Şimdi Ara

Engelli personele sürgün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kamu kurumunda normal memur olarak çalışırken engelli oldum kalp ve romatizmal hastalık behçet gibi nedenlerle(%45 engel raporum var)

Kurum içinde benle sorunu olan bir kaç kişi şahsımın adını resmini koyarak WhatsApp durum paylaşımını ben yapmışım gibi ekran görüntüsü alıp telefon numarası vb olmadan şikayet ediliyorum.

Kurum soruşturma açıyor aynı zamanda adli makamlara ihbar yapılıyor,

Bende idari soruşturma açıldığını öğrenip tarafıma savunma yapmam gerektiği bilgisi gelince dosya özelinde kimse bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.

Benim suç duyurum inceleme aşamasında onların ki soruşturmaya gerek yoktur denilerek benim suç duyuruma ve idari soruşturmadaki kanıtlara dayanarak (başkalarının da başkaları için böle paylaşımlar yapabileceğini) kanıtlarla anlattığım için.

Bunun üzerine bu soruşturmaya gerek yoktur yazısına itiraz ediyor kurum ve beklemede görünüyor sordurduğumda

Ancak bana kınama cezası veriliyor bunun için disiplin kuruluna itiraz ediyorum bu da beklemedeyken

Kurum soruşturma kovuşturma geçiren personel yer değişikliği yapılabilir maddesine dayanarak beni 1000 km öteye tayin ediyor.

Yaptığım iddia edilen paylaşımlar cb hakaret falan değil muhalif olduğum için hafif ama hakaret vari sözler kelimeleri kullanmışımdır diyerekten bu kumpası kuruyor!

Soru şu mahkeme bunların soruşturmaya gerek yok dediği her ne kadar itiraz etse de değişen birşey olmayacak bende suç duyurusunda bulundum belirttiğim gibi.

Yürütmenin durdurulması için idare mahkemesine başvurdum sendika aracalığıyla bu durumlar ve engel raporunu eklyerek.

Mahkeme yürütmeyi durdurma verir mi verirse ne kadar sürede verir.

İdarenin savunması alındıktan sonra mı yoksa dosya savunmadan önce mi?

Yd verilmezse bölge idareye itiraz edebilir miyim.

Telafisi güç ve imkansız olay durumuna (yd şartlarından biri)

Bu durum girer mi zira hukuks aykırılık var suçsuzum bir mahkeme dava açmadı ayrıcs bir suça iki ceza verilmez.

Tecrübesi olan varsa hakim heyeti bunu dikkate alır mı

Ayrıca aynu yerde çalışmaya engel durum yok işle alakalı değil şikayet eden kişi aynı bina ama farklı müdürlük kendi müdürüm vb sorunum yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakkıbulut85 -- 3 Haziran 2023; 21:47:29 >

• Hakkıbulut85 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hakkı Bey, sorununuzla ilgili olarak bir avukata danışmanızda fayda var. Hak kaybı yaşamamanız adına bir avukara danışmanızı öneririm.
  • Yok dava açtık sendika üzerinden benim sorum yd için bu denilenler yeterli olur mu ?

Yd için ekstra ne olmalı bilen biri olursa diye sordum.

Avukat iyi gerekeni yapıyor!

Ve yd kaç günde ya da kaç ay da çıkar

• Hakkıbulut85 H kullanıcısına yanıt

Bu soruları dosyanızla lgilenen avukatınıza sorun, en iyi o bilir.

• Ben fikir almak istedim sadece
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.