Şimdi Ara

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU] (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.718
Cevap
38
Favori
74.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrah44

quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: stalaggh

similasyon oyunlarında tecrübem yok.alırsam severmiyim sevmezmiyim bilmiyorum.başka gezegenler uzay çocukluktan beri ilgi alanım.fakat koskoca bi evrende sadece ticaret amaçlı takılmak? bilemiyorum kısa sürede sıkılırım gibi geliyor.

ps4 için indirime girmişken almak istiyorum ama aşırı derecede kararsızım.oyun için çok vakit ayırabilen biri değilim.günde 1-2 saat belki.yinede almalımıyım? yoksa saatlerimi günlerimi gömmedikçe gereği yokmu?

Oyun 20 saatten sonra bayıyor. Oyunun Pc versiyonu var bende 75 TL'ye almıştım.

Oyunda milyarlarca gezegen var ama aşırı derecede yüzeysel. 2-3 tane gezegen gördükten sonra zaten bütün gezegenleri görmüş oluyorsun. Genel olarak bir sürü özellik var ama aşırı derece yüzeysel. Sadece çok basit bir şekilde oyuna konulmuş ama derinlik sıfır.

Kişisel düşüncene saygı duyuyorum ama benim 160 saat oynama sürem bar daha % 50'sini ancak öğrendim. Oyuna yüzeysel demen komik geldi bana. 400 milyar farklı gezegen ekleyecek halleri yoktu zaten. Oyunda yapacak çok şey var.

Yüzeysel olarak oyun mekaniklerinden bahsetmek istiyordum. Cümleyi eksik yazmışım kusura bakmayın. 400 milyar tane sistem olayını kullanıp, millette anlamsız bir heyecan yaratıldığı için onu yazdım. No man's SKY'da 18 quintilyon sistem var deyip milleti büyük hayal kırıklığına uğratmıştı.

Oyun mekanikleri çok yüzeysel kalıyor ne yazık ki. Oyunda bütün temel var ama o kadar patch'e rağmen bir türlü mekanikleri derinleştirmiyorlar.

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    400 bilmem kaç tane sistemin istediğin birine gittiğimde sende yanıma gelip herhangibir gezegenin belli bir koordinatında srv ile yarış yapabiliyoruz ama bu konuda ayırmak lazım nms den. sonuna kadar haklısın derinlik yok oyunda isteyen rp yaparak kapatıyor o açığı kendince isteyen 2 haftada kendine göre en güçlü gördüğü gemiyi alıp sıkılıyor kişisel tercih meselesi. frontierde bunu bildiği için alıp bırakan varsa bıraksın pek umrumuzda değil kafasındalar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stalaggh

similasyon oyunlarında tecrübem yok.alırsam severmiyim sevmezmiyim bilmiyorum.başka gezegenler uzay çocukluktan beri ilgi alanım.fakat koskoca bi evrende sadece ticaret amaçlı takılmak? bilemiyorum kısa sürede sıkılırım gibi geliyor.

ps4 için indirime girmişken almak istiyorum ama aşırı derecede kararsızım.oyun için çok vakit ayırabilen biri değilim.günde 1-2 saat belki.yinede almalımıyım? yoksa saatlerimi günlerimi gömmedikçe gereği yokmu?

Oyun 20 saatten sonra bayıyor. Oyunun Pc versiyonu var bende 75 TL'ye almıştım.

Oyunda milyarlarca gezegen var ama aşırı derecede yüzeysel. 2-3 tane gezegen gördükten sonra zaten bütün gezegenleri görmüş oluyorsun. Genel olarak bir sürü özellik var ama aşırı derece yüzeysel. Sadece çok basit bir şekilde oyuna konulmuş ama derinlik sıfır.

Kişisel düşüncene saygı duyuyorum ama benim 160 saat oynama sürem bar daha % 50'sini ancak öğrendim. Oyuna yüzeysel demen komik geldi bana. 400 milyar farklı gezegen ekleyecek halleri yoktu zaten. Oyunda yapacak çok şey var.

Yüzeysel olarak oyun mekaniklerinden bahsetmek istiyordum. Cümleyi eksik yazmışım kusura bakmayın. 400 milyar tane sistem olayını kullanıp, millette anlamsız bir heyecan yaratıldığı için onu yazdım. No man's SKY'da 18 quintilyon sistem var deyip milleti büyük hayal kırıklığına uğratmıştı.

Oyun mekanikleri çok yüzeysel kalıyor ne yazık ki. Oyunda bütün temel var ama o kadar patch'e rağmen bir türlü mekanikleri derinleştirmiyorlar.

Oyun bir kere simulasyon. 10'larca tuş ayarı olduğu gibi, birçoğuna da sen sonradan tuş atıyorsun. Savaşta birçok tuş kullanıyorsun ki star wars gibi oyunlarda ateş, silah değiştirme, şarjör değiştirme dışında hiçbir şey olmadığını düşünürsen bu oyundaki Srv bile star warsu tokatlar. Geminin her parçasını kapatıp açabiliyorsun. Görev çeşitliliği az, istasyonlar birbirine benziyor, hikaye ara videolarla desteklenmiyor, gemide, istasyonda gezemiyoruz dersen tamam da mekanikler derin değil demek yanlış bana göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk görevi mi yaptım bilgi taşıdım peki maden taşımacılığı için ilk olan gemi ile yapılabilir mi modül felan takmadan

• brokenwings kullanıcısına yanıt
    maden taşımacılığı derken kargo taşımak için cargo rack isimli modülü takman gerekiyor. astroidden maden çıkartmak istiyorsan refinery de eklemen gerekir minin laser le birlikte ama sidewinder la yapman saçma olur çok az modül slotu biraz daha büyük bir gemiyle yapman tavsiyemdir
  • tursuluekmek kullanıcısına yanıt
    Evet kargo taşımak için sormuştum ama güzel cevap aldım teşekkür ederim gemiyi büyüteyim biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: tursuluekmek

400 bilmem kaç tane sistemin istediğin birine gittiğimde sende yanıma gelip herhangibir gezegenin belli bir koordinatında srv ile yarış yapabiliyoruz ama bu konuda ayırmak lazım nms den. sonuna kadar haklısın derinlik yok oyunda isteyen rp yaparak kapatıyor o açığı kendince isteyen 2 haftada kendine göre en güçlü gördüğü gemiyi alıp sıkılıyor kişisel tercih meselesi. frontierde bunu bildiği için alıp bırakan varsa bıraksın pek umrumuzda değil kafasındalar

SRV ve gezegene inme işi o kadar büyültemesine ve bir sezonun ona adanması rağmen 30 dakikada havası soldu. Millet hemen sıkılmaya başladı.

Derinlik konusunda; 2014'de oyunun çıkmaması gerektiğini savunan bir kitle vardı (Alpha'dan), yeterince derinlik yok diye. Ben de onlardan oldum ne yazık ki. Oyun şuan için Alpha oyundan bir farkı yok. Bütün oyun mekanikleri atılmış ama öyle kalmış. O kadar patche rağmen gene aynı. Tabi diğer taraftan Frontier için bu oyuna uzun süreli olarak yatırım yapmak pekte mantıklı gözükmediği için böyle kaldığını düşünüyorum. Diğer oyunlarda bu boşluğu çalışan bir tek Star Citizen'ı görüyorum ki o da üzün bir süre ortada olmayacağı için problem.

@emrah44

O kadar da abartmaya gerek yok, hocam. SRV ile yapabildiklerimiz epey sınırlı. Çoğu zamanda görev dışında kullanan bile olmuyor. Oyunda Prodecural Generation olduğu için istasyonlar birbirine benziyor, PG içerik doldurmak için kullanılınca sonuç bu oyun oluyor, (NMS'de aynı). Bu kadar çok sistemi hikaye ile doldurmak veya videolar ile doldurmak imkansız zaten.

Mekanikler olarak ise, görevler vs. çeşitliliği az diye söylemişsiniz zaten. İstasyon dolaşma vs. yerine görevlerde gittiğimiz istasyonlara sızma gibi şeyler iyi olabilir bence. Ayrıca çok büyük bir evren var ve bu evren aşırı derecede statik. Hani klanlar yok, düzgün PvP yok, büyük gemilere topluca saldırıldığı Powerplay olayı yok, klan savaşı vs. yok. Co-op oynama bile yok. (Eve Online gibi anlattım, ama cidden evrenin biraz daha hareketleşmesi lazım). Sanırım Star Citizen'da (bu boşluğu doldurmak için tek onlar çalışıyor) bulunan Dynamic Content Creator gibi bir sistem Elite için ilaç olabilir.

• Arkadaşlar yardımci site önerebilirmisniz örneğin bir sisteme gideceğim o sisteme gitmeden önce o sistemin lazım olacağı bir kargoyuda götürmek istiyorum yani görev şeklinde olan kargo görevini nerden bulabilirim veya yardımcı site varmı görevlerle ilgili

inara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tursuluekmek -- 10 Ekim 2017; 11:6:15 >
  • Arkadaşlar bir sistem önerirmisniz sürekli orda oynasam özelikle en yüksek teknolojiye sahip bir sistem olursa iyi olur genellikle yolcu taşımacılığı yapıyorum arada bounty yapıyorum puan eravate sistemindeyim buranın teknolojisi düşük öneriliriniz bekliyorum yani genelde en çok hangi sistemde oynanıyor avcılık görevinide düşünürsek

• quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

Arkadaşlar bir sistem önerirmisniz sürekli orda oynasam özelikle en yüksek teknolojiye sahip bir sistem olursa iyi olur genellikle yolcu taşımacılığı yapıyorum arada bounty yapıyorum puan eravate sistemindeyim buranın teknolojisi düşük öneriliriniz bekliyorum yani genelde en çok hangi sistemde oynanıyor avcılık görevinide düşünürsek

LTT 15574 sistemi Haxel port istasyonuna takıl. O sistemde resource extraction side larda savaşabilirsin.

• Oyuna uzun süre girmedi. 2.4 güncellmesine ilk kez girdim. Görevlerde factiona göre bir değişiklik mi oldu? 17 Draconis'de bir yığın massacare görevi alabilrken şimdi en fazla 300k veren 2-3 görev kalmış. Başka da adam gibi görev yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duncan Idaho

Oyuna uzun süre girmedi. 2.4 güncellmesine ilk kez girdim. Görevlerde factiona göre bir değişiklik mi oldu? 17 Draconis'de bir yığın massacare görevi alabilrken şimdi en fazla 300k veren 2-3 görev kalmış. Başka da adam gibi görev yok.

Para kazanmayı iyice zorlaştırdılar.

• Arkadaşlar bir gezen keşfederken nasıl bir yol izlemeliyim benim yaptığımı anlatayım bir bakın yanlış mı yapıyorum şimdi gittiğim sistemde unexplored kilitlenim yaklaşıp tarıyorum ve gezegenler uydular felan buluyorum ama basende yine unexplored yazıyor kitleniyorum ama bir şey bulmuyor neden acaba yanlış yönden mi gidiyorum ads sistem tarayıcım takılı yani Şu ana kadar şanda yaptım passanger görevlerini gidin tarayın diyor yakalıyorum güneşe ama bazen sitem buluyor bazen bulmuyor yok sistemin olmadığını mı söylüyor ama yazı unexplored ta kalıyor taranmamış şekilde gözüküyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Duncan Idaho

Oyuna uzun süre girmedi. 2.4 güncellmesine ilk kez girdim. Görevlerde factiona göre bir değişiklik mi oldu? 17 Draconis'de bir yığın massacare görevi alabilrken şimdi en fazla 300k veren 2-3 görev kalmış. Başka da adam gibi görev yok.

Para kazanmayı iyice zorlaştırdılar.

Oyunun zaten tüm eksikliklerini gidermişlerdi bi bu kalmıştı. Yeni oyuncular için oyun bırakma, hatta hiç başlamama nedeni.
  • Horizon paketi almayan gemiyide geliştiremiyor mu örneğin fsd 20k yıl atlayacaksa bir kaç element ile yüzde 50 artırılabilir

keşifle ilgili 2 modül advanced discovery scanner ve detailed surface scanner. ads ile tarayınca navigasyonda ve system map de gezegenleri uyduları astroid kuşaklarını vs. görebilirsin unexplored olarak. herhangibirini target aldığında belli bir mesafeye yaklaştığında detailed surface scanner çalışır solda scanning yazar bittiğinde o gezegenin iismi ve detaylı bilgilerini elde etmiş olursun inilebilen bir cisimse içerdiği elementleri vs. görürsün. bu yakınlıkda o objenin kütlesiyle alakalı yani unexplored olan yıldızları çok uzaktan tarayabilirken bi ay kadar küçük uyduların çok yakınına girmen gerekir. dediğim gibi adv ile hepsini görürsün ama detaylı tarama için yakınlarına girmelisin.
    mühendisler ile modülleri geliştirme yapamıyorsun horizons yoksa fakat element sentezleyerek dediğini yapabilirsin bildiğim kadarıyla ama o elementleri gezegen yüzeylerinden toplayamazsın maden kazarken düşerler sana oda biraz zahmetli olur. yada görev ödülü olarak verebiliyor bazen. oda uğraşmana değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tursuluekmek

mühendisler ile modülleri geliştirme yapamıyorsun horizons yoksa fakat element sentezleyerek dediğini yapabilirsin bildiğim kadarıyla ama o elementleri gezegen yüzeylerinden toplayamazsın maden kazarken düşerler sana oda biraz zahmetli olur. yada görev ödülü olarak verebiliyor bazen. oda uğraşmana değmez.

Bilgilendirmen için teşekkürler birde örneğin fsd 4A var 5A ya yükseltmem gerek internetten bakıyorum hangi sistemde var gidiyorum oraya ama orda en yüksek benim 4A var neden öyle

fsd geminin core modüllerinden olur yani en yüksek takabileceğin class bellidir. gemin 4 destekliyorsa takabileceğin en yüksek modül 4a olur. a, b, c, d ve e de yüksekten düşüğe doğru gidiyo demek değil tam olarak evet e en düşüğü a en yükseği ama d en hafifi b ise en ağırı dır ağırlıklarına göre sağlamlıklarıda değişir.
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.