Şimdi Ara

Elm327 obd Okuyucu/Araç veri paylaşımı/Sorular-Sorunlar/Aracınızın doktoru olun! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
14
Favori
62.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çipseti PIC18F25K80 olması lazım yoksa ecu ya yazma işlemi yapamıyor.
  • selimyzc kullanıcısına yanıt
    N11 den 30 tl ye aldim obd v2.1 li olaninda malum arac symbol pek sensoru yok sanirim fazla detayli bilgiler cikmiyor

Torque pro programi yukledim.

Isin ilginc yani araci lpg ye alinca motor sicakligi sensoru calismiyor derecesini gostermiyor bazi sensorlerde devredisi kaliyor anlamadim niye oyle oluyor ?

Arac symbol 1.2 lovato obd li lpg kit var

Ariza kodu vs yok bu tup yakmiyor mu arizalarj cozemedim lpg programindanda hata kodlari resetleme,uyari silme centiklerinide kapatmistim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG sensörleri devre dışı bırakmış başka açıklaması yok

• Mrb arkadaşlar, elm327 nin kablolu versiyonu forscan protamıyla Mondeo (2015) araca bağlanmaya çalışıyoruz bir türlü bağlamçnamadık. “Bağlantı sağlanamadı, Kontak açık olmalı“ gibi bir uyarı çıkarıyor. Neden olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jyz

Elm 327'yi aracımda yaklaşık olarak 5 6 aydır kullanıyorum ve sürekli takılı. Şuana kadar herhangi bir problem olmadı

Hocam Opel Corsa D 2013 model ile uyumlu kablosuz hangi cihazı önerirsiniz?
    Bunun dışında göğüslüğün üzerindeli ekranın marka ve modeli nedir?

2 yıl geçmiş ama bilginiz vardır belki.

• Merhaba bu cihazın arabaya bir zararı olur mu , ayarlarıyla falan oynanmadığı sürece? Elektrik aksama falan zarar verir mi?
  • Elm327 verse verse beyine zarar verir oda çok çok küçük bir ihtimal

• Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    bağlantı halindeyken kopma olursa ecuya zarar verir diyorlar ama başına gelen var mıdır bilemedim. Aracın ecusuna dışarıdan bağlanılıyor, riski var sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ostrah -- 24 Ocak 2020; 14:16:32 >
  • Merhaba arkadaşlar 2015 model i20 aracımda kullanmak için almak istiyordum çünkü aracıma sonradan LPG takıldığı için bazı yerlerden gaz alınca motor ışığı yanıyor motor ustam sağolsun ücretsiz söndürüyor ama 3-4 haftada bir motor Usta mın yanına gitmek istemiyorum artık forumu okuyunca 2.1 almayın 1.4 olsun demişsiniz alttakine satıcı 1.4 yazmış fakat ürünün üzerinde 1.4 yazmıyor yardımcı olur musunuz aslında 1.4 blooteth ile bağlanan olsa iyi olurdu ama alttaki wireles ben andorid double teyibim ile kullanacam yardımcı olursanız sevinirim.
    Ürün 1.5 miş
    https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-wifi-ios-android-arac-ariza-tespit-cihazi-obd2-v15-P362783793

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm327-wifi-obd-arac-ariza-tespit-cihazi-iphone-android-destekli-v1-5_pdp_530185989

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahanne21 -- 21 Şubat 2020; 12:36:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sahanne21

Merhaba arkadaşlar 2015 model i20 aracımda kullanmak için almak istiyordum çünkü aracıma sonradan LPG takıldığı için bazı yerlerden gaz alınca motor ışığı yanıyor motor ustam sağolsun ücretsiz söndürüyor ama 3-4 haftada bir motor Usta mın yanına gitmek istemiyorum artık forumu okuyunca 2.1 almayın 1.4 olsun demişsiniz alttakine satıcı 1.4 yazmış fakat ürünün üzerinde 1.4 yazmıyor yardımcı olur musunuz aslında 1.4 blooteth ile bağlanan olsa iyi olurdu ama alttaki wireles ben andorid double teyibim ile kullanacam yardımcı olursanız sevinirim.
    Ürün 1.5 miş
    https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-wifi-ios-android-arac-ariza-tespit-cihazi-obd2-v15-P362783793

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm327-wifi-obd-arac-ariza-tespit-cihazi-iphone-android-destekli-v1-5_pdp_530185989
    https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-ariza-tespit-cihazi-bluetooth-ariza-okuma-silme-P405690542

bu sanırım v2.1 versiyonu. Bu da işinizi görür. Bluetooth ile bağlanırsınız.Motordata programıyla birçok aracın arıza kodunu silebiliyorum. bende v1.5 versiyonu da var. Eskiden aliexpress den getirip satıyordum bu cihazlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 21 Şubat 2020; 14:0:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-ariza-tespit-cihazi-bluetooth-ariza-okuma-silme-P405690542

bu sanırım v2.1 versiyonu. Bu da işinizi görür. Bluetooth ile bağlanırsınız.Motordata programıyla birçok aracın arıza kodunu silebiliyorum. bende v1.5 versiyonu da var. Eskiden aliexpress den getirip satıyordum bu cihazlardan.

Alıntıları Göster
    Hocam cevap için teşekkür ederim forumdaki bazı arkadaşlar 1.4 yada 1.5 (bunlar daha çok arıza buluyorlar Muş) versiyonları alın demişler 2.1 e klon demişler birde bu tür ürünlerin çakması çok o yüzden sormak istedim benim linkini verdiklerim dahamı iyi acaba birde bunun USB çıkışlı kablolu su var android doble teyp e uyumlu ise acaba kablolu dahamı sağlıklı olur şimdiden cevaplar için teşekkür ederim :)

• Hepsi klon 2.1 biraz daha klon aslında

Elm electronics güncel orjinal chip şu version 2.2
    https://www.elmelectronics.com/ic/elm327/

• Hepsi klon 2.1 biraz daha klon aslında

Elm electronics güncel orjinal chip şu version 2.2
    https://www.elmelectronics.com/ic/elm327/

• Elm327 obd Okuyucu/Araç veri paylaşımı/Sorular-Sorunlar/Aracınızın doktoru olun!
    Elm327 obd Okuyucu/Araç veri paylaşımı/Sorular-Sorunlar/Aracınızın doktoru olun!

Merhaba şu 2 fotoğraftan hangisini önerirsiniz
    Versiyonu 1.5 mi 2.2 mi olsun cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• Alttaki wifi li benim de kullandığım model

• Selamun aleyküm arkadaşlar Elm327 2.1 versiyon cihazından aldım volvo s40 a bağladım elm identify çalıştırdım ve aşağıdaki sonuç çıktı. Bu çıkan sonuca göre cihaz gerçek mi değil mi acaba ?

Elm327 obd Okuyucu/Araç veri paylaşımı/Sorular-Sorunlar/Aracınızın doktoru olun!

• ostrah O kullanıcısına yanıt

Senelerdir kullanıyorum en küçük problem dahil yaşamadım .

• Dostlar bu cihazlar araçta sorun çıkartıyor mu? Obd cihazı aldım piyasada yaygın olanlardan. Opel Corsa E kasa aracımda denedim, dün hiçbir sorun yokken bugün araçta ABS, ESP sonrasında da motor arıza ışığı yandı. Geçen hafta da rot ayarı yaptırmıştım araca. Aynı yere gösterdim, onlar da kendi cihazıyla baktı ve sağ ön ABSde sorun var gözüktü. Kabloyu sök tak yapıp wd40 gibi bir şey sıktılar, sonra da sorun görünmüyor dediler ancak araçta ışıklar yanmaya devam ediyor. Ellerindeki yazılım Corsa E kasaya tam destek vermediği için Pazartesi kodları başka bir ustadan silecekler.
    Sizler ne dersin, ne olabilir problem?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

Dostlar bu cihazlar araçta sorun çıkartıyor mu? Obd cihazı aldım piyasada yaygın olanlardan. Opel Corsa E kasa aracımda denedim, dün hiçbir sorun yokken bugün araçta ABS, ESP sonrasında da motor arıza ışığı yandı. Geçen hafta da rot ayarı yaptırmıştım araca. Aynı yere gösterdim, onlar da kendi cihazıyla baktı ve sağ ön ABSde sorun var gözüktü. Kabloyu sök tak yapıp wd40 gibi bir şey sıktılar, sonra da sorun görünmüyor dediler ancak araçta ışıklar yanmaya devam ediyor. Ellerindeki yazılım Corsa E kasaya tam destek vermediği için Pazartesi kodları başka bir ustadan silecekler.
    Sizler ne dersin, ne olabilir problem?
    tam da boyle bir cihaz alip lpg ltft oranlarini kontrol etmeyi düşünürken bu yazi dikkatimi cekti sorun cozuldu mu cihazdan dolayimi yanmis isiklar aracta lpg var mi?

• Yakındaki başka şehrin sanayisine götürdük aracı, bu sefer bir tanıdığa. Onlar da aracı kontrol ettiler. Önceki gibi burada da Delphi cihazla Autocom yazılımı üzerinden baktılar. Bunların da kullandığı yazılım aynı versiyondu, yani Corsa E desteği yoktu tam olarak ama başka aracın beyni üzerinden araca eriştiler. Yalnız ben söylemedim obd cihazı taktığımı onlara çünkü suçu ona bulabilirlerdi direkt. Sonra da beyin ya da abs beyni falan değişmek gerekir diyebilirlerdi kısa çözüm olarak. O zaman da gerçekte bir sorun olup obd cihazı taktığım zamana denk geldiyse eğer problemin üstü kapanabilirdi diye düşündüm. Neyse sağ ön abs'de sorun gördüler bunlar da, tekeri söküp kablolara baktılar. Abs kablosunda hafif sıyrılma ve bir telin dışarı çıkması durumu vardı, kabloyu yenileyip denediler ama lambalar sönmedi. Sonra beyinden abs beynine gelen kabloyu kontrol ettiler, bu kablo sarmalının içindeki iki kabloda kopukluk varmış; sinyaller de yanmamalıydı aslında falan dediler. Çözüm olarak o kopan yeri yeniden bağladılar, abs ve esp lambaları söndü, motor arıza lambası ise yanmaya devam etti. Bir kere sildiler bunu, yeniden yandı. Sonra yine sildiler bu sefer ise yanmadı. Araçta lpg olup olmadığını sordular, ben de yok dedim; farklı benzinlerden olmuş olabilir dediler. Ben de zaten BP'den alıyordum, Shell'e geçmiştim. Sonrasında aracı bir süre kullandım, motor arıza lambası yanmadı.
    Yalnız geçen haftasonu Rizline paspaslar almıştım, onu değiştirince araba bir arıza lambasını yaktı yine, kapatıp açınca gitti. Bugün de şunu fark ettim, arabanın anahtarı son aşamadan bir öncesine getirdiğimde motor arıza lambası yanıyor, ancak son kademeye getirip çalıştırınca sönüyor. Aküden olabilir diyorlar, akü bitip yenileyince bakarız sorun bundan mı. O zaman da ekleme yaparım bu yazıya.

İnternetten araştırma yaptım. İngilizce ve Türkçe yazılar okudum bu cihazlar hakkında. Genel kanı sıkıntı olmayacağı yönünde, ancak elm327 çipinin klonlarının ya da kalitesiz obd cihazı üretimlerinin sorun çıkarma ihtimalinin olabileceğini söylüyorlar. Yalnız bunu yazan yazının altında da buna itirazlar vardı çünkü kullanıp sıkıntı görmeyen çok. Ayrıca sorun yaşayanlar genellikle abs ve esp'de yaşamış ve cihazı söktükleri an araç normale dönmüş. Genellikle sorun anlık oluyor anladığım kadarıyla bu cihazlarda. Belki bende sıkıntı çıkacaktı ama obd cihazı takmama denk geldi, bilemem.. Sonrasında ürküp takmadım cihazı ve iade ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 19 Mart 2020; 18:28:52 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.