Şimdi Ara

Eliptik Bisiklet / Koşu Bandı Tavsiyeleri (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
13
Favori
173.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dynamic 901 kullanan varmı yardım gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clm_ylmz -- 7 Mart 2017; 9:22:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, Eliptik bisiklet alıcam tavsiye istiyorum

2 kişi kullanıcak

boy : 170cm + 185 cm

kilo : 75 kilo + 130 kilo + 10 DAHA 140 ( FİYAT FARKETMİYORSA )

bütçe : 1500 - 2500 tl uzun ömürle sağlam konforlu ( herzamanki gibi fiyat performans ürünü 2 gün içine alam gerekiyor )

ayrıca dynamic 950N bisikletimin sağ pedalı kırıldı yenisini nereden satın alabilrim yda 2. eli var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PES_21_Murat -- 14 Mart 2017; 12:36:53 >
  • kimse cevap vermemiş yardımcı olmak bu kadar zor olmasa gerek !!!!!
  • bir diğer konuya yazmıştım , bu konuyu sonradan gördüm , buraya da yazsam sorun olmaz sanırım.

herkese selam ;

ben de eve bir tane eliptik bisiklet almak istiyorum.
    önceliğim açıkçası sorunsuz olması :)
    çok servisle vs. uğraşmak istemiyorum , o yüzden anladığım kadarıyla kayışlıdan çok,
    manyetik olan modellerle ilgilenmem gerek.

bir kaç yerden York marka bisikletlerin iyi olduğunu duydum , ancak şu anda herhangi bir yerde
    satıldığına denk gelmedim. bir arkadaşım alıp çok az kullandığı , paketleyip kenara koyduğu bir
    York x730'u var 850 - 900 gibi bir fiyata alabilirim. bu marka/model hakkında yardımcı olabilecek biri
    olursa sevinirim.eğer bunu alırsam kurulum için yine de servis çağırmam gerekecek anladığım kadarıyla.

bunun dışında tabi ki sıfır almak isterim ancak en çok memnun kalınan voit at300 ve nordictracklar bütçemin üstünde, dynamicten memnun kalan kadar şikayet eden de var.
    ne yapsam bilemedim.

• Kişisel görüşümdür, uzman da değilim:
    Bütçenizin el verdiği en pahalı eliptik bisiklet alınmalıdır diye düşünüyorum. Ayrıca, WD40 tarzı yağlama ürünleri ile de periyodik bakımları yapılmalıdır. Bu ürünlerin bir süre sonra çıkartığı gıırtılı sesler ev ortamında tahhammül edilemez bir olay oluyor. Bunun önüne geçmek için kitapçıklarındaki bakımlar mutlaka yapılmalıdır. Eliptik bisiklet bence koşu bandına göre ev için daha ideal. Alt komşunun durumu da düşünülmelidir eğer koşu bandı alınacaksa :)

Kişisel tercihlerim şu yöndeo olurdu eğer alacak olsaydım:
    Voit AT 300 (disk ağırlığı 7kg altı pek düşünmezdim.)
    Reebok GX40
    Reebok GX50

İyi sporlar dilerim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenko77 -- 30 Nisan 2017; 10:30:18 >
  • Eliptik bisiklet alırken;

- Manyetik olması
    - Taşıma kapasitesi
    - Disk ağırlığı
    - Ekran vs. özellikler

Fiyatı belirliyor.

Tabii manyetik olarak 120 kg civarı taşıma kapasitesi olan disk ağırlığı 5kg civarı voit modelleri gözümüzün önüne geliyor fiyatları da ortalama 1.100 lira civarında.

Bir sonraki seviyede fiyatlar 3.000+ liraları geçerken daha profesyonel cihazlar 5.000+liralar ile satılıyor.

Acaba bu belirttiğim 1.100 lira civarındaki cihazlar tüketiciyi ev ortamında memnun eder mi ? Mesela Voit d30 veya içerik bakımından hiçbir farkı olmayıp sadece isim değiştirilmiş hali Voit 950 en çok tercih edilenler olarak göze çarpıyor ? Yoksa bir süre sonra çamaşır kurutmalık işlevi mi görüyor tüketiciyi memnun etmeyen bu cihazlar ?

Kullananlar varsa tavsiyelere açığım bu fiyat aralığında.
  • PES_21_Murat kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olunmamasının sebebi ev kullanımı içşn fiyat performans ürünü olmaması. bizde maalesef eliptik bisiklet kullanımı yaygın olmadığı için türkiyede çok az çeşit var işe yarar onlarda anasının gözü fiyatlardala satılıyor.
    4500 tl ye şu varhttp://www.e-finspor.com/nordictrack-e11-5-eliptik-bisiklet 3000 civarı olsa almayı düşünüyorum, ben de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4-5k'lık modeller gözümü doldursa da voit d30 aldım. Bonuslar vs. derken aşağı yukarı 1000 liranın altında bir rakama geldi.

Ürün demonte olarak görece büyük bir koliyle birlikte geliyor. Tabii ki kargocu kardeş çıkartmadı çok ağır bu deyip kapıda bırakıp gitti. 2-3 tur sonunda asansörsüz bir apartmanda yaşamaya söverek çıkarttım parçaları.

Demonte dediysem adamlar aşmış. Bağlantı civataları parçaların üzerinde geliyor. Montaj için gerekli anahtar, alyan, tornavida gibi ekipmanlar da ürün içeriğine konulmuş gerçekten hoşuma gitti.

Kitapçığı inceleyerek kurulumu çok rahat yaptım tabi eli yatkın olmayan arkadaşlar servis çağırırsa daha sağlıklı olur.

Ürüne gelirsek 300-400 liralık modelleri de pek tanımadığımdan kalitesi hakkında yorum yapamayacağım fakat kullanılan malzeme kalitesi fiyatının hakkını veriyor gibi gibi.

Tabii apartman ortamında en önemli kıstas ta sessizliği. Ürün gerçekten çok sessiz çalışıyor, manyetik olmasının da bir artısı sanırım. İster gece ister gündüz dilediğiniz gibi evde çalışabilirsiniz.

• burdaki urunler sizce nasil evde kardiyo icin kullanilir mi ?
    http://www.epttavm.com/tagsearch/mayis-voit
  • arkadaslar bu urunler hakkindaki dusunceleriniz nelerdir kullananlar var mi ?
    http://www.epttavm.com/tagsearch/mayis-voit
  • eliptik bisiklet alacağım. ikinci el iki tane buldum. voit lc-400 modeli olan 350 TL. diğeri de Altis LF-1200 bunun fiyatı da 400 TL imiş. Acaba bunlar bu fiyata deper mi? Yoksa üç yüz dört yüz daha koyup sıfır mı alsam? 100 kiloyum bunu da eklemek istiyorum.
  • Arkadaşlar Voit 950 almayı düşünüyorum. Kullanan var mı acaba?
  • ŞahEser Ş kullanıcısına yanıt
    Voit 950 teşhirde gördüm heryeri gıcırdıyordu. Decathlonda eshape plus modelini gördüm.

https://www.decathlon.com.tr/e-shape-eliptik-bisiklet-id_8358831.html
    kullanan bilen varmıdır acaba ?
  • Arkadaşlar tavsiyesi olan var mı?bu eliptik bisikletleri İkinci el almak mantikli mi? Butcem 400 max 500 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Predatör. -- 13 Ekim 2017; 22:15:14 >
  • Voit d40 buldum letgodan. 400 TLye alacağım. İnşallah iyidir.

• Arkadaşlar eliptik bisiklet gıcırdıyorsa çok sinir bozucu oluyor, tüm motivasyon gidiyor. İkinci el ürünlerde bu konuya dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Arkadaşlar eliptik bisiklet gıcırdıyorsa çok sinir bozucu oluyor, tüm motivasyon gidiyor. İkinci el ürünlerde bu konuya dikkat edin.

Yarın Voit d40 buldum fırsat olursa bakmaya gideceğim. Tavsiye eder misiniz? 400 liraya bırakıyor.

• .Predatör. kullanıcısına yanıt
    İnternet üzerinden genel olarak kullanıcılar memnun olduklarını yazmışlar. Fakat ikinci el durumu nasıldır bilemem. Görerek alacağınız için kendiniz karar vermeniz daha isabetli olacaktır. Disk ağırlığı fazla değil ama yine de eğer az ve temiz kullanılmışsa (gıcırdama vs. yoksa) neredeyse 3de bir fiyatını da düşününce işinizi görecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

İnternet üzerinden genel olarak kullanıcılar memnun olduklarını yazmışlar. Fakat ikinci el durumu nasıldır bilemem. Görerek alacağınız için kendiniz karar vermeniz daha isabetli olacaktır. Disk ağırlığı fazla değil ama yine de eğer az ve temiz kullanılmışsa (gıcırdama vs. yoksa) neredeyse 3de bir fiyatını da düşününce işinizi görecektir.

Acayip derecede kafam karışık hocam. Sizi de rahatsız ediyor duruyorum. Voit d40, Voit ec470 ,Voit ev 850 vs. Artısı eksisi nedir?

Karsilastirabilecegim bir site falan var mı? Veya tavsiyemiz? 96 kilo 178 cm boy. Göbek var. Otobüs şoförüyüm. Var mı tavsiyemiz?

Koşu bandında vardı daha doğrusu babamindi. Pek kullanmadan ve biraz eklemler için zorlayıcı olduğunu ogrendigimden sattım ve böyle birşey almaya karar verdim.

sifir almak için kendimi zorlayamam. Bu yüzden letgodan temiz birşeyler bakmaya çalışıyorum. Model belirlemek lazım. Yardım ederseniz sevinirim.

• .Predatör. kullanıcısına yanıt
    Ne kadar disk ağırlığı fazla ve malzeme kalitesi iyi ise sizin için daha iyi olur. Fakat bu bütçe meselesi. 5 bin liraya da var 500 liraya da var... Şu an için en çok tutulan modellere bakınca fiyat performans olarak bahsettiğiniz modeller ön planda. Sıfırları 1000-1200 lira civarında. Artı eksilerine bakınca birisi daha yeni model birisinin disk ağırlığı 1 kg fazla diğerinin oturma yeri var gibi. Kettler, Nordic gibi kalitesi ve disk ağırlığı yüksek modeller var tabi bunların fiyatları diğer modellere göre fazla. Ben daha önce iki tane eliptik bisiklet eskittim fakat eskime kısmı benim için artık gıcırdama olaylarının çok fazlalaşmasıydı. Bu yüzden gıcırdama yapmayan en sessiz model benim için en iyi modeldir. :)
    Bu yüzden alırken en çok ona dikkat edin.
    Bu arada dışarısı yavaştan soğuyor ben de bir bisiklet almak istiyorum fakat biraz paraya kıyabilirim bu sefer. İkinci el bir Nordic bulabilirsem alacağım. Fakat sonuçta amacınız kilo vermek, sadece bu aletlere güvenmemek gerekiyor. Her şeyin başı az yemekten geçiyor. Ben günde ortalama 15-20 km arasında dışarıda koşuyorum. Ama hala istediğim kiloya gelemedim. :)

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.