Şimdi Ara

EminEvim (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
45
Favori
359.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sisteme mantık çerçevesinde bakmak yanlış olabilir.eminevim başka seçeneği olmayıp, ev almak isteyenlerin başvurduğu bir şirket.yani sen o paraya 28 ay sonra ev alabileceğine inanıyorsan bir sakınca görünmüyor.şuan belki bu paraya ev bulmak mümkün olabilir,ama 28 ay sonra hiç atrmıyorsa zaten ev almanın mantığı kalmıyor,nasıl yatırım oluyor bu iş derler adama?
  • merhabalar,

aşağıdaki linkte detayları bulunan üyeliğimizi devredeceğiz.
    bakabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/eminevim-uyelik-devri-12-ay-avantaj-yakalayabilirsiniz--132274808
  • dadas15 kullanıcısına yanıt
    işte eminevim'i bu yüzden sevmiyorum ve tavsiye etmiyorum.müşteri sebep göstermeksizin bile sistem'den çıksa, 1 lira bile kesinti yapmaya hakkı yok.hem benim paramı kullanacaksın sonra ben sistem'den çıkmak istiyorum deyince kesinti yapacaksın.hayırdır neyin kesintisi demezlermi adama??birde parayı peşin alıyor çakallar, bir hizmet bedelinin oluşması için hizmetin gerçekleşmiş olması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

işte eminevim'i bu yüzden sevmiyorum ve tavsiye etmiyorum.müşteri sebep göstermeksizin bile sistem'den çıksa, 1 lira bile kesinti yapmaya hakkı yok.hem benim paramı kullanacaksın sonra ben sistem'den çıkmak istiyorum deyince kesinti yapacaksın.hayırdır neyin kesintisi demezlermi adama??birde parayı peşin alıyor çakallar, bir hizmet bedelinin oluşması için hizmetin gerçekleşmiş olması gerekir.
    MAALESEF DİDİĞNİZ GİBİ DEĞİL SONUCTA SÖZLEŞME METNİNDE YAZIYOR CIKISTA ORGANİZASYON ÜCRETİNİNİN YANACAĞI. VE SİSTEME GİRİLDİĞİNDE FATURA KESİYORLAR KDV FALAN VAR SONUCTA. HAA EMİNEVİM AGALIK DÖNEMİNİ YASIYOR KİMSEYE EYVALLAHI YOK ARTIK ONUN İÇİN 2009 DAN BERİ EMİNEVİM MÜŞTERİSİ OLMAMA RAGMEN SİSTEME GİRİŞTE UCRETLERDE KOLAYLIK SAGLADIĞI İÇİN FUZULEVE GİRDİM. BİRÖOK NOKTADA EMİNEVİMİ SOLLAR. HER AY CEKİLİŞ OLMASI ORGANIZASYON ÜCRETLERİNDE BUYUK FARK OLMASI, ORG ÜCRETİNDE 10 AYA KADAR TAKSİT İMKANI OLMASI ÇOK CAZİP. FUZULEVE YARDIMCI OLABİLİRİM BİRÇOK KONUDA ÇOK TECRÜBELİ BİR ARKADASIM VAR HEMEN VATSAPTAN HESAPLAMA YAPTIRIP ATABİLİRİM.

• Benim merak ettiğim bu adamlar nereden para kazanıyor da o kadar kirayı çalışan parasını ödüyor.geçen bir şubesinin önünden geçtim içeride kaç kişi vardı emin değilim ama masalarda oturan bir sürü satış temsilcisi vardı.aklıma geldi şimdi bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semamca_07

Benim merak ettiğim bu adamlar nereden para kazanıyor da o kadar kirayı çalışan parasını ödüyor.geçen bir şubesinin önünden geçtim içeride kaç kişi vardı emin değilim ama masalarda oturan bir sürü satış temsilcisi vardı.aklıma geldi şimdi bak.
    1-Organizasyon ücreti adı altında iyi para alıyorlar,
    2-parayı çalıştırıyorlar,
    3-Açıklanamayan konu örnek 100 aylık sistemde her ay iki kişiye ev çıkıyor,evini teslim alan kira yardımı adı altında para ödüyor,100 kişi 50 ay boyunca kime kira yardımı yapıyor(?)
  • Arkadaşlar konuyla tam alakalı değil ama emin enerji nasıl bir sistemdir? Bilgisi olan var mı? Arkadaşın birisi belirli bir miktara güneş paneline ortak oluyorsun kar payı veriyorlar filan diyor? Nasıl oluyor bu işler yanaşmayalım mı? Bilgisi olan var mı?
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    mesela peşinatlı sistem var. tl olarak verilen para zaten 1 yıl sonra değer kaybediyor. oysa o 1 yılda topladıkları parayı nasıl değerlendirdiklerini bilmiyoruz. hazır para ile yatırım bitcoin vs yapıp para kazanıyor olbler bilemiyoruz çünkü açıklama yok. ayrıca mesela ev ya da araç alıyorsun sigortasını bizden yapmak zorundasın diyor. sigorta işleminden de ayrı kazanıyor. hem borcun için senet veriyorsun hem de sigortayı benden yapmak zorundasın diyorlar. sen alacağın borca bak benim evin/aracın sigortası seni ne ilgilendiriyor, bana ancak kardeşim bana borçlusun evini de sigortalatmak zorundasın diyebilirsin ki onu da diyemezler zaten kefil var, paranı alırsın ondan en kötü ihtiamlle.

kısaca şirket şeffaf değil ne alıyor ne veriyor belli değil. bu kadar reklamlar şubeler bu büyüme reel mi sürdürülebilir mi belli değil. yarın battık deyip gitmeyeceklerinin garantisi yok. 30 yaşında ev de araba da almak zaruri değil bu bize kapitalist maddeci düzenin dayattığı bişey. hele hele bunlar için eminevim ya da diğerleri ya da bankalara borçlanıp köleleşmek sakat. bugün + gelirim olsa yapacağım şey altın almak çünkü tl biriktirmenin hiçbir mantığı yok. ve 2-3 5 10 sene ağırdan birikim yaparak zaruri ihtiyaçları karşılamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huskor84 -- 1 Mayıs 2018; 21:48:8 >

• Uzun süredir mesaj yazılmamış ama 2. el Araba için başvurmayı düşünüyorum. 55.000TL için görüştüm. 4800TL katılım, %10peşin(5.500TL) istediler.24 ay 2060TL taksit.Çekilişli sistem ve en geç çıkmazsa 13.ayda alırsınız dediler. Çok uygun değil mi. Yani 55.000TL krediyi 4800TL masrafla almış oluyorsun. Birde sistemden çıksan sadece katılım paranız yanar ödemelerinizde kesinti olmaz dediler. Birde direk aracı aldığım kişiye mi ödeme yapıyorlar yoksa elden beraber mi? ödeme nasıl oluyor?
  • Var mı sistemde olupta yorum yapabilecek

• ePeP E kullanıcısına yanıt
    Ben Hedef Evim diye bi sisteme girdim ama girdiğimden beri kafam hiç rahat etmedi, ilk başta kuralar istanbulda da yapılıyordu. Şimdi tamamen konya merkezli. Üyelerin birçoğu istanbulda ama kuralar Konyada.. Ama esas soru işareti, adam gibi bi internet sitelerinin olmaması. Ben 120 kişilik guruba yazıldım. 350.000 TL için ama anladığım kadarıyla her grup içerisinde aynı miktar yada o miktara yakın üye yok. Ben bulunduğum grupta kurada çıkanlara ulaşmaya çalıştım ama orada da soru işareti var. Herşeyi geçtim, en azından kurada çıkanlar web sitelerinde açık açık isimleriyle yazılabilir. Buranın sisteminde ciddi soru işaretleri var. Bunu onlara da da bir kaç kez ifade ettim ama bi sonuç yok.Bir evime de gitmiştim ama onlar her sene %10 zam yapıp vade sayısını azaltıyor, ekonomik olarak beni zorlayacağı için girmedim. Şuan keşke diyorum, keşke altını bozmasaydım! şuan %.99 krediye girer evimde otururdum.
  • 2009 yılında eminevime girmiş ve evini sorunsuz almış bir müşteriyim. ikinci ev girişimi için eminevime gittiğimde bana cok cazip gelmedi. ve fuzuleve gittim aynı şartlarda sordum ve hesaplama tablosu aldım karşılaştırdım fuzulev birçok yönden daaha avantajlıydı. ve fuzuleve girdim. her ay çekiliş olması peşinat istememeleri ve organizasyonücreti taksitli yapmaları eminevimde olmayan imkanlardı. ve Allah nasip etti bu ay çekilşte bana çıktı 29. ayımda.

bu sistemler çok paralı ki birçok evimler çıktı. birevim,hedefevim destekevim finansevim katılımevim bildiklerim.
    ama ben acizane tavsiyem iki baba şirket var girecekseniz bunları tercih edin. ama illa ben ciddi düşünüyorum derseniz öğretmenım her konuda yardımcı olabilirim. fuzulev de samimi bir arkadasım çlışıyor hemen hesaplama yaptırım vatsaptaan gönderebilirim
  • 55musa16 kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun zaman olmuş ama merak ettim sisteme dahil oldunuzmu olduysanız Memnun musunuz bahsedebilirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesreti

2009 yılında eminevime girmiş ve evini sorunsuz almış bir müşteriyim. ikinci ev girişimi için eminevime gittiğimde bana cok cazip gelmedi. ve fuzuleve gittim aynı şartlarda sordum ve hesaplama tablosu aldım karşılaştırdım fuzulev birçok yönden daaha avantajlıydı. ve fuzuleve girdim. her ay çekiliş olması peşinat istememeleri ve organizasyonücreti taksitli yapmaları eminevimde olmayan imkanlardı. ve Allah nasip etti bu ay çekilşte bana çıktı 29. ayımda.

bu sistemler çok paralı ki birçok evimler çıktı. birevim,hedefevim destekevim finansevim katılımevim bildiklerim.
    ama ben acizane tavsiyem iki baba şirket var girecekseniz bunları tercih edin. ama illa ben ciddi düşünüyorum derseniz öğretmenım her konuda yardımcı olabilirim. fuzulev de samimi bir arkadasım çlışıyor hemen hesaplama yaptırım vatsaptaan gönderebilirim
    Avantajları da var, riskleri de var. Ben sisteme gireli 16 ay oldu, eğer hiçbir çekilişte çıkmazsa yaklaşık 6 ay sonra teslimat gerçekleşecek. sizin yanılmıyorsam en geç 30 aydı, dediğim gibi ben de diğer firmaların farkındayım ama cazip gelen yanları daha fazla geldi, siz organizasyon ücreti ödemediniz ama kira yardımı gibi bişe ödüyorsunuz. sistemde kiracı kalmasa bile kira yardımı diye para topluyorlar. Bunda öyle şeyler yoktu Neyse inşallah sıkıntı çıkmaz, içim çok rahat etmese de 6 ay sonra göreceğiz

• Adam gibi banka kredisi çekip almak en güzeli zaten %0.99 yaptılar kredi oranını imkanı olan alsın. Yok faiz vermiyorsun falan madem öyle organizasyon ücreti nedir? Kira yardımı nedir? Bunların faizden farkı nedir? Birinin ismi organizasyon ve kira yardımı diğerinin ismi faiz. Boş işlerle uğraşmamak lazım aldınız parayı bilirsiniz ödediğiniz parayı

• Arkadaşlar bizde hedefevim isimli firmaya girdik. Kasımın 20 si ile 30 u arasında paramız teslim edilecekti. Ev ararken kooperatif evine denk geldik ve orayı almaya karar verdik. Kooperatif bir yandan devam ediyor ama oturmaya hazır evlerde var. Neyse kooperatife para vermiyorlarmış. Bizde bu sistemden çıkmaya karar verdik. Neyse 30 Kasımda bu sistemden çıkmak izin imzamızı attık. Parayı bize 17 aralıkta vereceklermiş. Paramız hazır olmasına rağmen paramızı gasp ediyorlar. Ayrıca organizasyon ücretinin de büyük bir kısmını vermiyorlar. Hedef evim isimli firmaya kesinlikle girmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Arkadaşlar bizde hedefevim isimli firmaya girdik. Kasımın 20 si ile 30 u arasında paramız teslim edilecekti. Ev ararken kooperatif evine denk geldik ve orayı almaya karar verdik. Kooperatif bir yandan devam ediyor ama oturmaya hazır evlerde var. Neyse kooperatife para vermiyorlarmış. Bizde bu sistemden çıkmaya karar verdik. Neyse 30 Kasımda bu sistemden çıkmak izin imzamızı attık. Parayı bize 17 aralıkta vereceklermiş. Paramız hazır olmasına rağmen paramızı gasp ediyorlar. Ayrıca organizasyon ücretinin de büyük bir kısmını vermiyorlar. Hedef evim isimli firmaya kesinlikle girmeyin.
    arkadaşım bunun böyle olduğu baştan belliydi.biz burda kaç yıldır sistemi neden eleştiriyoruz?hedef evim'i bırak hepsi aynı eğer çıkmak istersen.organizasyon ücretinde kesinti yapmaları büyük saçmalık.hatta parayı teslim etmeden organizasyon ücreti almaları bile saçma.ama bu şartları sisteme girerken kabul ediyorsunuz zaten.sonra sistemi kötülemek kendi acziyetiniz.benim gibi baştan kötüleyin ve buna rağmen sisteme girmek zorunda kalırsanız,fazlada şikayet etmeyin.

• Muhafazakarlarin uğrak yeri vicdanlarini rahatlatiyorlar halbuki banka ile ayni işi yapiyor:)

• quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Muhafazakarlarin uğrak yeri vicdanlarini rahatlatiyorlar halbuki banka ile ayni işi yapiyor:)
    İkisi arasında ki ince çizgiyi gören dağlar kadar fark olduğunu bilir. Vicdan rahatlatma ile alakası yok.
    İkinci olarak günümüzde bilime inandığımız kadar maneviyata da inansak keşke.
    Sizin mantığınıza göre örnek vermek gerekirse; bir yanda gdo lu meyve var diğer yanda organik meyve. Siz diyorsunuz ki; ikiside meyve hiç farkı yok.
    Düz mantık bakarsak doğru ikiside meyve. Ama işin içine bilimi katınca gdo lu olan meyve olmuyor zehir oluyor.
    Dini konularda da maneviyatı işin içine katmanızı katamıyorsanız katanlara ses etmemeniz daha faydalı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TinyAngel -- 7 Aralık 2019; 2:7:23 >
  • Hedefevim haziran 2018 grubundanım haber bile vermiyorlar baktım kuralar 8 aralıkta çekilmiş ama 3 kere izlememe rağmen haziran 2018 grubunu çekmediler mayıs 2018 den kasım 2018 e atladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyesil -- 21 Mayıs 2020; 17:4:46 >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.