Şimdi Ara

Emektarda Biraz Oyun Keyfi İçin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler dostlar, bnm eski bir masaüstü var, eski ama canavar hala sorunsuz çalışıyor, ben bunla arada oyun falan oynuyorum, pes 2008 ve nfs carbon falan... şimdi pc eski olduğu için dedimki hangi donanımını değiştirebilirimde hem makul hemde fazla masraf olmadan pc yi azda olsa hareketlendirebileyim...

Sistemim şudur ;

ASUS P4C800-E Deluxe 875P
    P4 2.8GHZ HT
    DDR400 512MB KINGSTON
    MSI FX5700 Ultra'da 128MB AGP8X

Ben dedimki bu pcye 1gb kingston ddr 400 ve ATI HD 3650 takviyesi yapayım, sizce güncel oyunları bir nebze olsada kaldırırmı???

Alcağım parçalar

http://www.hepsiburada.com/sapphire-ati-hd-3650-512mb-128bit-gddr2-directx-10.1-agp-8x-ekran-karti-11129-02-20r/productDetails.aspx?CategoryId=204&productId=bd52445#tablnk

http://www.hepsiburada.com/kingston-1gb-400mhz-ram-kvr400x64c3a1g/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd60164

200 TL masraf değermi değmezmi?

• optimizasyonu iyi olan oyunlarda ekran kartı değiştirmek epey farkedecektir..
    ama oyunların çoğu ekran kartı kadar işlemci gücü de istiyor o nedenle oyun esnasında
    işlemci barajına takılacağın için oyunlarda takılmalar olacaktır..
    değip değmeyeceği kişiye göre değişir ama ben olsam sadece ram takviyesi yapıp
    günlük işlemler için kullanmaya devam eder yada satardım..
    çok fazla oyun performansı beklentisine girmek hata olur
  • dostum ram ve ekran kartını al ve bir süre daha idare et ne zaman tak eder ozaman komple değiştirirsin. lakin son çıkan oyunları illa oynayacam diyorsan maalesef sistemi komple değişmen gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn2802

dostum ram ve ekran kartını al ve bir süre daha idare et ne zaman tak eder ozaman komple değiştirirsin. lakin son çıkan oyunları illa oynayacam diyorsan maalesef sistemi komple değişmen gerekecek.

son oyunlar olmasada pes 2008 ,call of duty , nfs undercover vs

bakalım arkadaşta aynı ekran kartı var,deniyip görcem,ram aldım taktım,önbelleğin güçlendiğini hissedebiliyorum,bakalım nolcak,cvp yazan arakadaşlara teşekkürler....
  • benim sistemim de seninkiyle aynı yalnız benimki 3.0 aylardır düşünüyorum upgrade mi yeni mi diye biraz bekledim arkadaşınkini upgrade ettik

hd 3850 bide 2 gb ram taktik tatmin etmedi şahsen beni ve bide oc yaptık 3.2 yok arkadaşım değmiyor bide 270 lira masraf etti paraya acıdık :/

bekle yeni kur derim ben öyle yapcam şahsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

benim sistemim de seninkiyle aynı yalnız benimki 3.0 aylardır düşünüyorum upgrade mi yeni mi diye biraz bekledim arkadaşınkini upgrade ettik

hd 3850 bide 2 gb ram taktik tatmin etmedi şahsen beni ve bide oc yaptık 3.2 yok arkadaşım değmiyor bide 270 lira masraf etti paraya acıdık :/

bekle yeni kur derim ben öyle yapcam şahsen

iyi masraf yapmışsın dostum ama, fazla:) , fikrin için saol değmez sanırım 200tl masraf, zaten notebookum var, ama dedimki masaüstünde oyun keyfi başka, ne bilim 3,5 masrafla biraz daha kalite oynuyabilirim sandım,ama değmez haklısın, en güzeli anakart,işlemci ekran kartı ve ram takviyesi :) yani yeni sistem, zaten 500 e güzel 4 lü konbinasyonlar var (anakrt,cpu,ekrnkartı,ram) bizim sistem 2003 lerde kaldı upgrade değmez,nerdeyse 2010 a geldik,güncel 1gb ramlari 30 tl ye alıyo iken eski tekno ramlarin 1gb sini 70 tl ye zor alıoruz(ddr400:) )

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.