Şimdi Ara

EMG MANYETİK MODİFİYESİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde bir adet ESP LTD M100FM modeli bir gitar var bu yavrucağa emg manyetik takmak istiyorum sizce verim alabilir miyim stok manyetiklerinin pek tatmin ettiğini düşünmüyorum youtube de biri sadece 81 takmış başarılı buldum siz değerli dostlarımın da fikrini almak istiyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 81-60 yakisir ritm ve soloda fark yaratir
  • amfi önemli.
  • Emg 81-85 sipariş ettim gitarın rengi ile uyumlu olarak tabiki kırmızı
    Yarın lütiye Volkan ustaya yollayacağım akıbeti ilerleyişi fotoğraflarla paylaşacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volkan ustaya ulaşmış gitarım. Bakalım 1-2 güne akibeti yazarım, çok iyi ilgileniyor şuana kadar bir şikayetim yok. Eğer gitarın ayarlamalarını seversem başka lütiyeye yollamam
  • Evet bu gün mesaj geldi aynı şu şekilde;

Modifikasyon + bütün ayarlamalar + Flody Rose somunlarının değişim toplam =200 lira

Başka bir lütiyeye sormuştum sadece manyetik takmak için ne kadar alacağını 100 lira demişti (Gene emg 81-85 manyetikler benden) ayarlar falan yapılmayacak somunları değişime girmeyecekti.

Buradan şunu demek isterim Volkan Özdemir uygun yapıyor. İşçiliğini nasıl çıkartmış sabırsızlıkla bekliyorum Bu gün pazartesi çarşamba kargoda olur diyor. Hadi hayırlısı umarım güzel gelir can cazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Oquzhn26

Evet bu gün mesaj geldi aynı şu şekilde;

Modifikasyon + bütün ayarlamalar + Flody Rose somunlarının değişim toplam =200 lira

Başka bir lütiyeye sormuştum sadece manyetik takmak için ne kadar alacağını 100 lira demişti (Gene emg 81-85 manyetikler benden) ayarlar falan yapılmayacak somunları değişime girmeyecekti.

Buradan şunu demek isterim Volkan Özdemir uygun yapıyor. İşçiliğini nasıl çıkartmış sabırsızlıkla bekliyorum Bu gün pazartesi çarşamba kargoda olur diyor. Hadi hayırlısı umarım güzel gelir can cazım :)

Emg 81-85 aktif olduğu için küreğe bağlasan bile ses veriyor , gitarın tonunu öldürüyor , zaten gitarınız üst düzey işçilikle yapılmış bir gitar olmadığı için ve anladığım kadarıyla tarzınızdan dolayı emg 81-85 gayet mantıklı seçim olmuş , güzel günlerde kullanın , burada önemli fark yaratacak unsur amfidir...

• 85 clean tonu hoşuma gitmiyor 60 alsaymışsınız keşke. overdrive'da ama fenalar ikiside
  • Pişman değilim çünkü 257 lira verdim birine (sıfır aldım tabiki şuan 280-400 arası satılıyor) 81 takan biri var onun tonları da gayet hoş amfi işine gelince amfi kullanmıyorum malum öğrenciyim yurttan atılma sebebim olur boss me 80 prosesörüm var kulaklık olarak sony mbr 450 x model olması lazım onu kullanıyorum (kulaklık telefonun yanında hediye geldi) amfi olarak Bursaya gidince düşündüğüm 1-2 model var onlara bakacağım marka olarak Marshall fx serisi var bakalım gidince maddi duruma bağlı daha iyisi olarak danışırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet gitarın ilk videosu volkan usta tarafından geldi. Şaşırdım işin açıkçası tonların bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum. Aşırı bir değişim var ve sanırım ayarları sağlam ayarlanmış. Pazartesi yada salı elimde olacak. Şöyle bir saçmalıkta var.
    Ağrı'dan İstanbul Kadıköy moda şubesine (adrese teslim olarak) verdiğim kargo parası 30 TL
    İstanbul Kadıköy moda şubesinden Ağrı merkez şubesine kargo parası 57.93 TL. Küfür etmemek elde değil.!

• Evet gitar elimde değerlendirmem:
    Kargolama notum 10 üzerinden 10 (5 kat balon poşet sarmış ustam açana kadar imanım gevredi.)
    Ayarlar 10 üzerinden 9,5 (normalde 10 da buçuğu da değişiklik olsun diye kırıyorum )
    Manyatikler kendini belli ediyor. Tonlar prosesörde çok hoş geldi. Özellikle delay ve distortionda çok belli ediyor. Zaten Gitarın duruşu bile değişti. Resmen ben buradayım havalanmayın diyor .
    Volkan usta konusunda yorumum şudur;
    Gerçekten iyi sıcak kanlı ve ilgili bir insan. Ayarlama için fazla uğraşmış olması lazım klavye benim telefonun dokunmatiğinden iyi belirtmek isterim ki genel bakıma girdi ayarları sıfırdan yapıldı ve flody rose somunları tamamen değiştirildi. (tabi elinde yoktu ustamın sipariş verdi.) Pil yuvasını merak ettim bir bakayım dedim görmem ve kapatmam bir oldu. Pasif manyetikten çok farklı kablolamaya sahip. Aşırı kablo var, pil değişimi yapmam gerektiği zaman bile şüphe ile kendime acaba değiştirebilir miyim diye sormadım da değil hani (bunca yıldır laptop, masaüstü bilgisayar söktüm tamir ettim, güç kaynaklarının kondansatörlerini değiştirdim ama yemedi ). Lütiye arayan varsa volkan ustayı öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.