Şimdi Ara

Elon Musk’tan Ford’a övgü dolu sözler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kaliforniya'da şimdiden yaygınlaştı. Toyota Mirai almış biri, otobanda pedalı kökleyerek 480km gitmiş, depoyu fullüyor. Depoyu %10'dan fullemesi 4-5 dk.

Elon Musk’tan Ford’a övgü dolu sözler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu işin sonu ne oldu, hatırlayan var mı?

• S_O_S kullanıcısına yanıt

Tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklı olmayıp fikri olanlar konuşmuş yine.
    Yok Ford bitmiş miş felan bla bla bla.
    Ford’da zaten sadece TR’de vardı. He…
    Dünya SUV’a kayıyor tabii ki Focus ve Fiesta’nın fişini çekecek.

Hafif ve Ağır ticariden ise hiç bahsetmeyelim isterseniz? Ziraa yıllardır zirvedeler.

• berkandinçay B kullanıcısına yanıt

Üretici menzili ~400 km

8 yıl yada 160 bin km yakıt hücresi garantisi.

Epeyde güzel duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ford Dünya geneli de aptallar tarafından yönetiliyor evet ama Türkiye'de KOÇ resmen bitirdi Ford'u.

Göz göre göre böyle bir marka neden yok edilir ve izin verilir anlam veremiyorum.

Arkadaş tek derdiniz ticari satmak ise, yan bir marka kurar oradan devam edersin.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Gerçekten ilkimi enerji verimliliği ve pratiklik amaçlanıyor olsaydı, hidrojenli araçlara ağırlık verilirdi.

Elektrikli aracın altında 500-1000 kiloluk batarya her pedala basıldığında veta yokuş yukarı çıkarken gereksiz enerji harcatır.

Hidrojenli araçta depo 5 - 10 kg. Benzinliden bile daha hafif araç. 5 kg ile ~400km menzil.

Tırla taşınabilecek boyutta bu konteyneri bıraktığınız heryerde sadece su kullanarak hidrojen üretebiliyor.

Yakıt hücresi şimdilik 160k garantili. Yaygınlaşırsa 500k'ya çıkar o. Hidrojenli araca ödenen para kendisini her türlü amorti eder.

Elektrikli aracı hızlı şarjda full şarj için harcanan 1 saati amorti etmenin imkanı yok.

• sanırım ford kullananlar yorumlarıma kızmış ki olayı hakaret boyutuna taşıyacak kadar göz karartmışlar.

en fazla elinizde bir modeli var diye bu kadar kızmak mantıklı değil, hissedarı olsanız neyse ki onların bile kızmasına gerek yok çünkü yazdığım gibi fordun ticari işleri tıkırında.

focusun fişinin çekilme sebebi dünya suva kayıyor diyorlar ama o sırada 2022 yılında dünyada en çok satılan otomobil toyota corolla :)

focus kaçıncı o listede allah bilir

ben burada yorum değil tespit yapıyorum ve bunu yaparken de işkembemden sallamıyorum, satış rakamı trend gösteriyorum.

gelen cevap aklın yok fikrin var.

almanya, brezilya, hindistan fabrikalarını da satışlara yetişemediği için kapattı zaten ford.

neyse rakamlarla bir cevap gelirse tekrar değerlendirme yaparız, yoksa hayat kısa fordlar uçuyor kardeşim aynen

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.