Şimdi Ara

Elementary OS Uyumlu Notebook Arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ubuntu tabanlı olan Elementary OS uyumlu laptop arıyorum.

Yabancı sitede önerilen laptopların Türkiye'de satışları yok genel olarak.

Bütçem: 2000tl - 2800tl arası

Önerilerinizi bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İnternette Linux olarak satılan bilgisayarlar direkt uyumlu. Bazı FreeDOS yazanlar da Ubuntu yüklü geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wolf_263 kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Peki rastgele bir laptop aldık diyelim. Uyumsuzluk olursa eğer ne gibi sorunlarla karşılaşırız tahmini olarak?

Birde Notebook Ubuntu ile uyumluysa eğer Elementary OS ile de uyumlu mudur acaba?

Tekrardan teşekkür ederim.

• Bilgisayar açılır on saniye sonra donar, yeniden başlatırsın ekran açılmaz vs. vs.

Aşılmaz değil ama sana boşa uğraş çıkarır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elementary uyumlu model olarak bulmak zor dediğiniz gibi, yurtdışı gibi model öneremiyoruz burada.

Bir model beğenip işlemcisini, ekran kartını, wifi modülünü araştırmak daha mantıklı.
  • Piyasada satılan notebookların hemen hemen hepsi uyumludur.
    Elimden gelip geçen bir çok laptopa kurdum sorunsuz.
    Zaten Debian tabanlı bir distro Elementary OS
    Sadece masaüstü Pantheon
    Paket yönetimi açısından Ubuntu ya da Debian dan farkı yoktur.
    Ubuntu ve Debian da çalışan herşey Elememtary de de çalışır ve kurulur.

Linki izleyin:https://distrowatch.com/table.php?distribution=elementary

Edit: Link eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli56 -- 17 Eylül 2018; 23:44:54 >
  • emekli56 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. 2000-2800 lira araşığımda önerdiğiniz bir model var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocakserdar7 -- 17 Eylül 2018; 23:54:32 >
  • kocakserdar7 kullanıcısına yanıt
    Valla bu aralar piyasa çok dengesiz ve karışık.
    O yüzden bir marka ve model öneremiyorum.
    Yalnız intel+Nvidia veya intel+AMD Radeon ekran kartlı(yani çift ekran kartlı) bir model yerine tek ekran kartı olan bir model seçmenizi öneririm.
  • emekli56 kullanıcısına yanıt
    Webmaster işleri ile ilgileniyorum hocam. O yüzden oyun veya yüksek işlemci gerektiren özellikler kullanmayacağım. Sadece internet tarayıcısında çok sekme açıldığında veya genel olarak uygulama açılış hızları iyi olsun yeterli. Zaten sıkıştığım için Macbook Air'i satıp paranın bir kısmına laptop alıp kalanını kullanacağım. Alıştığım için Elementary OS en yakın sistem gibi göründü gözüme.

Tekrardan teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocakserdar7 -- 18 Eylül 2018; 0:9:32 >
  • kocakserdar7 kullanıcısına yanıt
    Linux ta Mac OS görünümlü bir masaüstü oluştumak kolay.
    Yalnız Mac OS tan Linux a geçince çalıştırmak istediğin programların Lİnux ta karşılığı varmı araştırmanızı öneririm.
    Mac OS ta çalışan bir çok program Linuxta da çalışır ama birebir aynı işlevli program bulmak zor olabilir.
    Genel geçer bir çok programı bulabilirsiniz. Mesela Firefox, Vlc Player gibi.
    Ama Webmaster programları hakkında bir şey diyemem.
    Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.