Şimdi Ara

Elon Musk: Ticaret engeli olmazsa Çinli elektrikli araçlar rakiplerini “yok edecek” (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
4.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BYD ye warren buffet 2008 de 200m yatırım yaptı.

Hissedarları aradında berkshire hattaway, youngy inv, vanguard, blackrock, dimensional fund, shangai samsung var.

Bkz.
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/BYD_Company

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Haklısınız yatırım çekmek de güzel bir hamle olurdu ancak ne gibi müzakereler yürütüldü bilmeden yorum yapamıyorum.

İlk önce aracı tamamen Çin'den parça parça getirip burada sadece montaj yapılmaması yerli firmalardan da parça üretimi yapılması gerekiyor ki ekonomimize faydası olsun.

Sonrasında ise ülke içine diğer yerli üretim yapan firmaları batırmayacak şekilde fiyatlandırma yapmaları şartını koymak gerekir.

Kapalı kapılar ardında neler konuşuldu firmalara hangi şartlar sunuldu, hangi cevaplar alındı bilmeden birşey diyemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmet_clk M kullanıcısına yanıt

maalesef öyle gözüküyor, arkada dönenleri düşünmek bile istemiyorum şu haberden sonra, aslında nasıl kirli yalan bir tarihin de itirafı oluyor bu kitapta kalmalar

• onatba O kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam, ben eski tarihli bir videoda (2011 yılındaymış) Elon Musk'a BYD hakkında soru sorduklarında alaycı şekilde gülümseyip alay ettiği bir görüntü izlemiştim de bu haberi görünce o aklıma o görüntüleri geldi arkadaşın. Neredeen nereye dedim sadece :)

https://www.youtube.com/watch?v=pLke-11DTRw

• Valla cok güzel oldu Elon efendi. Biraz da başkaları kazansın. Maliyet düşüşünün sınırına gelmis beyefendi. Millet yazılım, multimedia vs gibi özellikleri aracın albenisini artırmak için bedava eklerken sen neredeyse arac fiyatının 5'te 1'i fiyatına yazılımını satıyorsun. Etraftaki Teslalarin yüzde 99u beyaz, yiyiyorsa birisi farklı bir renk seçsin. Arabanin rengini bile farklı secince korkunç fiyat farki oluşuyor. Jantlar hakeza ayni. Bence sen maliyetin degil açgözlülüğün sınırına gelmişsin

• Skywell bir ara fabrika kuracaktı buraya. O ne oldu

• Huawei'yi de böyle zorladılar. Çakallar...

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

Önce montaj olur

Arkasından Avrupa'ya girmesi sözde yasaklanan vidaya somun sıkmayı "üretim" diye itekleyen şirketlerimizin Çinliler için üretim yapması gelir

Bizim şirketler Öşek değillerse işi öğrenirler ve üretici ortaklıklar kurarlar

Bize sözde ambargo koyan Avrupa bu ürünü bizden daha ucuza üretecek köleler bulamayacağına göre

Bizden alıp amblem yapıştırıp satacak, özellikle Doğu Avrupa'da

Gerçekten kaybedecek hiçbir şeyimiz yokken bu riske girmemek fırsatı Rusya'ya ve Mısır'a kaptırmaktır

Otomobil ne bişeyler dernekleri başkanları ile aman tadımız kaçmasın Ali rıza beyci Koç ve Sabancı'nın dışında şuna karşı çıkan olamaz. Aman paşalarımızın keyfi kaçmasın, düzeni bozulmasın (bu firmalar kadar korkağı da dünyada yoktur, bu kadar armut piş ağzıma düş, neyse...)

• Yıllarca ucuz iş gücünün kaymağını yediniz ve şimdi o kaymağı kendileri yemek isteyince ağlıyorsunuz. Bu canavarı siz doğurdunuz!

• kurtarın beni diye bağırmış!

• avrupalılar, amerikalılar üretim ve teknolojide üstünken;

- sertbest ticareti engellemeyin, ticaretin önündeki engelleri kaldırın, bütün dünya ortak pazar olsun, rekabet sizin üreticilerin de gelişmesini sağlar.

teknolojik ve üretim üstünlüğü başkasına geçince serbest piyasacı avrupa ve abdliler;

- ticari engeller olmazsa biz batarız, mahvoluruz. rekabet edemeyiz, her yeri onlar ele geçirir.

iki yüzlü namussuzlar

• Emekkk kullanıcısına yanıt
    Onu moueson’a sormanız lazım, o işlere o bakıyor bu aralar. Önceden renoyu övmekti görevi şimdi çinlileri övme bölümüne atandı kendisi…

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YouGotThatRight kullanıcısına yanıt

amanin araya almayın beni  benim bi suçum yok köyden yeni geldim  

• Nevfel kullanıcısına yanıt

Olm hükumetin %54 koydu, bu vergi değil, haraç.

%10 koysun ben ok im. Koyar mi max %10? Boş yapma.

• Teala'nın sahibi bile bunu diyorsa Çin bu piyasanın nirvanasına ulaştı.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

Buradayım, geçen attığım mesaja da cevap atamamistin.

%10 gümrük vergisi demiş. A.K.P %54 ek gümrük alıyor.

Hadi diyelim togg için çıkmadı bu vergiler, 20 tane servis şartı, neden benzinli cherry için yok, ya da hybrid byd için yok? Bu nasıl tutarsızlık?

Honda, Mercedes, Bmw ya da herhangi bir marka, hangi markanın kendi adına 20 tane servisi var 7 bölgede. Bu saçmalıgin, halkına zulüm etmenin nesini savunuyorsun?

Zaten az para kazanıyoruz, üstüne dünyanin vergisini ödüyoruz. Bi de üstüne geçmediğimiz köprülere, yollara ücret ödeyip, zenginlere kkm faizi ödüyoruz.

Halkin faydasi devletten öncedir. Sen önce halkina hakettigini vereceksin. Halk olmadan devlet olmaz bunu unutma!

• doruhüso D kullanıcısına yanıt

Üretim olsun iyidir, fakat mecbur değil. Dünyada otomobil üretmeyen 150 küsür ülke var, hic birinde halkına haraç kesilmiyor, hiç biri de batmıyor!

Illa üretim olacaksa elinde togg var, tesis var. Rakiplerini döverek değil, kaliteli ve rekabetci fiyat ile araç üret, tüm kamudakj mercedes audi leri sat zorunlu togg a bindir, cumhurbaskani dahil! Önce devlet yönetenler yerli otomobile binecek, alman arabasi ile 200 konvoy yapip Almanya ya saydırinca milleyetci olunmaz.

Görelim togg konvoyu gurur duyalım, böylece tüm muhalifler de susar.

• Nevfel kullanıcısına yanıt

Bahsettiğin adamların yüzde 90i hayatında eline hesap makinası almamış kişiler olduğu için ciddiye alinirligi yok

Bu forumda bu veletlere kaldı

Çinli üreticilere vergi koymazsan piyasanin içinden geçiyorlar,ve o kadar katılar ki bütün dertleri paranın içeride, Çin'de kalması

Gemiye arabayı yükle burada sat

Gönderdiğin ülkeye hiçbir yatırım yapma

Vidayı bile Çin'den getir

Piyasasını ele geçir,işin bitince de çek git

Buna dünyanın aklı başında hiçbir ülkesi izin vermez

Ama bizim komedyenlere sorsan çin haklı kaldır vergiyi beleş binek  

• doruhüso D kullanıcısına yanıt

Ooo doğu Perinçek tayfa da gelmiş fırından sıcak sıcak

• sleepingawake kullanıcısına yanıt

Dostum burası Anadolu :)

Burada üst tabakanın şatafatı, ilk insanın varlığından beri var.

Rumu, Osmanlısı farklı mıydı sanıyorsun. Onlar da zevkten 4 köşe sınıf ile eşek gibi güdülen alt sınıf ayrımı vardı

Yani yazdığın şeyi yeşertecek bir zihniyet İM KAN SIZ

Çinli elinden gelse, aracın iskeletini tek baskı da çıkartacak güçte ve geleceğin güç merkezi

Biz ise bu gücü kullanmayıp, yiğitlik peşinde koşarak boşa enerji harcıyoruz

Üstüne de Avrupa'nın gtünü korumak için uydurduğu yasalara şövalyelik yapmaya çalışıyoruz :)

Sen Togg'u yine yap lakin Çin'in ticaret yollarından 3'ü içimizden veya dibimizden geçecekken neden bu paradan kalıyoruz, nedir bu rüzgara karşı inat

Yapmayın Allah aşkına.

Benden boksörü dövmemi beklemek gibi bu ülkenin kendi kendine adam olacağını sanıyorsunuz, para yok para, ardımız da açıkta... :)

@en1gma; işte bir süper insan daha. Allah herkese bu zekadan nasip etsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doruhüso -- 26 Ocak 2024; 11:27:16 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.