Şimdi Ara

ELEKTROLUX KURUTMA MAKİNASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
5.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Yazdıklarım tamamen makine kullanıma/kullanamama bağlı Şahsi düşüncelerimdir
    ." Ben Bu makine neden alınmaz onu anlatıyorum başkası da neden alınır anlatabilir
    konuyu başka yerlere çekmeyin makine özelinde ilerleyelim lütfen!!!

Bu makine 3966 ve 2966 için kazan sıcaklığı ve çıkan çamaşır sıcaklığı hakkında bilgi lütfen , makinede hata mı var karşılaştırma için

Elektrolux 2966 kurutma makinası almış bulunmaktayım,
    Makina ile ilgili kurutma görevini yerine getirmiyor,
    Ayrılık açıklaması gibi oldu.
    Çamaşırların içinde mutlaka içinde nemli parçalar kalıyor
    Daha sonra güncelleyeceğim
    Edit: şimdi gelip yok makine şöyle böyle diye övmeye çalışmayın. Kullanım yorumlarım değişmeyecek insanlara bilgi için yazıyorum, memmun olanlar olabilir (nasıl olduklarını anlamasam da saygıyla karşılıyorum)
    Daha önce yazdığım mesajdan alıntı:
    Electrolux 2966 kurutmayı 1 aydır kullanıyoruz.
    12 yıllık B sınıfı normal kurutma makinesi ile kıyaslayınca.
    Eski makineyi tercih ederdim, pişmanlıklar başlıyor gibi.
    1. Eski siemensde 51 dakikalık MİX proğramı vardı. Tam kuru çıkartıyordu.
    Bu makinede 132 dakika da bile nasıl oluyor anlamıyorum ama %70 i kuru %30 içinde ıslaklık kalıyor.
    Heralde 10 ve üzeri kurutma yaptık 4 farklı programda hiç biri dolap kuruluğunda çıkmadı arada nemliler kalıyor
    Karışıklıkta bir artısını görmedim
    Sonuç olarak; Electrolux tercih etmiyeceğim bir marka olma yolunda ilerliyor.
    Ayrıca Isı pompalının fazla abartıldığını düşünüyorum, eskilerde zarar veriyormuş falan 12 yılda çok zarar verdiğini görmedim zaten kendiliğinden eskiyor.
    Eğer hassas ise hassas kumaşı seçip kullanabiliyorsunuz.

Gömlekleri daha az kırıştırma gözlemlemedim nerdeyse daha fazla kırıştırıyor diyeceğim ayıp olur diye diyemiyorum.
    ısı pompalılar fazla ısı vermediği içinmidir ne arada nemli kısımlar kalıyor

Özün sözü eski model de olsa ısı pompalı olmasa da çok paraya gerek yok çok fazla bir fark da göremedik. Bence iyi kurutsun yeter
    (siemensin kondansötür temizlenen bir modeli vardı onu almadığımıza pişmanız)

Edit1: 3966 ve 2966 alıp tam kurutma çıkarabilen var mı
    Edit2: 16.12.2109 16:00 birileri şikayet edip kapattırabilir. Google aramayı daha iyi yapmalıymışım diyorum (nick + arama = 4. Sıra ) doğru yada yanlış farklı bir görüş
    Edit3:
    Makinenin Artı Yönleri
    * Tipi güzel
    * kazanı büyük (buna da şerhim var)Büyük ama Yorgan nevresim 3 kg kurutuma seçeneği var
    * menü ve dokunmatiği iyi
    * 3:15 dakikalık uzun programda kırışıklık azalıyor.
    Makinenin Eksi Yönleri
    * Kapağı Plastik (çok problem olmayabilir ama cam tercih ederim)
    * Kondansatörü temizleniyor olarak fakat eski tiplere göre tam erişim yok (çok problem olmayabilir)
    * Çok sesli çalışıyor (çok problem olmayabilir kapıyı kapatınca idare eder)
    * Kazanı Çelik değil (çok önemli mi ?)
    * Buhar proğramı iyi fakat o kadar nemli bırakıyor ki tekrar kuruma yapmanız gerekli (Bu kişisel görüşüm eski makine de 15 dakika programı vardı hem kuru çıkarıp hem de kokuyu azaltıyordu)
    * Bir satış mağazası Kızıp makineyi kapıya atıp gidemiyorsunuz (Kinaye için yazıldı )
    * Kazanı 9 kilo ama pamuklu hariç hiç bir kurutma seçeneği 9 kg değil ( sentetik 3,5 Karışık 3, Yorgan 3kg Nevresim 3kg sonrası 1 kg falan
    * En önemli Sorunu kurutmuyor (defalarca bir yerde hata mı yaptık diye testlerimize rağmen dolap kuruluğunda bir işlem olmadı)
    * Bugün en üst programı kullanılacağız 3:15 süreli olanla (eşim dalga geçti 51 dakikada aynı sonucu alıyorken ne alaka 2 makine yıkasam 6,5-7 saat mı bekleyeceğim diye)

Şimdi birileri Fake hesap vb işlemelerle yazmak ile birbirini suçluyor. Baba filminde replikte denildiği gibi eğer konu bir gün kaybolursa ayağına taş gelirse o kişiden bileceğim

Fake hesaba ihtiyacım yok her şeyi konuşabilecek olgunlukta biriyim. Ben Bu makine neden alınmaz onu anlatıyorum başkası da neden alınır anlatabilirsiniz kimseye bulaşmadan

Dip Not: Konu Turnusol Etkisi gösteriyor, konuyu başka yerlere çekmeyin makine özelinde ilerleyelim lütfen!!!

Edit4: makine 3:15 dakika olan programda kuruttu, yanlız 4 kg gibi bir çamaşır ile 4 pijama takım 1 kot 1 gömlek 1 küçük havlu (yarım makine gibi 4kg civarı) eşim forma yazdığım bilmiyor niye az attın dedim, o kadar kirli vardı dedi renkli, geri almıyorlar mı diyor ( başka bir marka anneme bulaşık makinesi alıp 3 ay sonra beğenmemiştik firma değiştirmişti)

3:15 programda uzun olduğu içinmidir nedir kırışıklık azalmış

Edit5: 8 kg yıkama sonucunu kuruttumu paylaşırım

Tüm ayarlar aktif max modunda 3:53 gösteriyor şaka gibi 4 saat (saatte sallayarak kuruturum ben 8 kg ile deneyelim bakalım)

İlk kez kuruttu 4 saatte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 4 Ocak 2020; 21:14:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu cevabınızla bazı şeylere emin oldum. insanlar manipüle ediliyor demiştim, şimdi kesin eminim.

Ben eski kullandığım ve yeni aldığım makineyi kullanıp yorum yapıyorum. Bir kurutma makinesi nasıl kullanılır veya kullanılmaz 12 yıldır birşeyler öğrendim. Öğrendiğim diğer konu insanların nasıl manipüle edildiği.

Bu makine de tipi ve kazan hacmi haricinde hiç bir artısını görmedim. Temel görevlerini yapamayan makine

Kendi kullanımlarıma göre olumlu olumsuz yorumları yazdım. Sizdeki bu gerilimi anlamadım.

Benim şahsi görüşlerim, bir daha elektrolux hiç bir ürününü almayacağım kesin.

Alana da niye alıyorsun demem. Bana gör boş makine
    Merhabalar

Kullanım klavuzunu okudum, ahım şahım bir durum yok ilk kez kullandığım bir makine değil.

Bakın size şöyle örnek vereyim, dandik marka kalmadı gibi bir şey temel makine üreticilerinden bahsediyorum.

Enerji tüketimini abartıyoruz 3000Tl ye A sınıfı tercih ederim A+++ yerine.

Çamaşırlara zarar verir abartıyoruz 12 yıllık eski makinem çamaşırlara zarar verdiğini hissetmedim (belki hafif vermiştir ama hangi giysimizi 3 yıldan fazla kullanıyoruz kurutmaya attığımız)

En iyi markalardan biri olabilir kime göre! Bana göre değil yurtdışı yorumlara baktım pek öyle demiyorlar.

Bizde yorumlar ile manipüle edilmiş bir marka olarak görüyorum, (Bence)

3:15 dakika haricinde kuru alamadım diyorum (tam dolu değildi 4 kg idi)
  • Ben 1 aydır EW8H3966IB kullanıyorum. Benim cihazımda 6 kg kapasiteli karışık XL programı var ve kumaşların tamamını eşit kurutup pamuklu programına kıyasla az kırışıklıkla çıkarıyor. Genelde koyu renklileri kuruturken kullanıyorum.

Sizin makinenizin karışık programı 3 kg kapasiteli, kapasitesinden fazla yükleme yapıyor olabilirsiniz.

55 derecede kurutulan giysi ile 80 derecede kurutulan giysi ömrü arasında bariz olarak yıpranma farkı olur, yorumunuz objektif olmamış.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    12 yıllık kurutma tecrübemize istinaden makine bana göre! Fiyasko. Dolap kuruluğunda çıkaramayan bir makina.

Tüm programlarda kullandık (yünlü ve 3.51 süren hariç)

6 bin küsür verdim 1 ay önce isteyen var ise İst anadolu civarında oturan 4000TL ye hemen veririm. 1 aylık cihaz 2966.

O derece sinir bir makina

• İyi satın kurtulun madem. Alıcısı muhakkak çıkar. Hem siz kurtulursunuz, hem de iyi bir makine isteyen biri uygun fiyata sahip olmuş olur. Kullanamadıysanız makinenin bir suçu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

İyi satın kurtulun madem. Alıcısı muhakkak çıkar. Hem siz kurtulursunuz, hem de iyi bir makine isteyen biri uygun fiyata sahip olmuş olur. Kullanamadıysanız makinenin bir suçu yok.
    Bu cevabınızla bazı şeylere emin oldum. insanlar manipüle ediliyor demiştim, şimdi kesin eminim.

Ben eski kullandığım ve yeni aldığım makineyi kullanıp yorum yapıyorum. Bir kurutma makinesi nasıl kullanılır veya kullanılmaz 12 yıldır birşeyler öğrendim. Öğrendiğim diğer konu insanların nasıl manipüle edildiği.

Bu makine de tipi ve kazan hacmi haricinde hiç bir artısını görmedim. Temel görevlerini yapamayan makine

Kendi kullanımlarıma göre olumlu olumsuz yorumları yazdım. Sizdeki bu gerilimi anlamadım.

Benim şahsi görüşlerim, bir daha elektrolux hiç bir ürününü almayacağım kesin.

Alana da niye alıyorsun demem. Bana gör boş makine

• Üslubunuz düzgün olsaydı tüm iyi niyetimle yardımcı olurdum. Ancak sizin niyetiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Bu yüzden üslubu bozuk ve niyeti kötü kullanıcılara benzer dille cevap vermeyi tercih ediyorum artık. Kimsenin hakkımda ne düşündüğü beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Doğruyu savunmaya ve yanlışları düzeltmeye devam edeceğim, 13 yıldır yaptığım gibi.
    Üslup nerde sorunlu ?

• Baştan beri yazım tarzınız dikkatimi çekti, üslubunuz kötü demem için illa bana hakaret etmeniz gerekmiyor. Ben ne atarsam kuruturum, kurutmuyorsa makinenin suçu vb. söylemleriniz ve sonucunda da makineyi karalamanızı kastetmiştim.

Makinenin kullanım kriterlerine uymadan sonuç beklerseniz ancak şikayet edersiniz. Çözümü için yardımcı oluyorum, onda da banane kurutmuyor işte diyorsunuz.

Şikayetlerinizi dile getirme şekliniz ve olmadık sebeplerle ürün karalamanız rahatsız etti beni. Kendimi yeterince ifade edebildiysem tüm iyi niyetimi göstererek yine yardımcı olabilirim.
    Benim de dikkatimi çeken şeyler var ama konu uzamasın.

Ben makine hakkında kullanım yorumumu yapıyorum. Pozitif veya negatif görüşlere bakarak insalar karar versinler.

Tüm aldığım ürünler gibi yazdığım görüşler benim düşüncem, başkası da çok beğenebilir

Biz eski B sınıfı makinenizi arıyorsak bana göre sorun var.
    (Kaldı ki makineyi kullanamadığımız için de olabilir.)

Bu şahsi düşüncemizdir. Yardım istemiyorum teşekkürler

• åziz Å kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    servis çağırdınız mı? ne gibi bir teşhis koydular.
    Siz uzun yıllardır kurutma makinası kullanıcısı olduğunuz için açıkçası "kullanıcı hatası" olayına girmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Bir de makinanızda kurutma seviyesi opsiyonu var mı?
  • mercedesv8 M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Servis çağırmadım daha (bir çare olacağını düşünmüyorum)

6 programın 5 ni denemişiz (sadece 3:15 lik yünlü ve ipekleri hariç tutuyorum )

Kurutma seviyesi var 3 kısım (eski makineye göre ütü kuruluğu, xx kuruluğu, Dolap kuruluğuna eşdeğer) ama her programda aktif olmuyor.

tamamen en üst seçebildiğim kurutmada kullandım.

Kimsenin tavuğuna kış demiyorum, bağcı ile de işim yok!

Fakat Makine benim için hayal kırıklığı oldu. Başkaları da hayal kırıklığı yaşamasın diye yazdım. (Kaldı ki yanlış bilgi de veriyor olabilirim okuyanlar karar versin)

Şöyle bir örnek vereyim. Bir kurutma makinesi düşünün, kurutma bittiğinde içini açıp çamaşırları alınca 100 Parça ve ise 70 adeti kuru 30 Adeti sanki üstüne su damlaları kalmış gibi nemli kalsın. (Burda 100 Adeti, adet olarak değil Yüzdesel oran olarak verdim birisi de çıkıp içine bu kadar parça atılmaz demesin) Eski makine de çıkarıp katlayıp dolaba koyuyorduk.

Bende Makine 8 kiloluk altan alıp tıka basa üste atıp sadece süper kurutabilirken Bu makine kurutmuyor.

Bu makina 9 kg luk ama pamuklu hariç tüm programlar 3kg ve altı şaka gibi değilmi yorgan ve nevresimler de 3 kg (bebe yorganı için uygun)

Ayrıca Kurutmada kalan çamaşır olunca ertesi gün alıp yine dolaba koyarken bunda 1 gün sonra aldığımız çamaşır bahsettim %30 nemli kalan parçalardan dolayı resmen bazıları ıslak çıktı (Mübalağa yaptım)

Sonuç olarak; Beklentiyi veremeyen, eskiyi aratan bir ürün olarak görüyorum. Bunlar benim deneyimim ve fikrimdir. Biraz sabit fikirli olabilrim ama hayatım boyunca almayacağım marka grubuna 4. sıradan girecek galiba diye bilgi için yazdım.

Pişmanlık hat safhada biraz daha kullanıp bakacağız artık bir çaresine

Servis de çağıracağım (çamaşırı az koyun şöyle yapın böyle yapın diyecekler değişmeyecek. onu da yazarım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 16 Aralık 2019; 22:40:9 >

Hocam üzüldüm geçmiş olsun. Ben de vestel 9711 kullanıyorum çamasırlari kupkuru çıkarıyor. Bu açıdan işini sorunsuz yapıyor. Ancak özellikle pamuklu çamaşırlar çekme yapıyor hangi programı denersem deneyeyim sonuç aynı... Umarım sorununuzu en kısa zamanda çözersiniz keşke iade hakkı vs olsa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence buraya bi bak. Neden bu şekilde cevaplar geldiğini daha iyi anlarsın.
    https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/buzdolabi-satin-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz/

İsme ve yaptığı işe dikkat...
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, iade edebileceğimizi zannetmiyorum.

Eski makinem 15 dakika çalışıp kapamıyordu. Artık değiştireyim dedim 12 yıl kullandık yenisi yeni teknolojiler çıkmıştır dedik

Temel görevini yapamayan bir makine ile karşılaştık, giden 6bin küsüre bir yere kadar üzüldüm ama

Bu şekilde manipüle edilmiş olarak ilk kez bir alışverişim oldu buna daha çok üzüldüm.

Ben iyi bir kullanıcı olarak iyi durumuda yazdım kötü durumu da bu da kötü bir örnek.

• deepkurt kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Başka bir forumda da gördüm benzer şeyler, ondan sonra insanlara bilgi vereyim diye konu açtım,

Şüphelerim vardı, normal bir konudaki yazıma verdiği tepkiden sonra emin oldum. Sonra birileri pm mesajlar gelince daha da aydınlandım. (Teşekkkürler)

Şimdi kişileri dahil etmeden deavm etmek istiyorum çünkü konu kapatılabilir

Kimseye bir şey demiyorum kimse ile işim olmaz, ama makina ile var çok samimi söylüyorum biraz daha kullanırım, test vb için sonra iyi olduğundan kesin emin olduğum Gerçek kullanıcı yorumlarına göre bir makine alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: åziz

Merhabalar

Başka bir forumda da gördüm benzer şeyler, ondan sonra insanlara bilgi vereyim diye konu açtım,

Şüphelerim vardı, normal bir konudaki yazıma verdiği tepkiden sonra emin oldum. Sonra birileri pm mesajlar gelince daha da aydınlandım. (Teşekkkürler)

Şimdi kişileri dahil etmeden deavm etmek istiyorum çünkü konu kapatılabilir

Kimseye bir şey demiyorum kimse ile işim olmaz, ama makina ile var çok samimi söylüyorum biraz daha kullanırım, test vb için sonra iyi olduğundan kesin emin olduğum Gerçek kullanıcı yorumlarına göre bir makine alırım.
    Makineniz hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten bu kadar memnuniyetsiz iseniz umarım satar da kurtulursunuz çünkü her malın ürünün mutlaka alıcısı vardır.

Yalnız siz konu başlığını sorunları çözüp danışmak için mi açtınız yoksa tartışma yaratmak için mi açtınız. Ürünle olan memnuniyetinizi insanlar hakkında Kişiler hakkında düşündüklerinize bağdaştırmanız çok yanlış ve etik davranmıyorsunuz.

Sorunlu olduğunu düşünüyorsanız iade edebilirsiniz ya da satabilirsiniz karar Özgür irade sizindir.

Kimseye bir şey dememiş haliniz bu mudur? Güya kimseye bir şey demiyorsunuz ama pm den Mesajlar geldi daha da aydınlandım teşekkürler diyorsunuz.

Her meslek dalında Kişiler çalışabilir bunu duyduğunuz anda direk satıcı yaftası yapıştırmak yanlış. Bir zamanlar bu foruma üye olup ürün önerip kendi bayisine yönlendiren ürün satan ve sürekli ceza yiyen en son forum donanım haber e reklam parasını verip insanlara hem yardımcı olmuş gibi yapan hem de kendi çıkarını düşünen;

Bu bölümlerde bir zamanlar bir kaç kişi yöneticilerin kendi çalıştığı markası hakkında ürünlerle İlgili kötü eleştiri bulununca rahatsız olduklarından dolayı kişisel de sorunlarından dolayı o kişilere 90-100 gün ceza verdiklerinden haberiniz yok galiba.

Can Beyin böyle bir şeye ihtiyacı yok böyle bir şeye ihtiyacı olsa bazı kişiler gibi kendi bayisine yönlendirir kendi forum donanıma reklam parası verir reklam yaptırırdı. Ama şükür ki Can Bey gözü tok 3-5 kuruş için kendini kaybetmeyen asil yardımsever dürüst bir insan.

Eleştirecek iseniz de adaletli etik olun çünkü hiç öyle değilsiniz.

Olayda manipulasyon olmadığı sürece herkes birşeyler tavsiye edebilir.

Ancak sürekli bir marka iyi başka markalara tü-kaka dememek gerekiyor.

Bir de bu iş sanırım blogger lık gibi oldu. ne kadar yorum yazarsan okadar populer oluyorsun, bazı noktalarda insanlara yorum yap diye para veriyorlar gibi geliyor bana..

En önemlisi gerçek kullanıcı yorumları.. Bunu burada bende anladım..
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Sizin meslek avukatlık mı??
    İhtiyacımız olursa bilelim..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.