Şimdi Ara

Elektrogitar tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elektrogitara yeni baslayacagim 1200 tl kadar butcem var
    Tarzim tam oturmadi ama metale yakin gibiyim bunun icin hsh veya hss manyetik dizilimli gitar dusunuyorum.Simdiye kadar buldugum secenekler
    Washburn sonamaster
    Epiphone les paul

Amfi olarak da line 6 dusunuyorum internrt fiyatlarini baz alarak hesapladim tabi indirim yaptirmaya calisacagim
    Tavsiyelerinize acigim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle 2.el al sahibindene bak tarzına uygun bi gitar bul ve çal fazla düşünme amfi olarakta blackstar id core ları önerebilirim.
  • Bir sey daha soracagim benim elim ortalamadan kucuk klasik gitarimda da bazen zorlaniyordum bu dezavantaji kapatmak adina ne gibi onlem almaliyim tum gitarlarin klavyesi ayni degil tabi bu klavye ozelliklerini nasil ogrenebilirim internet uzerinden

Ayrica schecter omen extreme 6 modelini almayi dusunuyorum push pull ozelligi baya cekici geldi onun hakkinda fikriniz var mi??

• ennusa44 kullanıcısına yanıt
    Önceki gönderimde elimin küçüklüğünden bahsetmistim şu an iki gitar arasından kaldim:

Schecter Omen 6 Extreme ve

Epiphone Les Paul Standart

Fakat LP nin klavyesinin zorlayici oldugu soyleniyor sizce bunun etkisi cok olur mu

Ayrica farkli gitar tavsiyeniz var mi butcem 1600 kadar ikinci el de alabilirim acelem yok...

• DaveMurray D kullanıcısına yanıt
    İkiside çöp.

Bulabilirsen 1500 tl ye RG 2550z, veya RG 2570z, den birini al. Alırken yanında az da olsa gitardan anlayan birini gotur. Yanlız gitarın Z olması çok önemli. Rg 2550 e bulursan 1200 den fazla verme.

Ayrıca elin küçük olması hikaye. (Sıkıntı olmaz anlaminda) Gitarı denerken ayakta dene. Ibanez in klavyesi incedir güzeldir. Ayakta yormaz. LP ayakta biraz sıkıntı yaratabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: woddy

İkiside çöp.

Bulabilirsen 1500 tl ye RG 2550z, veya RG 2570z, den birini al. Alırken yanında az da olsa gitardan anlayan birini gotur. Yanlız gitarın Z olması çok önemli. Rg 2550 e bulursan 1200 den fazla verme.

Ayrıca elin küçük olması hikaye. (Sıkıntı olmaz anlaminda) Gitarı denerken ayakta dene. Ibanez in klavyesi incedir güzeldir. Ayakta yormaz. LP ayakta biraz sıkıntı yaratabilir.

Hocam grg serisini dusunmuyorum simdilik yine de saol

Rg serisininde z olayini biliyorum ama suanda ikinci el piyasasinda dediginiz fiyatlar yok.Bekliyorum iyi bir fiyata bulursam alacagim. Zaten yaza kadar alamayacagim sadece arastiriyorum malum sinavlarim var...

• Hocam metal agirlikliyim demissin les paul tercih etmek ne kadar iyi olur bilmiyorum yine kendi tercihin tabi amfi de onemli bu konuda sadece gitar olarak dusunme klavyeyi de cok dert etme elin alisir bir taraftan geriysen baska taraftan iyisindir gelistir kendini

• Holmes was here kullanıcısına yanıt
    Hocam lp lerin sesi hosuma gitti ayriyeten bir pedalla iyi bir tona ulasirim diye dusunuyorum. Bir de son gunlerde PRS SE gitarlara taktim kafayi Opeth dinlemeye baslayinca tonlari hos geldi kulagima

• quote:

Orijinalden alıntı: DaveMurray

Hocam lp lerin sesi hosuma gitti ayriyeten bir pedalla iyi bir tona ulasirim diye dusunuyorum. Bir de son gunlerde PRS SE gitarlara taktim kafayi Opeth dinlemeye baslayinca tonlari hos geldi kulagima

hocam tabiki kendi tercihin eger hosuna gittiyse bir magazaya gidip denemeni tavsiye ederim daha sonra pedallarla da desteklersin zaten dedigin gibi customlara bak standart yerine daha iyi olur
  • Evet artik prs se 24 st almaya karar verdim buna uygun olarak amfi ne onerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaveMurray -- 15 Mart 2018; 16:48:34 >
  • RG 2570 Z yukardaki arkadaşın önerdiği gibi bulmaya bak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hort metal agirlikli calmak istiyorum genis ton yelpazesini zamanla pedalla destekliycem butce 3000 tl civarina kadar cikti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaveMurray -- 18 Temmuz 2018; 23:10:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • IBANEZ GRG121DX BKF

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 İbanez Grg170dx
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.