldıktan sonra 1 taksit gecikirse veya ödenmezse icra işlemi hemen başlatılıyormuş.bu ciddi bir sorun.ödemeyi alana kadar gecikmeleri sorun yapmıyorlar ama alacağınız ay erteleniyor.ve 2 kefil istiyorlar senet imzalatıyorlar.benim bildiklerim bu kadar.
    saygılarımla

• Erbakanın şirketidir.

• Fuzul oto aracılığıyla araba aldım. 40 ay boyunca 1500 TL yatırıp 21. ayda paranın tamamını alacak şekilde vade ortası sistemine girdim. Önden 15.000 TL verip vadeyi 10 ay daha geri çektim ve 11. ayda parayı aldım. Gelecek ay inşallah borcum bitiyor. Arabanın üzerinde satılamaz var onu da kaldırdıktan sonra şirketle alakam kesiliyor. Sistem sürekli müşteri girişine muhtaç. Her ay örneğin 1000 kişi sisteme girecek ki 100 kişi parasını alabilsin. Sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.