Şimdi Ara

Elimdeki MSI MS 7387, P4M900M3-L anakarta uygun donanım önerileri arıyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Benim elimde şu anakart var;

(MSI MS 7387, P4M900M3-L)
    P4M900M3-L Anakart Özellikleri:
    VIA P4M900 Chipset
    VIA VT8237S Chipset (IDE kontrol)

Bu anakarta uygun işlemci, ekran kartı ve ram almak istiyorum. Bana, takabilip sorunsuzca kullanabileceğim en iyi 3 işlemci, en iyi 3 ekran kartı ve en yüksek mHz'de en yüksek ram önerilerinde bulunabilir misiniz?

Bu işlerden pek anlamıyorum, o yüzden buraya başvurdum. Anlayabileceğim bir açıklama diliyle yazabilirseniz çok sevinirim:) Şimdiden çok teşekkür ederim, saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi athletic-o -- 21 Eylül 2010; 17:48:12 >

• Maalesef elinizdeki anakart eski bir anakart. İntelin 65nm c2d işlemcilerini ve ddr2 yapıdaki 667 mhz hızındaki ram leri destekliyor en fazla.

Alabileceğiniz en iyi 3 işlemci:

c2d e6600
    c2d e6700
    c2extreme x6800

o anakart üzerine 2. elden e2220 gibi bir işlemci, yine 2. elden 2 adet 1gb 667 mhz ram ve yine 2. elden 8600GT gibi bir ekran kartı alırsanız ucuza dengeli bir pc sahibi olursunuz. Eğer iyi bir psu sahibiyseniz (400w ve üzeri kaliteli) GDDR5 bellekli GT240 ekran kartı da alabilirsiniz.
  • çok teşekkür ederim. peki bütçeyi biraz daha yüksek tutsak daha iyisini yapabilir miyiz? ve 2x2gb şeklinde 800mHz ram kullanabilir miyim? bu arada psu olayına da bi bakim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: athletic-o

çok teşekkür ederim. peki bütçeyi biraz daha yüksek tutsak daha iyisini yapabilir miyiz? ve 2x2gb şeklinde 800mHz ram kullanabilir miyim? bu arada psu olayına da bi bakim ben.

Bütçe ne kadar ve nelere ihtiyacınız var söyleyin de "0" dan daha iyisini toplayalım.
  • şimdi şöyle bişe var ki bu anakarta mahkumum:( sebebi biraz uzun. babamla geçen bir tartışma üzerine bu anakarta parça alabilirim sadece maalesef:(:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: athletic-o

şimdi şöyle bişe var ki bu anakarta mahkumum:( sebebi biraz uzun. babamla geçen bir tartışma üzerine bu anakarta parça alabilirim sadece maalesef:(:(

Baba; ucuz mal alacak kadar zenginsen bu anakarta yatırım yapalım, yoksa "0" dan toplayalım, demen lazım.
  • Vaaayyy, yöntem iyi:D Efendim çok teşekkür ederim öneriniz için ama inanın ben de çok daha iyisini çok isterim. Ama mevzu biraz daha derin, ben kalburüstü anlattım. Maalesef tek şansım bu anakart:(:( İlginiz ve önerileriniz için çok ama çok teşekkür ederim MÜŞAVİR bey.
  • Madem öyle 2. elden e6600 (65nm c2d) al, 2*2 gb 667 mhz ram al, 400W kaliteli (fsp, hıgh power v.s.) psu al, 9800gt, hd4850 gibi birde ekran kartı al kullan.
  • Tekrardan çok teşekkür ederim. Önerilerinizi dikkate alarak hareket edeceğim. Size iyi günler dilerim.
  • Aynı anakart bende de mevcut elimde 3 Gb ddr2 800 Mhz ram NVIDIA GeForce 9400GT kart var ancak işlemcim 3,00 ghz p4 işlemcim var en iyi işlemci ve alabileceğim yer neresidir 300 tl bütçe var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.