Şimdi Ara

Elveda Philips...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün TV perte çıktı. Philips 42PFK6309/12

Elveda Philips...

Ekran için servisi aradığımda; tvnin kendi fiyatından yüksek bir meblağı bulur denildi. Yeni bir ekran yerine yeni bir TV alırım daha iyi.

Kullanılan panel esasında LG, çoğunuzun da bildiği gibi.
    Elveda Philips...

Ambilight, görüntü ve ses kalitesinden memnundum. Dahili uydu alıcısının kanal geçiş hızı ve menü hızı aşırı berbattı. Kız kardeşimde 40pfk4100 modelinde hem menü hem kanal geçiş hızı gayet iyiydi. Tabi onda 3D, smart vs yoktu.

Komponentlerinin pahalılığıyla bilinen Philips'i, eskiciye yok pahasına veremezdim. Donanımları söktüm.

Sökmeden önce şöyle genel bir görüntüsünü atayım;
    Elveda Philips...

Şu beyaz bantlar var ya, öyle dandik bir bant değil. Zorla söktüm. Ayrıca alt orta kısımda bir kart daha var. Başta panele gidiyor zannettim ama sanırım görüntü birimi gibi birşey.

Sağ altta bulunan 378g0130492sad kodlu bass hoparlör. Sadece hoparlörler için ayrı bir çalışma yapılmış. İlk başta perçinle tutturulmuş zannettim. Kendime doğru çekince hemen çıktı. Titreşimle beraber oluşacak zırıltıyı önlemek için hoparlöre alt ve üste sünger çekilmiş. Perçin gibi olan yere bağlandığı iki yuva kısmına yumuşak kauçuk malzeme yapmışlar. Bu gerçekten iyi düşünülmüş.

2014 model bir tv ve en son yazılım güncellemesi 9 Ocak 2018. Görünürde sadece güncelleme, menü ve kanal geçiş yavaşlığına derman olmadı maalesef.

Elveda Philips...
    Elveda Philips...

TP Vision, Çin malı falan diyoruz ama malzeme kalitesi beni şaşırttı. Bugüne kadar donanımdan yana bir şikayetim olmadı.

Philips (TP Vision) almak istiyorsanız, çok paranızın olması lazım. Çünkü servis parça ücretleri çok pahalı.

Bundan sonra Philips mi? Asla!

• Eskiden Phılıps efsaneydi ama son yıllarda tüm ürünlerinde çok ama çok kötü.
    Ben bu markayıda defterimden sildim...Verilen parayı asla hak etmiyor.
  • Uydu alıcısını beğenmemişşin ? özel bir uydu alıcı alsaydın. o şekilde TV izleyebilirdin.

LCD Panel konusunda haklısın. USD üzerinden fiyatlandırıyor. sen 2014 de almışsın dolar 3.00 larda birşeydi.

malzeme kalitesinde ne var allah aşkına gözüne batan nedir anlatır mısın ?

boş boş konuşmuşşun
  • üst seviye bir televizyon almışsın zamanında bırakta kaliteli olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPeople

Uydu alıcısını beğenmemişşin ? özel bir uydu alıcı alsaydın. o şekilde TV izleyebilirdin.

LCD Panel konusunda haklısın. USD üzerinden fiyatlandırıyor. sen 2014 de almışsın dolar 3.00 larda birşeydi.

malzeme kalitesinde ne var allah aşkına gözüne batan nedir anlatır mısın ?

boş boş konuşmuşşun
    İlk işim zaten Next Minix Cool bağlamak oldu. Yoksa çekilmiyordu.

Doların yükseldiğini, krizden dolayı fiyatların uçtuğunu biliyorum fakat yine Philips marka monitörüm arızalandı krizden önce. Parça fiyatları yine pahalıydı. Parçanın ismini unuttum, sonrasında parça piyasada bulunamadı. Gidip LG monitör aldım.

Malzeme kalitesi konusunda çok abartmadığımı düşünüyoum. Boş konuştuğum kısımları belirtirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

üst seviye bir televizyon almışsın zamanında bırakta kaliteli olsun
    Artık alt seviye mi üst seviye mi bilmiyorum. Malzeme kalitesinden yana bir sıkıntım olmadı. Smart, 3D benim için gereksizmiş bunu anladım. Skytech marka tvde bile kanal geçişleri çok iyiydi. Ama onun da bu sefer hoparlörleri iyi değildi. Biraz sesi artırınca hemen cızırdıyordu.
  • Bundan sonra Philips almam diyorsun da, gel benim 1.5 senede ekranı mavi lekelerle dolan LG’nin servise gidip dönmüş halini gör. Sadece lekelerin yeri ve rengi değişmiş, Winchester koltuk gibi ekranla geri geldi alet.

Bir daha LG mi? Asla!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kankkunen

Bundan sonra Philips almam diyorsun da, gel benim 1.5 senede ekranı mavi lekelerle dolan LG’nin servise gidip dönmüş halini gör. Sadece lekelerin yeri ve rengi değişmiş, Winchester koltuk gibi ekranla geri geldi alet.

Bir daha LG mi? Asla!
    Konuda da resmini paylaştım. Esasında LG panel kullanılıyor. Siz de LGde sıkıntı yaşamışsınız. O zaman ne alalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Konuda da resmini paylaştım. Esasında LG panel kullanılıyor. Siz de LGde sıkıntı yaşamışsınız. O zaman ne alalım?

Alıntıları Göster
    Philips parçalarının pahalılığından şikayet ediyorsun, LG veya Samsung çok ucuzmuş gibi bir durum var da bizim haberimiz mi yok? Daha dün yaşadığım problemle ilgili arama yaparken Samsung Community (EU) forumuna ulaştım, şikayetin bini bir para, onarım fiyatları da var. İstersen açıp bakarsın. Yok o Samsung diyorsan, LG Türkiye Facebook sayfasına girip, eğer mesajlar silinmediyse istenen tamir ücretlerini görebilirsin. Yeni TV’den fazla onarım ücreti her markada aynı aşağı yukarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kankkunen

Philips parçalarının pahalılığından şikayet ediyorsun, LG veya Samsung çok ucuzmuş gibi bir durum var da bizim haberimiz mi yok? Daha dün yaşadığım problemle ilgili arama yaparken Samsung Community (EU) forumuna ulaştım, şikayetin bini bir para, onarım fiyatları da var. İstersen açıp bakarsın. Yok o Samsung diyorsan, LG Türkiye Facebook sayfasına girip, eğer mesajlar silinmediyse istenen tamir ücretlerini görebilirsin. Yeni TV’den fazla onarım ücreti her markada aynı aşağı yukarı.

Alıntıları Göster
    Ben LG veya Samsung ucuzdur demedimki. Aynı LG panel, Philipste de kullanılıyor. Ha Philips ha LG. Philips, TP Visiona satılmadan önce bir başkaydı. Sanırım bu LED teknolojisi bize uymadı. Yanlış hatırlamıyorsam plazmalarda böyle saçmalıklar yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: inifiesta

Ben LG veya Samsung ucuzdur demedimki. Aynı LG panel, Philipste de kullanılıyor. Ha Philips ha LG. Philips, TP Visiona satılmadan önce bir başkaydı. Sanırım bu LED teknolojisi bize uymadı. Yanlış hatırlamıyorsam plazmalarda böyle saçmalıklar yoktu.

Evet hepsinde aynı rezil paneller var malesef. Başka bir bölümde bir arkadaş bize kalitesiz panellerin geldiğini, Avrupa ve Amerika’ya kalitelilerin gittiğini söylüyordu, başta bana da olabilir gibi geldi ama biraz araştırınca görülüyor ki her yerde aynı sorunlar var. LED şuanda olmamış bir teknoloji gibi görünüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.